תקציב

Terminator7

New member
תקציב

קוספליי הוא תחום שדורש המון כסף. זה לא חדש. קוספליי מורכב יחסית יכול לרצוח את הארנק ממש- 250 שקל על בדים, 150 על פאה, כמעט 300 על פרופס- ואחרי זה יש עוד את הנסיעה לכנס וקניית הכרטיס/ים. זה מעיק, זה מגביל, ואם הוצאתם יותר מ-700 שקל עלולות להתחיל חרדות לשלום הקוספליי.
אצלי השגת תקציב כוללת חסיכה ממושכת בהוצאות מיותרות (או לא מיותרות), ורווח מזדמן מעבודות בית. אבל זה לוקח זמן. הרבה זמן. המון זמן. לפעמים אני פורשׂ הכנה של קוספליי על-פני חצי שנה רק בגלל שהוא יקר להחריד.

איך אתם מממנים לעצמכם את הקוספליי?
מה הקוספליי הכי יקר שעשיתם?
קרה לכם פעם שרציתם לעשות קוספליי, גיליתם שהוא נורא יקר ומחימת המחיר פרשתם מהרעיון?

evening rose

New member
כל תחביב הוא יקר,

בדר"כ זה חלק מהעניין.
דווקא בקוספליי יש אפשרות לצמצם עלויות, לא חייבים לקנות את הפאה הכי יקרה (יש פאות מעולות במחירים הרבה יותר זולים), אותו הדבר לגבי בדים וכו'.
אני מרגישה שנוצר מצב שבו הרבה אנשים מרגישים שהם צריכים להוצי הרבה כסף כדי שיחשבו שהקוספליי שלהם יותר טוב, זה הפך גם לתחרות של 'מי שילם יותר' ובעיני זה פשוט תפיסה לא נכונה..

ואחרי כל החפירה הזאת, אני אנסה לענות על השאלות.

-עבודה. ומאבק להוציא כמה שפחות כסף על הקוספליי שלי.
-אני די בטוחה שאף פעם לא עברתי את ה500 ש"ח בעלויות, בטח שלא בשנים האחרונות, אז קשה לי לציין משהו ספציפי.
-לא. תמיד אפשר למצוא אופציה זולה יותר, גם אם מתפשרים קצת.

Mana Sama

New member
D:

איך אתם מממנים לעצמכם את הקוספליי? משכורת~
מה הקוספליי הכי יקר שעשיתם? נראה לי שהטירה הראשונה שעשיתי..הגעתי לסביבות ה1300 שקל X.X (וגם בקוספליי השני של טירה הגעתי לאיזה 1000)
קרה לכם פעם שרציתם לעשות קוספליי, גיליתם שהוא נורא יקר ומחימת המחיר פרשתם מהרעיון? כן,בכנס האחרון. לא היה לי תכנון ספציפי למשהו שויתרתי עליו,אבל אם היה לי יותר תקציב הייתי הולכת על קוספליי מורכב יותר ומשאירה את האחד הזה לאירוע קטן יותר ולא כנס פורים

happy berry

New member
~

איך אתם מממנים לעצמכם את הקוספליי?-עבודה.
מה הקוספליי הכי יקר שעשיתם? אסתר בלאנשט, כ-1200 שח [בדיעבד,יכולתי לחסוך כ400 שח אם הייתי קונה חומרים בכמות שאני צריכה ולא הרבה מעבר] לפחות,אני מקווה שלא יותר.
קרה לכם פעם שרציתם לעשות קוספליי, גיליתם שהוא נורא יקר ומחימת המחיר פרשתם מהרעיון? עדיין לא.

אני לא מתכננת את הקוספלייז שלי יקרים,ואיכשהו זה יוצא ככה. אני נוטה להפריז ולקנות *הרבה* יותר חומרים ממה שאני צריכה בפועל, ובסוף אני נתקעת עם יותר מידי שאריות.

SunsRequiem

New member
מיאו

איך אתם מממנים לעצמכם את הקוספליי? משכורת
מה הקוספליי הכי יקר שעשיתם? מתלבטת בין סאנפליי, או ניין שעשיתי בפורים האחרון. כנראה ניין, מרוב שכל הזמן הרסתי דברים והייתי צריכה לקנות עוד חומרים. והרבה מהחומרים הללו לא היו זולים במיוחד (צבע בדים ;;)
קרה לכם פעם שרציתם לעשות קוספליי, גיליתם שהוא נורא יקר ומחימת המחיר פרשתם מהרעיון? לא. אם כבר, לדחות ליותר מאוחר. יש קוספליי אחד שאני מאוד רוצה לעשות, אבל הוא הולך להיות יקר, קשה והמון עבודה, אז אני מעדיפה לא להיכנס לזה כרגע. אבל לבטל את הרעיון לגמרי? אף פעם לא.

