תיאום מס

nofi1456

New member
תיאום מס

היי :)
אני עובדת כרגע בעבודה שאני מרוויחה בה 4500 פחות או יותר..
והוצעה לי עוד עבודה שאני ארוויח בה...הערכה גסה - סביבות 2000 לחודש..

במחינת תיאוס מס - האם משתלם לי לעבוד בעבודה הנוספת?
ובכללי...איך הולך הקטע של מדרגות מס? מאיזה סכום מורידים לי מס?

תודה לעוזרים, המשך שבוע טוב :)

תשובה - מדרגות מס

שלום רב,

מדרגות המס על הכנסת עבודה מתחילות ב- 10%. עד הכנסה של 63,240 ש"ח בשנה (5,270 ש"ח בחודש) המדרגה היא 10%, ומ- 63,240 ש"ח עד 108,000 ש"ח בשנה (5,270 ש"ח עד 9,000 ש"ח בחודש) המדרגה היא 14%.
בנוסף, אישה תושבת ישראל זכאית ל- 2.75 נקודות זיכוי כנגד החבות במס, אשר הן שוות ערך לכ- 600 ש"ח בחודש. כלומר, עד להכנסה של כ- 6,000 ש"ח בחודש (אשר מדרגת המס עליה היא 10%, כאמור), לא צפויה חבות במס.
המשמעות היא שעל ההכנסה מהעבודה הנוכחית את לא צפויה לשלם מס, בעוד שעל שתי העבודות יחד את צפויה לשלם מס של כ- 100 ש"ח בחודש.

nofi1456

New member
תודה, יש לי עוד שאלה בנושא

איזה נקודות זיכוי יש לחיילים משוחררים?
הבנתי שלא משלמים מס אם לא עוברים את ה-100,000 ש"ח בשנה, נכון או לא נכון?
חוץ מזה, שמעתי ממקורות סותרים שזה חל על השנה הראשונה לשחרור/שנתיים ראשונות/ 3 שנים...מה נכון מבין הדברים?
לדוגמא - אחרי בערך שנה וחצי מהשחרור הרווחתי באחד החודשים סביבות 6100 ש"ח בחודש (בעבודה אחת). לא הורידו לי מס.

יש לי חוברת "לוח עזר לחישוב מס הכנסה ממשכורת ושכר עבודה" שנתנו לי בסניף של מס הכנסה (נזכרתי בה אחרי שהגבת לי) אבל בכל מה שנוגע לחיילים, לא כתוב שם כלום..

תשובה - נקודות זיכוי לחייל משוחרר

שלום רב,

חיילת משוחררת זכאית ל- 1/6 נקודת זיכוי כל חודש כנגד הכנסה מעבודה או הכנסה מעסק למשך 36 חודשים אם שירתה שירות סדיר של 22 חודשים מלאים לפחות, או ל- 1/12 נקודת זיכוי כל חודש כנגד הכנסה מעבודה או מעסק למשך 36 חודשים אם שירתה שירות סדיר של פחות מ- 22 חודשים.
כלומר, אם השירות הסדיר שלך ארך 22 חודשים לפחות, תהיי זכאית ל- 4.75 נקודות זיכוי שנתיות בסך הכל, אשר הן שוות ערך למס על הכנסה של כ- 100 אלף ש"ח מעבודה או מעסק.

nofi1456

New member
אז בעצם כל החישוב משתנה..נכון?

שירתתי 26 חודשים, והשתחררתי ב13.12.12 (סיימתי סדיר ב16.10.12)...אז עד דצמבר 2015 אני זכאית ל4.75 נקודות זיכוי?
זאת אומרת שאני לא באמת אשלם מס על שתי העבודות האלה? (כי כמובן ייצא ליפחות מ-100 אלף שקל לשנה)
כמובן שעדיין אעשה תאום מס, אני פשוט רוצה לדעת למה לצפות..

nofi1456

New member
סליחה שאני מציקה..יש לי עוד שאלה

ברשותך

דיברתי עם מס הכנסה היום, כדי לבדוק מה אני צריכה להביא איתי.
והנציג אמר לי שנקודות זיכוי של חיילים משוחררים תקפות עד שנתיים, לא מעבר (למס' החודשים שאני שירתתי - 26).
אז..מי צודק? אתה או הוא?
יש איזשהו מקום שהחוק הזה כתוב באופן רשמי שאוכל לבדוק בוודאות? שאדע שאני לא דורשת מהם משהו שלא מגיע לי...
תודה :)

nofi1456

New member
תודה רבה!

עזרת לי מאוד.
כנראה מי שדיברתי איתו ממס הכנסה ממש לא יודע על מה הוא מדבר :/

למעלה