תמיד היום הראשון של שעון קיץ ארוך יותר

Zadig

Well-known member
כאיש מרובע יש לי עת לכל דבר.
כשהיום מתארך זה הופך לפארסה.
כי כדי לא "להתקע" עם זמן בסופו של יום ממושך,
מורח כל פעולה של תוככי היום עוד קצת.
זה לא היה לי יום מרוח אבל ההרגשה כזאת.
אז מזגתי לי כוס יין, וקראתי פיסקה הגיגית בספר.
מה שבטוח שתהיה עוד כוס יין,
כי שכחתי את שקראתי. לאן אוליך ת'בושה.

נערך לאחרונה ב:

אבח"י

Well-known member
אבל זה היה יום מקוצר, פחות שעה, איך נהיה הארוך ביותר?

Zadig

Well-known member
אבל זה היה יום מקוצר, פחות שעה, איך נהיה הארוך ביותר?
התפכחתי :) (היין היה משובח).
ההתיחסות שלי היא לענין החוויתי ולא החישובי;
יעני, אותי מענין שהשמש זורחת מאוחר יותר,
ושוקעת מאוחר יותר.
כך שאם שאם אני מתעורר ב-4 בבוקר והזריחה ב-7,
התחושה שהתעוררתי באמצע הלילה,
וסוף היום מתרחש באמצע היום כי עד 8 בערב יש אור.
אממה, אני מדבר על החוויה רק ביום הראשון,
אחריו כל יום אחר הוא שיגרה עד שעון החורף.

סופהו 1

Well-known member
מחאה על מה ?

ג'ו עמר היה בזמנו זמר מאד מושמע ולא מעט שירים שלו כולל שיר השיכור היו להיטים והושמעו ברדיו שוב ושוב.
אולי חוקרי המוסיקה חולקים על כך, אבל עמר עצמו הציג עצמו כזמר מחאה.
על מה?
מחאה נגד הממסד האשכנזי. מחאה על כך שבתחילת דרכו לא השמיעו אותו בתכניות ה"רגילות" ברדיו, רק בתכניות פולקלור, תחת קיטלוג מסויים. מחאה על שלא הסכימו להשמיע שירים שלו במרוקאית ומחאה על האפליה נגד עולים ממרוקו.

שיר השיכור היה שיר על הירי בואדי סאליב ועמר שר על מה שהביא לאותו אירוע.
"באופן אישי לא יכולתי להתלונן על קיפוח: שיריי הפכו נכס צאן ברזל בכל בית; אבל אין לי ספק כי לא ניתנה הזדמנות שווה ליוצאי מרוקו. שיגורם לעיירות הפיתוח ולמושבים, בהם לא היתה תמיד רמה חינוכית גבוהה, הביאו לאותה נחשלות וצעידה לאחור".
(עמ" 43 בספרו של עמר)

השיר לשכת עבודה (מושר בחלקו במרוקאית. סיבה טובה לא לאפשר לו להקליט אותו באולפני קול ישראל בצורה מסודרת...) על האפלייה בלישכה בגלל מוצא.
הלכתי לשכת עבודה
אמר לי מאיפה אתה
אמרתי לו ממרוקו
אמר לי צא החוצה
אמר לי צא החוצה

הלכתי לשכת עבודה
אמר לי מאיפה אתה
הלכתי לשכת עבודה
אמר לי מאיפה אתה
אמרתי לו מפולניה
תיכנס בבקשה
תיכנס בבקשה

אכן, היה מושמע, אך מסתבר שתחת הגבלות מסויימות.
סיבה טובה למחאה.

צליליתה1

Well-known member

או קצר יותר. מן הסתם העניין יחסי.
השנה הרגשתי מאוד בחסרון השעה, מקווה שהלילה הצלחתי לאזן.
מאחלת, לפחות לי, לא יודעת איך אתם בעניין, שיפסיקו את סחרחרת החלפת השעון, תחליטו ככה או ככה, ושככה ישאר

(מה שאני לא מבינה, במכוניות של היום יש מחשב, נכון? אז למה המחשב לא מסוגל לאפס לי את השעון באוטו, כמו המחשב שיושב בבית?)

Zadig

Well-known member
(מה שאני לא מבינה, במכוניות של היום יש מחשב, נכון? אז למה המחשב לא מסוגל לאפס לי את השעון באוטו, כמו המחשב שיושב בבית?)
אני מניח שמניחים שכיוון שהמחשב במכונית בעצם נייד, ויודע להפעיל רק מכונית, וענין "שבשיגרה" להגיע עם הרכב למוסך;
כך יוכלו לחייב אותך בתשלום ובטח ידחפו לך עוד כמה בדיקות למכונית;
תפרדי מכמה מאות ש"ח, וכולם יבואו על סיפוקם;
את תרגישי יותר בטוחה לנהוג במכונית אחר כך....
מחשב ביתי זה בעיה כי לרוב המטפלים הם טכנאים עצמאיים שחיים מהיד לפה ולא מענינים אף אחד עד...
מניחים שגם את תתפתי להביא את הבן של השכנים לסדר את ענין,
ולכי תדעי מה עובר לו בראש, הוא יכול לעשות כלמיני דברים במחשב,
שבסוף עוד תגיעי בעצמך לחקירת שב"כ...אז עדיף שהמחשב הביתי יעבור אוטומטית בין השעונים :)

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
מה שאני לא מבינה, במכוניות של היום יש מחשב, נכון? אז למה המחשב לא מסוגל לאפס לי את השעון באוטו, כמו המחשב שיושב בבית?
המחשב שיושב לך על השולחן מחובר לאינטרנט ומשם הוא מקבל את הפקודה לשענות את השעה.