SunsRequiem

New member
אה כן, ו250 ש"ח על בדים

זה כלום. באמת כלום ;;
בסאנפליי היה לי 43 מטר בד בבגד, והקוספליי כנס הממוצע שלי נע באזור ה8-12 מטר בד.

rocket

New member
ממממקיי

איך אתם מממנים לעצמכם את הקוספליי?
אני עובדת ..

מה הקוספליי הכי יקר שעשיתם?
האמת שהפסקתי לחשב בשלב מסויים כי זה קצת מלחיץ לחשוב על זה.
אבל אני חושבת שהקוספליי הכי יקר שלי היה שוריו מ 12 הממלכות וזה כי אני מחשיבה בפנים את המחיר ששילמתי לתפורת בזמנו..

קרה לכם פעם שרציתם לעשות קוספליי, גיליתם שהוא נורא יקר ומחימת המחיר פרשתם מהרעיון?
לא יצא לי לפרוש בגלל כסף. אני סביר להניח אקח עוד כמה משמרות אחרי הכנס אבל אסיים את מה שהתחלתי.
שנה שעברה כמעט ויתרתי מראש על קוספליי לפורים כי ידעתי שלא ממש יהיה לי תקציב. ואז עינב עזרה לי עם פאה ואני אוהבת אותה על זה 3>

akirekaeru

New member
גם אני הייתי בגישה של גיא..

עד שהתחלתי ללמוד, ושלוש הספרות בחשבון הבנק שלי סידרו לי את העדיפויות בחיים.

איך אתם מממנים לעצמכם את הקוספליי? ממשכורות, חסכונות, ומְלֹא לחשוב שהכסף מגיע מאיזשהו מקום.
מה הקוספליי הכי יקר שעשיתם? אני מאמינה שהקוספליי הראשון, בו קניתי הכל מאפס והרבה מהכל. חישבתי פעם ועברתי את ה-1000 ש"ח בסך ההוצאות.
קרה לכם פעם שרציתם לעשות קוספליי, גיליתם שהוא נורא יקר ומחימת המחיר פרשתם מהרעיון? כן, כל הזמן עכשיו. אפילו להוציא 50 ש"ח על קופסאת לכה מרתיע אותי. ברגע שתחזור להיות לי עבודה מסודרת, ואם אוכל לשלב קוספליי במעגל הלימודים-עבודה, אוכל להרשות לעצמי.

Winged Serpent

New member
אני לא יודע כמה המחיר רלוונטי

כל עוד אתה לא בגישה של לעשות קוספליי כל חודשיים לדברים מטורפים (ואם כן, סחטיין על הזמן הפנוי).
במקרה שלי, השקעתי בקוספליי שאני עובד עליו כרגע בערך 400 ש"ח עד כה ואני צופה עוד עלויות בהמשך אז זה כנראה יעלה ל- 700. עם זאת, אני פורש את ההתקדמות על פני חצי שנה (כי עבודה וזה), ועם הזמן שאני משקיע בו הכסף באמת נראה טריוויאלי פתאום (120 ש"ח לחודש מול כמה עשרות שעות עבודה).

איך אני מממן את הקוספליי? עבודה. ושים לב שבמילה למממן יש 3 מ'.
מה הקוספליי הכי יקר שעשיתי אי פעם? אולי הקוספליי הזה
לפרוש מקוספליי? לא בגלל המחיר. היה לי פעם משהו שבניתי במשך כמה חודשים ונמאס לי ממנו אז פשוט נטשתי אותו לשלוש שנים, ואז פתאום היה לי זמן פנוי והזדמנות אז חזרתי השלמתי.

juliChan

New member
זה עיניין קצת מסובך

איך אתם מממנים לעצמכם את הקוספליי? - עובד כמובן
מה הקוספליי הכי יקר שעשיתם? - הקוספליי ההכי יקר שאיי פעם עשיתי זה מושרא , אבל הסיפור מאוד ארוך באותו הזמן רק התחלתי לתפור קוספליים לא היה לי שום מושג על סוגיי בדים או על ניסיון בתפירה מושרא זה היה קוספליי מבוזבז למידיי ניסיתי כל מיניי סוגים של בדים עד שגיליתי את סוג הבד הנכון , עם החישוב הכללי כולל ציוד בנייה לפרופס + כל השטויות שעברתי עם הבדים והניסיונות שבסופו של דבר הרמתי ידיים והגעתי עם קוספליי מוכן ב-80% הגעתי ל1400 ש"ח
קרה לכם פעם שרציתם לעשות קוספליי, גיליתם שהוא נורא יקר ומחימת המחיר פרשתם מהרעיון? - כן אחריי שגילתי שמושרא היגיע ל1400 ש"ח אני הרמתי ידיים
רק עכשיו אחריי שאני קוספלייר כבר 3 שנים המחיר התחיל להתייצב בין 400-700 ש"ח

למעלה