תמחור

Nandn09

New member
תמחור

שלום, יש לי קושי להתקדם בתמחור,
אני עובדת בעיצוב גרפי ויש לי מעט לקוחות, וקשה לי להעלות להם את המחירים, אני מנסה בכל פעם קצת אבל זה הגיע לרף שנתקלתי בהתנגדות, עד שלבסוף אני עושה הנחה שכבר יוצאת בהפסד, או שאני מאבדת את הפרוייקט. אני לא יכולה לוותר על הלקוחות שלי ואני לא מצליחה למצוא חדשים בינתיים, מה לעשות במקרה הזה? הצעות פרקטיות בבקשה, תודה

paretomc

New member
שיווק, שיווק, שיווק

מציע לך לפנות לאחד מסניפי מעוף לעסקים (מט"י בשם החדש, ייעוץ מסובסד של משרד הכלכלה) ולבקש שם ייעוץ שיווקי.

בפשטות ואף בפשטנות, התהליך שאת צריכה הוא כזה -
1. הגדלה של כמות הלקוחות החדשים שמגיעים לעסק לקבל הצעות מחיר
2. הגדלה של כמות העסקאות והלקוחות הקבועים
3. העלאת מחיר מעמדה של כח

התהליך הזה הוא מורכב, לוקח זמן ושונה מעסק לעסק, ולכן בעזרת יועץ לשיווק ומכירות תוכלי להצליח הרבה יותר.

Nandn09

New member
בקיצר אתה שולח אותי לייעוץ

השאלה אם יש לכם גם עיצות פרקטיות מנסיון, כי את זה אני יודעת:)

תודה

paretomc

New member
בדיוק, אני שולח אותך לייעוץ

עצות פרקטיות -
1. תגיעי ללקוחות הקבועים לפגישה אצלם בעסק. פגישה כזו מייצרת לך יתרון מול המתחרים שאין להם פנים ושם.
2. תתני להם מחירון חדש, מדופס ורציני עם הנחה בשבילם, כשעדיין המחיר החדש גבוה יותר מהישן.
3. חלק יעזבו - קחי זאת בחשבון, קבלי את זה אחרת לא תצליחי לעמוד על שלך.
4. פרסמי את את האינטרנט שלך ללקוחות ולכל מי שאת נפגשת איתו - אם אין לך אתר - חמור מאוד (-:)
5. תבקשי מכל לקוח, ספק ומכר לשדך לך לקוחות חדשים - אין לך מה להפסיד כאן - כל בעלי העסקים זקוקים לגרפיקה מדי פעם, אם תצרי באמצעות המעגלים שלך כמה עשרות הפניות, מישהו ייתפס.
6. חזרי על פעולות 1-5 כל הזמן.
7. כדי שזה יהיה אפקטיבי - תשקיעי כמה מאות שקלים בייעוץ - במעוף יעלה לך 80 ש"ח לשעה ועוד מע"מ - תקבלי 10 שעות בתור חבילת בסיס או תצטרפי לקורס מתאים..

Nandn09

New member
תגובה

תודה אני אבדוק את מעוף, אני מבינה שמעוף זה לא מטי כי לאחר בדיקה במטי לוקחים יותר
לגבי העצות יש לי האמת מה לומר לגבי זה מנסיון אבל אני מעדיפה שלא לכתוב כאן בפורום , רוב הדברים כאן לא מתאימים לעסק קטן של אדם פרטי,
שני מבקשת למשל מלקוח שיביא לי מישהו או לעשות לו חוזה או כל מיני דברים "מכירתיים" הם גורמים לאנטגוניזם אצל הלקוח, זה אגב משהו שלמדתי ובחנתי וחקרתי מכל הכיוונים, כל פעם שאתה אותנטי וכאילו מדבר תכלס בלי כל מיני בקשות רצונות זה עובד יותר, האמת שזה בעייתי . אגב, לגבי המלצות נגיד וביקשתי ממישהו והוא אמר אני אתן המלצה ובסוף לא נתן זה קרה לי כבר כמה פעמים, האם כדאי לתזכר?
ועוד דבר אחרון, איך אני כותבת מבצעים? יש לך המלצה? ניסיתי פעם פעמיים וזה לא עבד בשבילי, אודה לעזרה איך לכתוב את זה

paretomc

New member
מעוף מחליף את מטי

כדרכה של המדינה, היו בעיות שונות עם הפעלת מט"י בחלק מהמקומות. המדינה החליטו להפריט את התחום ולהעביר ליזמים פרטיים את הניהול ואלה מרכזי המעוף החדשים.

