תקלת קישורים בליברה-אופיס

במנהל החלונות שמסופק עם xUbuntu

אני לא בקי במונחים המקצועיים.

תקלת קישורים בליברה-אופיס

ברגיל, כשהייתי לוחץ בתוך קובץ doc על כתובת אינטרנט, המקושרת ישירות לאתר, הייתי מגיע מיד לדף המקושר, בדפדפן שהיה פעיל באותה עת.
באחרונה, לחיצה כאמור הייתה מפעילה משום מה את דפדפן פיירפוקס, גם אם הדפדפן הפעיל היה שונה (Slimjet במקרה הנדון, שמבוסס על כרומיום). אף אחד משני הדפדפנים האלה שלי לא הוגדר כדפדפן ברירת מחדל.
חיפשתי בהגדרות ליברה-אופיס ומצאתי בתפריט כלשהו (איני זוכר איפה) אפשרות לשנות את הדפדפן הפעיל, ושיניתי מפיירפוקס ל- Slimjet, ומאז צרה צרורה: כל הקישורים חדלו לפעול, ולחיצה עליהם מציגה את הודעת השגיאה שבצילום. ייתכן שטעותי הייתה, שרשמתי באותו תפריט Slimjet, במקום השם המלא: FlashPeak Slimjet. על כל פנים, חזרתי ונברתי בהגדרות ולא הצלחתי למצוא את המקום שבו עשיתי את השינוי. גם איפוס ההגדרות של כל התוכנות הנדונות - פיירפוקס, slimjet וליברה-אופיס - לא פתר את הבעיה, ואפילו אחרי שהסרתי לחלוטין את כל חבילת ליברה-אופיס והתקנתי אותה מחדש, התקלה נותרה בעינה.
אדגיש כי התקלה קיימת גם בקבצים חדשים ובקישורים חדשים שעשיתי בהם לניסיון.
גם בחיפוש באינטרנט לא מצאתי תשובה.
אשמח לקבל הצעות ורעיונות כיצד לפתור את הבעיה.
מערכת ההפעלה היא: xUbuntu 14.04.6

תודה לעונים.

תודה, בינתיים מצאתי את הפתרון

מתברר שאת השינוי צריך לעשות לא בהגדרות ליברה-אופיס או בדפדפנים, אלא במערכת ההפעלה:
Preferred Applications => Internet > Web Browser => Mozila Firefox
פיירפוקס מופעל אוטומטית (אם נבחר בהגדרה הנ"ל), בניגוד למה שהיה בעבר, כנראה עקב עדכון כלשהו.

למעלה