תחרות לייקים

תחרות לייקים

יש לנו 3 ילדים (גדול בן 10 ותאומות 8) מקסימים אבל קצת שובבים...
רציתי לשאול מה דעתך על תחרות לייקים (LIKE) עבור התנהגויות טובות וכמו כן מתן DISLIKE בגין התנהגויות לא טובות.
המטרה שכל שבועיים נספור את הכמות הלייקים והילד הזוכה יקבל פרס קטן.
הילדים שמחו לשמוע ואנו צריכים לגבש איזה התנהגויות כן יקבלו לייק (ציחצוח שיניים זה לא נחשב
).

מה דעתך באופן כללי על תחרות הלייקים ?
האם זה מומלץ ?

תחרות לייקים

הי, תלוי מה המטרה של איסוף הלייקים.... האם המטרה תחרות בין האחים?
התשובה שלי היא דוגמא למשחק איסוף לייקים אצלי בבית...
הכרזנו על איסוף נקודות [לייקים] משפחתי, כל אחד היה צריך לתרום את חלקו כדי לקבל את הצופר ו[שוב אצלינו זה טיול משפחתי חוויתי וכייפי.] איסוף הנקודות יצר שיתוף פעולה משפחתי וגיבש אותנו כמשפחה הילדים למדו "לתת גב" אחד לשני... וזאת כי המטרה הייתה שיתוף פעולה ועזרה במשפחה. ....
אשמח אם תשתף במשחק שלכם בבית....

תחרות לייקים

אציין שאנו רק בשלבי התכנון של המשחק.
מטרת המשחק הוא לעודד התנהגות נאותה כגון הורדת כלים מהשולחן למשל מבלי שההורים יצטרכו לומר ( כאמור, צחצוח שיניים לא מזכה בלייק
)

כל התנהגות טובה תזכה את המבצע בלייק שייכנס למעין צנצנת ורק אחרי שבועיים
נעשה טכס שבו יצוין מיהו הזוכה בפרס ( מדובר בפרסים קטנים ולא יקרים).

חייב לציין שהרעיון שלך גם נחמד אם כי ייתכן שרק אחד שניים מתוך השלושה ישאו בעול של האיסוף של הלייקים. משמע הדבר שהאח השלישי ייזכה בפר המשפחתי ללא כל מאמץ מצידו,......

תחרות לייקים

הי, משחקיים משפחתיים תורמים רבות לגיבוש ולדינמיקה הקבוצתית משפחתית- אני בעד!
שבועיים זה פרק זמן שעלול להיות ארוך מידי עבור הילדים אבל את זה תוכל לדעת תוך כדי המשחק ועם הכרות של הילדים. חשוב לשים לב לא ליצור תחרות שלילית וקינאה בין האחים תוך כדי משחק. אני תמיד ממליצה להורים לשוחח עם הילדים, אפשר בארוחות הערב לנהל שיחה ולשוחח על המשחק והדינימקה כדי לתת מקום לשיתוף ברגשות של כולם ולהוביל את המשחק למקום שאתם רוצים כהורים.
לגבי האופצייה שהצעתי, אז נכון, לא תמיד כולם משתפים פעולה בהתחלה אבל תוך כדי שיחות ודינמיקה משפחתית-קבוצתית אנחנו רותמים את כולם לשיתוף פעולה. ממש סיקרנת אותי עם המשחק ואשמח אם תשתף אותנו במהלך המשחק. שלכם...

למעלה