לגבי הפעילות המכירתית - כנראה שצריך לשפר את הפנייה שלך ללקוחות. אני לא יועץ מכירות וקשה לי לשים את האצבע אבל יועצים טובים בתחום יוכלו לעזור לך.
בכלל - שיווק ומכירות הם עבודה סטטיסטית מאוד - את פונה ל 200 איש, מקבלת תגובות מ 10 וסוגרת עסקה עם אחד היום ואחד בעוד כמה חודשים. אם ההשקעה בלפנות ל 200 איש קטנה יותר מהרווח על העסקאות הבודדות - היה כדאי, אחרת - בזבוז.

לגבי כתיבה - ממליץ לך לבדוק את בלוג הכתיבה ארכיטקסט

Nandn09

New member
עוד שאלה בבקשה

לגבי חנות וירטואלית, איפה הכי מומלץ למכור איורים או עיצובים, האם כדאי ללכת על אתר מוכר כמו אסטי ודומיה או מרמלדה ולקשר אותו אליי או שכדאי ללכת על פורמט בנוי בתוך אתר? כמו WIX וכאלה?
תודה

paretomc

New member
לא מתמחה בזה, אבל הייתי מתחיל באטסי ושו"ת

היכולת שלך להביא תנועה איכותית של אנשים שמחפשים לרכוש מוצרים באינטרנט נמוכה מאוד אם את אתר אחד לבד.

Nandn09

New member
איזה פורום יתאים לשאול?

כי אני לא יודעת אם באטסי מתאים לקהל הישראלי, והאם זה משתלם לכל אחד? אולי יש פורום אחר? תודה

Nandn09

New member
שאלה לגבי שיווק ברשתות

אם אני נגיד רוצה לפנות לקהל ישראלי וגם בינלאומי האם כדאי לקרוא את שם הדף בפייסבוק ובכלל באנגלית ובעברית יחד? או לבחור נגיד באנגלית כדי שבמידה ואחליט לשווק לחו"ל לא אצטרך לשנות את השם ?

Nandn09

New member
תודה ומה לגבי שם בפייסבוק?

האם כדאי לדעתך לקרוא לשם עסק גם בעברית וגם באנגלית? או חייבים לבחור...

Nandn09

New member
למה את חושבת ככה?

קודם כל תודה על התגובה.

כן, בטח שחשבתי על קורס, ואני כנראה יעשה אותו אבל בד"כ קורסים זה לא כמו ייעוץ...אולי גם וגם צריך
בכל אופן אני קצת מיואשת ממה שקורה מבחינה עסקית, לא רק' שאין לי הרבה לקוחות אלא שאני מבזבזת המון זמן על הלקוחות הקיימים בלי להרוויח יותר מידי ..אפשר לומר להפסיד
משהו בהתנהלות שלי שגוי, בגלל שאני בתחילת הדרך , עשיתי כמה שגיאות, אבל אני חושבת שהבעיה היא שנקלעתי למצב חור ללא תחתית, יש צורך להשקיע כלכלית בהרבה דברים וחומרים שאין לי כרגע, זה לוקח המון זמן ומשאבים
אני לא מצליחה כבר להתפנות לשיווק ומרכזת את רוב הזמן שלי ללקוחות קיימים שכבר לא מרוויחה מהם, אז אני בבעיה,
אני כבר מתחילה לחשוב שמה שאני עושה באופן כללי כעסק לא ממש ריווחי, אני לא יודעת אם אנשים פרילנסרים כמוני מרוויחים יותר מידי , לפי איך שזה נראה אין הרבה כאלה, בד"כ אנשים כאלה הם אנשים שיש להם בסיס אחר או עבודה נוספת או שהם מצליחים לעבוד עם עוד אנשים כי יש להם קשרים, אין לי קשרים אני לא טובה בזה, מה גם שניסיתי את מה שאמרת מבחינת לפנות לכל מיני בעלי עסקים ודפוס וזה לא עובד
כל התהליך של מיתוג זה תהליך ארוך שצריך לעשות אותו מישהו מקצועי ולא אני לעצמי, יש מלא דברים שדורשים המון השקעה וזמן ...אבל אין לי גם איך לכסות אותם כרגע,
במשך תקופה לא מבוטלת בניתי אתר, והוא עדיין לא נגמר וזה נשאר ככה לא גמור ואין לי מי שיסיים אותו, כל מיני דברים כאלה. כנראה שיש דברים שדורשים יותר מקורס, לא יודעת מה לומר לך, אולי הכיוון אולי מה שאני עושה לא מתאים לשוק כרגע, כי זה שוק בירידה, אין לי מושג מה לעשות במצב כזה.

