תמונת מצב

טטינקה

New member
תמונת מצב

שאלה לי אליכם אישה גרושה חיה עם 3 ילדיה הגדול בן 8 הקטנה בת 6 בערך ועוד אחת באמצע. האבא שלהם גר קרוב מאוד, והיחסים לא ממש טובים בינהם. יש ויכוחים יש הרבה בעיות עם הילדים וחלק מהם מטופלים אצל פסיכולוג. לפני חודשיים או יותר התאהבה האמא שלהם באישה שרוצה להיות גבר מה שנקרא טרנסית, יש לה שם שאיתו היא נולדה ויש לה עוד שם השם הגברי שלה, הן גרות יחד בעצם כזוג רק שהאמא מתייחסת לאישה כגבר לכל דבר אלו אינם יחסים לסביים. זה כולל שינה משותפת ובכלל חיים משותפים, הילדים מכירים אישה כי אמא קוראת בשמה בעצם מצד שני הן ישנות יחד מתמזמזות ומתנשקות וכו" . ממה שאני ראיתי לילדים אין מושג מכל זה הם קטנים מידי כדי לשבת איתם ולהסביר אם בכלל חשבו לעשות כך. אתם בתור הורים חושבים שזו חשיפה טובה לילדים? האם אתם בתור הורים הייתם מעבירים את ילדיכם חוויה כזו? שכחתי לציין שהטרנסית היתה מאשופזת בבית חולים לחולי נפש כי ניסתה להתאבד ומשם לקחה אותה האמא אליה... ומשם הן יחד כחודשיים. הטרנסית אינה עצמאית לא עובדת, כרגע לא נמצאת בטיפול פסיכולוגי פשוט חיה כפרזיתית אצלה בבית עם הילדים. מה דעתכם?

בום על הבוקר../images/Emo6.gif

אני חייבת להודות שהמין הצבע או הלאום לא ממש מפרעים לי בסיפור,מפריע לי ההשלכות של אישה לא שפויה בסביבה של ילדים.... ילדים חשופים להרבה מאד דברים משונים בחיים שלהם ובחינוך נכון ומסר ברור לפעמים זה הופך אותם לפתוחים יותר רגישים יותר וסובלניים,השאלה היא לאיזה מצב נפשי הילדים חשופים? ואני חושבת שאיש מקצוע יכול לענות על השאלה הזאת... בעיקרון היחסים הזוגיים ,בין אם הם גבר עם גבר אישה עם אישה או אחרת תלויים רק בחינוך ובמסר שהם מעבירים לילדים,אם הם בטיפול יתכן שהילדים מוגנים.

עלמה2

New member
איפה האבא בתמונה ?????????.

לדעתי צריך לידע מיד את האבא ועם הילדים נחשפים לדברים קשים ומעוותים וזה מרע להם אז לידי גם את הרשיות (לא שהם עושים משהוו!!) צריך לדאוג לטובת הילדים !!!!!!

ע י ן

New member
עוול נוראי לילדים - צריך להציל אותם

נוראי בעניי. סליחה על הבוטות . אסור בתכלית האיסור לדעתי לחשוף ילדים ל: 1.אדם בוגר וחולה בנפשו. 2.פרזיטיות. 3.קשר בלתי מזוהה מינית בין בוגרים. אם הייתי עדה למצב דומה בסביבתי ללא ספק הייתי פונה לרשויות מיידית! שוב , אל תתנפלו בבקשה למרות שדעתי נחרצת - זאת רק דעתי.

טטינקה

New member
??

את מי צריך לידע? איזה רשויות? סליחה על הבורות. הן גרות בקיבוץ האישה היא בת קיבוץ אם זה חשוב אז אני מציינת.

ע י ן

New member
אפשר לברר איזה רשות .......

אינני יודעת במדוייק ...ייתכן שרשויות הרווחה אך כאמור אינני יודעת בוודאות - בהחלט מוכנה לברר ולהעביר לך אינפורמציה מהימנה. חשוב לדעתי שגורם מוסמך ומקצועי יבדוק את הילדים ...לא מספיק דיעותינו ...אשר עם כל הכבוד אינן מקצועיות ואינן מתבססות על מספיק פרטים.במקרה הטוב ..בדקו ונמצא שהכל תקין...לא קרה כלום. זה עדיף בעניי על לא לבדוק ....

ח ד

New member
אכן משפחה מורכבת.