מחשב הרכב שלך לא מחובר לאינטרנט ואני גם לא משוכנע שאת היית רוצה שמישהו יוכל להתחבר מבחוץ ולשנות לך בלי ידיעתך ואישורך כל מני פונקציות וכיוונונים בו.

קלייטון.ש

Well-known member
המחשב שיושב לך על השולחן מחובר לאינטרנט ומשם הוא מקבל את הפקודה לשענות את השעה.

מחשב הרכב שלך לא מחובר לאינטרנט ואני גם לא משוכנע שאת היית רוצה שמישהו יוכל להתחבר מבחוץ ולשנות לך בלי ידיעתך ואישורך כל מני פונקציות וכיוונונים בו.
זה לא עובד ככה בדיוק. המחשבים הרגילים, כולל טלפונים, מכירים את זמני הזזת השעון דרך טבלאות שיש להם כבר, שקיבלו באיזה עדכון כלשהו, גם ממזמן. לכן המחשב יכול להזיז את השעון בלי חיבור לאינטרנט. אם הוא מחובר לאינטרנט הוא יכול לעדכן את השעה הבסיסית, את ה-UTC. לפי השעה הבסיסית ואותן טבלאות הוא מחשב את השעה שהוא מציג לפי האיזור הגיאוגרפי. ללא חיבור לאינטרנט הוא סומך על דיוק השעון הפנימי שלו שצריך להיות די מדויק. אבל זה לא שייך להזזת השעון בהתאם לטבלאות הנ"ל.
זה בעיקרון נכון לכל מחשב שיש היום, ואם המחשב לא מבצע את הזזת השעון זה לא בגלל שהוא לא יכול אלא בגלל שלא בא לו, וזו סיבה הרבה יותר טובה.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
זה לא עובד ככה בדיוק. המחשבים הרגילים, כולל טלפונים, מכירים את זמני הזזת השעון דרך טבלאות שיש להם כבר, שקיבלו באיזה עדכון כלשהו, גם ממזמן. לכן המחשב יכול להזיז את השעון בלי חיבור לאינטרנט. אם הוא מחובר לאינטרנט הוא יכול לעדכן את השעה הבסיסית, את ה-UTC. לפי השעה הבסיסית ואותן טבלאות הוא מחשב את השעה שהוא מציג לפי האיזור הגיאוגרפי. ללא חיבור לאינטרנט הוא סומך על דיוק השעון הפנימי שלו שצריך להיות די מדויק. אבל זה לא שייך להזזת השעון בהתאם לטבלאות הנ"ל.
זה בעיקרון נכון לכל מחשב שיש היום, ואם המחשב לא מבצע את הזזת השעון זה לא בגלל שהוא לא יכול אלא בגלל שלא בא לו, וזו סיבה הרבה יותר טובה.
ברצוני לחלוק על דעתו של ידידי המלומד.

מועדי החלפת שעון קיץ וחורף נקבעים במדינת ישראל על ידי הפוליטיקאים ועל פי שיקולים פוליטיים ואין לשום מחשב ולשום טבלה אפשרות לחזות מתי זה יתרחש.

מה שכתבת לעיל יכול אולי להתאים למדינות שבהן המועדים קבועים מראש וחוזרים מדי שנה.

קלייטון.ש

Well-known member
ברצוני לחלוק על דעתו של ידידי המלומד.

מועדי החלפת שעון קיץ וחורף נקבעים במדינת ישראל על ידי הפוליטיקאים ועל פי שיקולים פוליטיים ואין לשום מחשב ולשום טבלה אפשרות לחזות מתי זה יתרחש.

מה שכתבת לעיל יכול אולי להתאים למדינות שבהן המועדים קבועים מראש וחוזרים מדי שנה.
השיקולים הפוליטיים יוצרים נוסחה, וגם בישראל יש נוסחה פשוטה שמתוכנתת למחשבים. בויקיפדיה מסבירים.
לוקח זמן לעדכן את המחשבים ובשנה שעדכנו את החוק, וגם בשנה שאחריה, היו בעיות עם מחשבים וטלפונים לא מעודכנים. אבל בהמשך כולם קיבלו עדכונים והם לא צריכים את האינטרנט.
בשנה שעברה דרעי רצה לשנות את מועד הזזת השעון באופן זמני, וההצעה שלו הופלה ע"י הגורמים הטכניים שהסבירו שלא ניתן לעדכן את המחשבים בהתראה כל כך קצרה. כלומר זה לא עניין של חיבור לאינטרנט ברגע החלפת השעה, אלא סיפור של עדכון רכיבים במערכת ההפעלה. אחרי שמערכת ההפעלה מעודכנת, ובהנחה שהכללים לא משתנים, המחשב מסתדר עם השעון הפנימי שלו ולא צריך חיבור לשום דבר.

הראש שלי אינו מחובר לאינטרנט ועדיין "מתפקד" כאילו לא השתנה השעון. משך שנים משכימה בכל יום בשעה חמש בבוקר. אז עתה = שש...

למעלה