את רוצה להתקדם - הנה רעיון

את צריכה למצוא לקוחות חדשים, זה ברור. וזה קשה להעלות מחירים ללקוחות מעטים אז לפני שאת פונה שוב להעלאת מחירים גייסי לקוחות חדשים.
בהתייחסות לעצה ללכת לייעוץ (וזה תמיד זה נכון)... הבעיה המקורית שלך היא שאין לך מספיק הכנסה, אז ללכת על עוד הוצאה גדולה שלא בוודאות תשלם את עצמה... לא יודעת כמה זה טוב.
תנסי להשתמש בכלי שיווקי אינטרנטי שניתן חינם בהתחלה שנקרא T-ROO. אחרי שתעשי אתו כמה פעולות ותקבלי משוב כמה צפו בתוכן, תחליטי האם להשקיע עוד כסף. מן הסתם תשאלי כל לקוח חדש איך הוא הגיע אלייך וככה תדעי האם זה עובד. הרעיון בגדול הוא לפרסם את עצמך מצד אחד בתפוצה הכי רחבה ומצד שני גם בתפוצה הכי ממוקדת כדי לצוד עיניים של לקוחות פוטנציאליים. בהצלחה

שאלה

האם למדת במט'י קורס יזמות עסקית?
יש אצלהם בין 10 ל14 שיעורים.
שבינהם יש שיעורי תמחור, וגם שיעורי שיווק.

אני ממליצה בחום ללמוד אצלם.

דבר שני
בקשר לשיווק
איפה את רוצה לשווק? האם רק במדיה דיגיטלית? (פייסבוק,אינטרנט וכו)
או גם למשל בעיתונים?

בשיווק כדאי גם להיות מקוריים ולחשוב
כל הזמן איפה אני יכול לשווק את עצמי

לדוגמא לפנות לבתי דפוס לשיתופי פעולה

לפחות למט"י בכל עיר ועיר ולהגיד שהם יקבלו אחוזים על הפניית לקוח (הרי מי שמגיע למטי הוא אדם שרוצה לפתוח עסק...והוא בסופו של דבר יצטרך מעצבת גרפית..)

כמו כן
יש ספר מומלץ לשיווק באינטרנט
אם תרצי אני אביא לך את שמו

Nandn09

New member
יוצרת תודה

אני אלמד אצלהם מתישהו,
הבעיה ממה שראיתי זה שיש הרבה אנשים בכיתה ואין תמיד את האפשרות לשאול את כל מה שצריך, כי הרבה אנשים רוצים לדעת, מה גם שהשאלה אם מתמקדים בכמה מקצועות נגיד אבל זה כללי או שיש איזשהי עזרה גם אישית,
את יודעת יש היום הרבה חומרים ברשת שמסבירים אבל כל עוד זה לא קשור ישירות למקצוע שלך זה בעייה ולקשיים שאת נתקלת בהם זו בעיה

האם את עברת שם קורס? תוכלי לתת לי טיפים?

אני משווקת באופן אורגני בלבד אין לי כרגע איך להשקיע כספית בשיווק מעבר לזה, אולי בעיתון היה נחמד אבל נראה לי כבר מיותר? אז אני משווקת המון ברשתות, כל הזמן מעדכנת את הפייסבוק וזה לא עוזר,
אני ממש בעיה כבר חודש שאין לי לקוח חדש,

מה שהייתי רוצה טיפים עליו זה איך לשווק את עצמי בכל זאת כשאני אדם שקשה לו לשווק את עצמו
אני חושבת שמה שאני צריכה זה הנחייה

yossigrs

New member
לתמחר זה קשה רק אם לא יודעים איך . . .

מניסיוני, אני יודע שיש הרבה אלמנטים העומדים בפני בעל עסק בכדי לתמחר את המוצר או השירות שהוא נותן
דבר אחד בטוח, ואת זה למדתי מ"אדם טל" ומהפרופיסור "דן אריאלי", הוא שבהחלט שיש כאן הרבה הרבה פסיכולוגיה
שאם יודעים להבינה לעומק, הכדור יהיה בחצי המגרש שלנו . . .
ולמי שזה מעניין אותו, יש ספר ששפך לי המון אור על כל העולם הזה של "תמחור מוצרים"
הנה קישור : http://go.scrm.co/aff_c?offer_id=13&aff_id=21&source=organicYoutube
| הספר נקרא "מדריך התמחור המלא" והוא שווה כל שקל - מומלץ
&nbsp

למעלה