טטינקה, קודם כל אני מסכים עם עיני היקרה: חשוב מאוד לבדוק מה קורה שם. ומי שתפקידו לבדוק ולוודא זה קודם כל האב. ואם הוא לא ממלא את תפקידו מגיע תורם של אנשים שאכפת להם, ואני מניח שאת אחד מהם. מה שכן חסר לי בתיאור שלך זה פרט אחד חשוב והוא הזיקה שלך למצב הזה. את שכנה מודאגת? את בת הזוג של האב? קרובת משפחה? אולי סבתא? לקיבוצים יש מערכת מאוד מפותחת של עזרה סוציאלית, תחנות לטיפול משפחתי. אני מאמין שבתוך הקיבוץ שבו המשפחה הזו גרה יש גורמים שיכולים לעזור, או לקשר לגורמים שיכולים לעזור. צעד ראשון, אם את מודאגת, זה אולי להרים טלפון למזכירות הקיבוץ ולברר באיזה משאבים פנימיים הם משתמשים כדי לטפל במצבים קשים כאלה. עוד דבר שיכול לעזור זה להביט בילדים. האם הם נראים במצוקה? האם יש עליהם סימנים ללחץ? לדאגה? סימנים כאלה יכולים להיות ירידה בלימודים, הרטבת לילה, הסתגרות, אגרסיביות רבה או להיפך, אדישות לכל הסובב. יש להם חברים? הם משחקים? אני חושב שלא קשה לזהות ילד במצוקה כאשר מכירים אותו מקרוב. גורם אחד שעולה בדעתי באופן מיידי זו המועצה לשלום הילד. כתובת האינטרט שלהם היא: http://www.site-effect.co.il/shlom האתר לא פעיל עכשיו, אבל ב-144 בטח יש את המספר שלהם. הם יכולים לתת לך כיוונים מאוד מעשיים. לגופו של עניין, ובהתייחס אך ורק לתיאור שלך, אני מאמין שיש קו מפריד אחד, מרכזי, בין מצב של סיכון עבור הילדים האלה ומצב של ביטחון נפשי, וזה עד כמה המערכת המשפחתית הזו היא מאוזנת, מתפקדת, מזינה, תומכת ומכילה. נכון שעל פניו נשמע שזו מערכת במשבר. אבל הקו המכריע לדעתי הוא לא המיניות, וגם לא בהכרח המשבר הנפשי שהטרנסית הזו עברה, אלא כל הדברים שהזכרתי קודם.

ח ד

New member
פינת יפה הנפש

סתם אסוציאציה, שאני מפריד בכוונה מהתגובה המעשית שלי שמופיעה למעלה. העולם מלא סיפורים מוזרים ומערכות משפחתיות לא שגרתיות. אני נזכר בזוג גברים הומוסקסואליים שהכרתי במדינת קליפורניה, שמגדלים את ביתו של אחד מהם, ילדה שהובאה לעולם בהסכמה עם אישה לסבית, שחיה עם בת זוגתה. המוזר עוד יותר ששני הגברים האלה הם רופאים פסיכיאטרים מצליחים ובעלי שם שמתמחים ב... בריאות הנפש של ילדים וניהול משברים. הם חיים כמו זוג יונים, מתפרנסים יפה, הילדה מאושרת, ואין לי ספק שהיא מקבלת את כל מה שהיא צריכה להתפתחות נפשית תקינה, למרות המצב המוזר. עד כאן הסיפור, ופינת יפה הנפש. ואחרי פינת יפה-הנפש, לא נשאר לי אלא להסכים עם עיני היקרה: כדאי מאוד לבדוק מה קורה שם, ברגישות, בזהירות, אבל לבדוק, לבדוק לבדוק.

טטינקה

New member
ובכן

זהו שלא מדובר בזוג לסביות ולכן העלתי את הבעיה פה. הבחורה הזו מתלבשת כמו גבר , מתנהגת כגבר וכו האמא של הילדים פונה אליה פעם ב"את" פעם ב"אתה" ואת זה ראיתי במו עיני. הן ישנות באותה מיטה כשהילדים מידי פעם באים בלילה למיטה שלהם, טוב זו בעיה שהם סוחבים איתם מאז הגירושים עם האב מה שבפני עצמו בעייתי אני לא חושבת שילדים בגיל כזה צעיר יכולים בכלל להסביר למישהו שהם רואים בעיה או שתהיה להם בעיה בעתיד, זה רק מבוגר יכול לראות ולבחון. ואני לא הייתי מציעה בכלל לחכות ולראות איזה נזק זה עושה. אפשר לציין שעבורם גרה בבית חברה של אמא, והיא כמובן מכינה להם אוכל מידי פעם מספרת להם סיפורים וכו. הבעיה שלה זה לא משהו שמודגש חיצונית ואדם מהצד לא יכול לראות את זה. צריך לחיות שם כדי להבין.

למעלה