תקלה במכונת כביסה

dory30

Well-known member
כי ככה זה
תעסוקה לכולם
אחד מוביל או לוקח
אחד מתקין
וקורה לפעמים שבא אליך טכנאי , טבל לא יכול לתקן כי לא יודע
ואז שולחים לך "מומחה"
ומה שיא החוצפה? ההתקנה רק ביום ראשון בצהריים.

dory30

Well-known member
המכונה הותקנה. כרגע היא עובדת לשביעות רצוני. הטכנאי נשמע אמין וקיבלתי ממנו טיפים שלא שמעתי מקודמו. למשל, שמומלץ להפריד מגבות מבגדים.

GoldenEyes

Well-known member
המכונה הותקנה. כרגע היא עובדת לשביעות רצוני. הטכנאי נשמע אמין וקיבלתי ממנו טיפים שלא שמעתי מקודמו. למשל, שמומלץ להפריד מגבות מבגדים.
טכנאים לרוב לא נותנים טיפים כאלו
אז בעיקרון
מפרידים בין צבעוני ובין לבן \ בהיר
מגבות אני תמיד מכבס בנפרד , בהרתחה , וסחיטה מקסימלית (שלא מתאימה לכביסה רגילה)

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
טכנאים לרוב לא נותנים טיפים כאלו
אז בעיקרון
מפרידים בין צבעוני ובין לבן \ בהיר
מגבות אני תמיד מכבס בנפרד , בהרתחה , וסחיטה מקסימלית (שלא מתאימה לכביסה רגילה)
כלקוח של סימנס / בוש / קונסטרוקטה, אני מקבל מהיבואן מדי פעם מיילים עם טיפים לתחזוקה ולכביסה. (אם תבקש יפה ותשלח לי את האי מייל שלך, אעביר לך כמה).
אישית, איני מפריד בד"כ בין מגבות לבגדים וזה לא מאד מפריע לי.
אבל אני גם לא עושה כביסות עם חימום גבוה, כך שאין לי בעיה של "מעבר צבעים".
וכן. אני כן מקפיד להפריד בין בהיר לצבעוני.
סחיטה מהירה לא מפריעה לי, כי אני ממילא מעביר את כל הכביסה שלי למייבש ולא לחבל. מאז שנולד המייבש הראשון, מת החבל האחרון. זו גירסתי בחיים.
אז ככל שאני סוחט מהר יותר, הייבוש מהיר יותר, והכביסה דווקא לא יוצאת סמרטוטית.
טוב נו. בחרתי במייבש משאבת חום ולא במייבש עם גופי חימום. הבדל משמעותי גם בצריכת החשמל וגם באיכות הייבוש.
אז בסך הכל, יש לי מכונה של קונסטרוקטה (גרמנית) והיא אחלה.

ואספר לך סיפור נוסף חצי רלוונטי.
בני עבר לגור בשכירות והוא ביקש ממני שאנסה להשיג לו מכונת כביסה יד 2 בזול.
פגשתי אדם שהחליף מכונה ועמד להשליך את הקודמת.
שאלתי אותו למה הוא זורק והשיב לי, שהיא הייתה טובה, אבל לאחרונה היא מקפיצה לו את הפחת בכל הפעלה.
לקחתי אותה, ומבלי לבדוק אותה, החלפתי בה את גוף החימום.
וזהו. היא לא קיצרה ועבדה היטב.
אלא שבני החל להתלונן על כך שהיא מותירה לו "גושים חשודים" על הכביסה.
הצעתי לו שיפתח את מכסה הסנן שבחזית המכונה ויראה מה ייצא ממנו.
יצאו ממנו שאריות אבנית שכנראה דבקו לגוף החימום הישן, ולא נשטפו בהמשך...
אז כנראה שבעל המכונה ההיא אהב "להרתיח" ובגלל זה הלך לו גם גוף החימום, לאחר שהאבנית סתמה אותו.
ר.ב. דוגמית של מה שיצא מהמסנן....

קבצים מצורפים

• 32138085-84a4-4498-bb3f-8c3d51d94a2b.jpg
    32138085-84a4-4498-bb3f-8c3d51d94a2b.jpg
    KB 90 · צפיות: 6

GoldenEyes

Well-known member
כלקוח של סימנס / בוש / קונסטרוקטה, אני מקבל מהיבואן מדי פעם מיילים עם טיפים לתחזוקה ולכביסה. (אם תבקש יפה ותשלח לי את האי מייל שלך, אעביר לך כמה).
אישית, איני מפריד בד"כ בין מגבות לבגדים וזה לא מאד מפריע לי.
אבל אני גם לא עושה כביסות עם חימום גבוה, כך שאין לי בעיה של "מעבר צבעים".
וכן. אני כן מקפיד להפריד בין בהיר לצבעוני.
סחיטה מהירה לא מפריעה לי, כי אני ממילא מעביר את כל הכביסה שלי למייבש ולא לחבל. מאז שנולד המייבש הראשון, מת החבל האחרון. זו גירסתי בחיים.
אז ככל שאני סוחט מהר יותר, הייבוש מהיר יותר, והכביסה דווקא לא יוצאת סמרטוטית.
טוב נו. בחרתי במייבש משאבת חום ולא במייבש עם גופי חימום. הבדל משמעותי גם בצריכת החשמל וגם באיכות הייבוש.
אז בסך הכל, יש לי מכונה של קונסטרוקטה (גרמנית) והיא אחלה.

