תמיד נישארת לבד

אני 311

New member
תמיד נישארת לבד

אני בת 31 ולא היה לי חבר כבר 4 שנים. עם זה אני עוד יכולה לחיות, אני יודעת שזה לא קל לאף אחד אבל גם עם חברות זה אייכשהו תמיד מתפרק. אני מאוד אוהבת חברה ומתלהבת מהר מאנשים, נקשרת וכל איזה שנתיים אני מכירה חברה חדשה ונהיית החברה הכי טובה שלה, אבל בצורה הדוקה, כמעט כמו בזוגיות. כל פעם אני מתלהבת, זה נימשך איזה שנה, שנתיים ואז נהרס ונישאר על אש קטנה,ואני מוצאת את עצמי שוב לבד ואז אחרי התקופה של האבל על החברה שהלכה, שזה בידיוק עכשיו אני מתחילה להגיד לעצמי שהגיע זמן להכיר אנשים חדשים. אבל חושבת שמה הטעם , עם בנות כמה נפלא שזה לא יהיה , זה ייגמר בסוף וני ירגיש רע, עם ידידים, גם ככה בסוף הם רק יירצו לזיין אותי אז מה הטעם בכלל להתחיל משהו. היתה תק' בגילאי ה20 המוקדמות שהיו לי עשרות חברות וידידים מכל הארץ אבל לא היו לי קשרים באמת קרובים. אולי בגלל הגיל ובגלל הכאפות שקיבלתי מהחיים הפסקתי עם זה והגעתי למסקנה שאני מעדיפה מעט חברים אבל טובים . אבל גם על זה אי אפשר לסמוך . אייך זה שאנשים עם אותם חברים עוד מהתיכון ? ואצלי זה תמיד נגמר?

ברוך בואך אלינו ../images/Emo140.gif

ראשית, עצם העובדה שאת יוצרת חברויות קרובות מעידה על-כך שיש לך את הכישורים החברתיים הנחוצים לשם כך, וכי תמיד תוכלי להכיר אנשים חדשים ולבנות חברויות חדשות. יחד עם זאת, את מציינת כי כאשר יש לך חברה טובה, הקשר הוא "בצורה הדוקה, כמעט כמו בזוגיות". ובכן, גם בזוגיות טובה ובריאה כל אחד מבני-הזוג בונה לעצמו גם עולם ייחודי משלו, במקביל לעולם המשותף לו ולבן/בת הזוג. משהו כמו: שנינו ביחד וכל אחד לחוד. אני מתרשמת (ואנא תקני אותי אם אני טועה) כי כאשר יש לך חברה טובה, כל עולמך הופך להיות סובב סביבה וסביב הקשר שלכם. ואני שואלת: האם את מטפחת לך תחביבים? תחומי עניין? האם יש פעילויות אותם את נהנית לעשות בחברת עצמך/ אנשים אחרים (לא החברה הצמודה)? דבר נוסף: את מספרת על דפוס שכזה, ש "כל פעם אני מתלהבת, זה נימשך איזה שנה, שנתיים ואז נהרס ונישאר על אש קטנה,ואני מוצאת את עצמי שוב לבד ואז אחרי התקופה של האבל על החברה שהלכה... אני מתחילה להגיד לעצמי שהגיע זמן להכיר אנשים חדשים". אין שום סתירה בין חברות קרובה, לבין היכרות, במקביל,עם אנשים חדשים/חברות חדשות. מדוע את צריכה 'להמתין' לסיום קשר אחד כדי לנסות וליצור קשרים נוספים? חברויות יכולות להיות בדרגות קרבה שונות- יש את החברה הקרובה (אחת, שתיים או שלוש) ויש קשרים ידידותיים נוספים- מינוריים יותר. באשר לידידים, כאן את יכולה להפעיל פילטרים ולברור לך את אלה שנעים לך וטוב לך אתם. אם נוצרים יחסי קרבה מיוחדים ורומנטיים עם אחד מהם, רק טבעי הוא שעם הזמן יתווספו לו גם אלמנטים מיניים, והבחור יהיה חבר שלך (ובהמשך אולי אף יותר מכך). עצתי לך היא שלא לפסול מראש קשר ידידותי עם גברים, רק משום שאת מאמינה ש"בסוף הם רק ירצו..."- מניין את יודעת?! תני צ'אנס! מקסימום, אם התנהגותו של הבחור לא תהיה לרוחך- שלחי אותו לשלום לדרכו...
ברגע שאנו חוששים מהגרוע ביותר ולא מאפשרים- אנו עלולים להפסיד גם את הטוב... את מציינת כי קבלת "כאפות" מהחיים... אני חושבת שאם את מרגישה שמשקלן של ה"כאפות" הללו הוא כבד וכי הם יוצרים אצלך מחסומים רגשיים ומנהלים את התנהגותך, כדאי לך לשקול סיוע מקצועי, שיעזור לך להשתחרר מהמשא הכבד שאת נושאת על כתפייך, ולהמשיך הלאה קלילה יותר ועם הערכה עצמית וביטחון עצמי גבוהים יותר... המון הצלחה
גילת

למעלה