תכנון גינה

• פותח הנושא 1DMAN1
  • פורסם בתאריך
1

1DMAN1

Guest
היי,

1. אני מתכנן להתקין דק על גג חניה מקורה (ההיתר הינו לחניה מקורה - גג קל), על גג חניה אני רוצה להניח אדניות (גובה 80 ס"מ) לגדר חיה.
א. האם יש מניעה להתקין דק על החניה גג החניה גבוה ב80 ס"מ מגובה הגדר?
ב. האם ישנה מגבלה כל שהיא לשימוש בגג החניה, עם או בלי הדק?
ג. קיר אחד של החניה הוא קיר תומך (כפי שניתן להבין מסעיף א'), בקיר השני אני רוצה לסגור עם קורות עץ (לא כל הגובה) להגנה מהגשם, אם קיימת בעיה חוקית בנושא?

2. ביני לבין השכן יש הפרשי גובה משמעותיים (אני בצד הגבוה), מתחיל בערך ב 1.80 ומסתיים ב 3 ואף יותר, ישנו קיר תומך לאורך השטח, בחלק מאורך השטח קיימת גדר עץ משותפת בגובה של 1.1 מטר.
א. אם אני יכול להגביה את הגדר לכל האורך ל 1.5 ללא אישור השכן, או שאני יכול להתקין בצד שלי גדר מקבילה גובהה יותר (1.5 מטר)?
ב. אני רוצה להיעזר בגדר עץ (אולי אפילו לחזק אותה) על מנת להתקין קורות לקיר הבית (בצורת ר'), האם קיימת מגבלה?
ג. בהמשך לסעיף ב', באם לא קיימת מגבלה אם אני יכול להתקין על הקורות רשת צל מעל הקורות?
ד. אם אני מוגבל מבחינה חוקית בגובה גדר ירוקה בין הבתים?
ה. איזה פתרון של צמחיה אתה יכול להציע שלא תתפוס המון מקום (לרוחב) אבל תעלה מספיק גבוה?

3. התקנת גדר עץ כל הרחוב, כאמור מפלס הגינה (והבית) הינו גבוה מהמדרכה (מתחיל ב70 ס"מ ומסתיים ב 1.60 מטר).
א. אני יכול להתקין את הגדר בגובה אחיד לכל הארוך ו/או היקף?
ב. אני מתקין את הגדר אטומה עד גבוה 1.5 מטר ולאחר מכן מגדיר רווחים בין פסי העץ עד לגובה 1.7 מטר, האם קיימת בעיה חוקית?

בינא

Member
שלום לשואל |אקדמאי|
הבעיות שהעלית אינן בעיות של חוקים ותקנות, אלא עניינים הנדסיים בעיקר.
מותר לך לעשות מה שאתה רוצה בגינה כולל הגבהת גדרות בעץ, בצוע קורות לפרגולה (כי לא נדרשת הגשה) ועוד.
מה שאינך יכול לעשות, זה להתקין דק או לשים אדניות במשקלים של 200ק"ג על גג קל!!!
כדי להתקין דק מעל חניה עליך לבצע קונסטרוקציה שתחזיק אותו ואת מה שתציב עליו כולל משקל של 450ק"ג/מ"ר "עומס שימושי" = משקל של אנשים רוקדים ועוד...
הגבהת גדר עם השכן, כל עוד איננה חוסמת לו את הנוף, לא אמורה ליצור עיה, אבל אני במקומך הייתי מסביר לשכן מה את רוצה לעשות ומקבל את הסכמתו...למען השכנות הטובה |4U|

למעלה