תראו מאוחר וזה אבל זה סתם מחשבה

• פותח הנושא EmGee
  • פורסם בתאריך

EmGee

New member
תראו מאוחר וזה אבל זה סתם מחשבה

שעלתה לי בראש, תגידו אם זה הגיוני או שנאי סתם מטומטם. הסיפור עליזה בארץ הפלאות הוא בעצם ביקורת על העולם התחרותי שבו אנו חיים. עליזה היא בעצם האדם הפשוט שמנסה להבין את מהות העולם ומי הולך נגד מי ואיך הכל מתנהל. מלכת הלבבות מייצגת את השלטון שמתעסק בעיקר בעצמו ורואה עצמו בתור הדבר החשוב ביותר בחברה. השפן הוא מי שחי לפי המוסכמות החברתיות. בגלל זה הוא כל הזמן ממהר ופוחד שהוא יאחר והדבר החשוב ביותר בחייו הוא לשרת את מלכת הלבבות-השלטון. הכובען מייצג את מי שמוגדר על ידי החברה כמשוגע. הוא מתעלם מהמוסכמות החברתיות ומעדיף לראות הכל האור שונה על מנת שחייו יהיו יותר מאושרים. הדלת הכניסה לארץ הפלאות מדמה את הסלקציה שיש בעולם שלנו כלפי מי שרוצה להתקדם בחיים. משהו בסגנון של תעודת בגרות של תיכון. מה דעתכם?

מי יודע...?

ההתרשמות הבלתי מבוססת שלי היא שלואיס קרול, הן באליס והן ב-Snark, התעסק בקפיצות אסוציאטיביות מנקודה לנקודה כנקודת המרכז שלו זה הנונסנס על הלוגיקה וחידודי הלשון שבו. אך עם זאת... אם נראה לך שיש כאן מוטיב מרכזי הייתי מנסה לראות אם ניתן להשליך את זה גם על פנים נוספים של העלילה: מה המשמעות של הנקודה הזאת ביחס לאובדן הדרך ו"הדרך של המלכה", למה כל הסיפור מתחיל דוקא מהקראה משעממת של תולדות אנגליה, למה העלילה מגיעה לשיא בהצפה של דמעות... אני לא פוסל, רק מנסה לחדד.

TBoneT

New member
יותר מידי מילים קשות בשבילי...

EmGee

New member
אהה אגב

אמרתי כבר מה שהמרבה רגליים הוא הסטלן של החברה?

EmGee

New member
אהה אגב

אמרתי כבר מה שהמרבה רגליים הוא הסטלן של החברה?

למעלה