ואספר לך סיפור נוסף חצי רלוונטי.
בני עבר לגור בשכירות והוא ביקש ממני שאנסה להשיג לו מכונת כביסה יד 2 בזול.
פגשתי אדם שהחליף מכונה ועמד להשליך את הקודמת.
שאלתי אותו למה הוא זורק והשיב לי, שהיא הייתה טובה, אבל לאחרונה היא מקפיצה לו את הפחת בכל הפעלה.
לקחתי אותה, ומבלי לבדוק אותה, החלפתי בה את גוף החימום.
וזהו. היא לא קיצרה ועבדה היטב.
אלא שבני החל להתלונן על כך שהיא מותירה לו "גושים חשודים" על הכביסה.
הצעתי לו שיפתח את מכסה הסנן שבחזית המכונה ויראה מה ייצא ממנו.
יצאו ממנו שאריות אבנית שכנראה דבקו לגוף החימום הישן, ולא נשטפו בהמשך...
אז כנראה שבעל המכונה ההיא אהב "להרתיח" ובגלל זה הלך לו גם גוף החימום, לאחר שהאבנית סתמה אותו.
ר.ב. דוגמית של מה שיצא מהמסנן....
מקווה שמכביסה חד חודשית בהרתחה לא יהיה לי אבן בכמויות כאלו :)

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
מקווה שמכביסה חד חודשית בהרתחה לא יהיה לי אבן בכמויות כאלו :)
אתה יכול לעשות אחד משניים: רכוש מגנט חזק ותרכיב על הצינור. ניתן להשיג בחנויות שמוכרות חלקים למכונות כביסה ואם תרצה כתובת, אתן לך.
ואתה יכול גם להתקין על צינור הכניסה לבית מסנן של עמיעד. שם יש לך סינון מיקרוני מגרגירים ויש כדוריות סיליפוס שמרככות את המים. מומלץ מאד.

GoldenEyes

Well-known member
אתה יכול לעשות אחד משניים: רכוש מגנט חזק ותרכיב על הצינור. ניתן להשיג בחנויות שמוכרות חלקים למכונות כביסה ואם תרצה כתובת, אתן לך.
ואתה יכול גם להתקין על צינור הכניסה לבית מסנן של עמיעד. שם יש לך סינון מיקרוני מגרגירים ויש כדוריות סיליפוס שמרככות את המים. מומלץ מאד.
יש לי מגנט כזה
רק שהוא לא יושב חזק על הצינור והדביק אותו עם צלוטייפ
עכשיו הסתכלתי
אחזק את זה עם אזיקונים

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
יש לי מגנט כזה
עכשיו הסתכלתי
אחזק את זה עם אזיקונים
המגנט הזה מתאים לצינור בעל קוטר מסוים מאד. במכונות הגרמניות הצינור הוא עבה יותר ולכן יש להיעזר באזיקונים. זו הדרך ה"נכונה".

SicTransit

Active member
יש לי מגנט כזה
עכשיו הסתכלתי
אחזק את זה עם אזיקונים
אפשר להחליף את המגנט בכוסות רוח שיעילות לא פחות ממנו. לממהרים ולאלו שאין להם ראש למילים ארוכות, משפט המפתח:
"כבר בשנת 1985 פרופ' דוד חסון מהמחלקה להנדסה כימית בטכניון בדק מה ההשפעה הריגעית של 'סנן מגנט' מסחרי על אבנית בתוך צינור מים, לאחר שימוש מדוייק על פי הוראות היצרן (לחצו כאן לקישור למאמר) והתוצאה: אפס, למגנט לא הייתה שום השפעה על היווצרות האבנית בתנאים כאלו."

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אפשר להחליף את המגנט בכוסות רוח שיעילות לא פחות ממנו. לממהרים ולאלו שאין להם ראש למילים ארוכות, משפט המפתח:
"כבר בשנת 1985 פרופ' דוד חסון מהמחלקה להנדסה כימית בטכניון בדק מה ההשפעה הריגעית של 'סנן מגנט' מסחרי על אבנית בתוך צינור מים, לאחר שימוש מדוייק על פי הוראות היצרן (לחצו כאן לקישור למאמר) והתוצאה: אפס, למגנט לא הייתה שום השפעה על היווצרות האבנית בתנאים כאלו."
טוב. אז הנה הצעתי:
למי שמאמין בהשפעתו החיובית של המגנט, אוכל להציע 2-3 מגנטים עבור מכונת כביסה או מדיח.
2 משומשים במצב כמעט חדש ובחצי מחיר, ואחד חדש באריזתו, בהנחה של 20%.
נא לפנות בפרטי.

Santangelo

New member
נסה לכבס עם 40 מעלות ואבקת אריאל שושן צחור. יש סיכוי טוב שתהיה מאוד מרוצה ולא תרצה להרתיח. המכונות החדשות של הגרמנים מסוגלות לנקות מעולה בטמפ' הזו, אפילו בתוכנית Mixed של שעה.

evike

Active member
מנהל
אני משתמשת בדפים של COLOR CATCHER, המונעים העברת צבעים מבגד לבגד. יש כמה סוגים, זה הכי טוב. שמתי את נפשי (בגדיי) בכפי, וכיבסתי כביסה ראשונה חולצה חדשה בורדו (צבע שמוריד צבע) עם גרביים לבנות. הגרביים נשארו צחורות, והדף, נהיה בצבע אדום סגול חזק. הוא מקבל את צבעו של כל צבע שיורד מהבגד. מאז שאני משתמשת בו, אף בגד לא נצבע מהאחר.
מוכרים אותו בסופר פארם, אריזה של 20 דפים עולה כ 20 שקל. אבל יש הרבה פעמים מבצע. יש גם אריזות של 10 דפים.

קבצים מצורפים

• קולור קאצ'ר.jpg
    קולור קאצ'ר.jpg
    KB 16 · צפיות: 1
למעלה