תראו תראו ותגידו מה דעתכם

אושר מ

New member
תראו תראו ותגידו מה דעתכם

ראיתם או שמעתם על זה ? מה אתם חושבים? אני חלוקה עם עצמי בדעותיי. הרי מצד אחד אין ספק שעוד ספר יהיה משו משו. מצד אחר, זה לא יהיה כמו שהוא התכוון, לא? זה לא יהיה הוא? ומהצד הראשון שוב, יהיה מעניין לרואת עוד מיצירותיו, אולי מזוית שונה. אוף. אז מה אתם אומרים? אגב - אצלי הכרעת הכף נוטעת חזק לכיוון לא. אבל אני אקר אבכל זאת כמו שאני מכירה את עצמי.

עופר ב.ה

New member
הממ...

אני חושב שסה"כ הדבר מקובל. הרקוויאם האלוהי (במובן המטאפורי כמובן. סליחה מראש עם כל המשתתפים הדתיים) של מוצרט לא רק נערך, אלא הושלם מסקיצות, ותוזמר בחלקו, לאחר מותו. כך שלא צריך להיות טאבו על העניין. סה"כ, החשוב הוא היצירה. זו דעתי. עופר

אושר מ

New member
איזה כיף מישו ענה לי. חשבתי שאתה לא

מבין במוזיקה קלאסית. השאה היא מה יצא מהיצירה אחרי שיערכו אותה. היא הרי לא תצא אותו דבר. אותה בעיה קיימת אם אני לא טועה אצך טולקין.

galahead

New member
אהההה, לא שמתי לב!!

באמת מתכוונים לעשות את זה? המממ... זה הולך להיות ממש מעניין... אני חושב שיצא מהיצירה מה שיצא ממנה (כן, לא מעמיק במיוחד...) - כלומר, תצא יצירה שהיא גם דאגלס אדאמס וגם העורך שילקט ויחבר. בכל מקרה זה אמור לצאת באסופה של כתבי דאגלס אדאמס, בטח עם הערות ועריכה נוספת, ככה שמראש זה לא "חלק נוסף" בסידרת מדריך הטרמפיסט, אלא מעין ספר חיצוני לסידרה. והדוגמה הטובה לזה היא באמת טולקין - הסילמריליון נערך, מקבצים ופתקים שהשאיר אחריו טולקין, על ידי בנו. ואכן הסילמריליון לא נחשב לחלק מ"שר הטבעות" עצמו, אלא כספר חיצוני, מעין היסטוריה/מיתולוגיה של העידנים הראשון והשני והמהלכים שקדמו לסיפורה של הטבעת. למען האמת, הסילמריליון לא ממש מתייחס לסיפור ההוביט או שר הטבעות, אלא הוא הרחבה (אדירת ממדים, לדעתי) של כל מיני שמות ו/או אנקדוטות שהוזכרו במהלך שתי היצירות הנ"ל. זו בדיוק הסיבה מדוע אצל טולקין אין בעיה. (דרך אגב, ישנן יצירות נוספות של טולקין, דוגמת עץ ועלה וסיפורי טום בומבדיל, ששונים באופן די מהותי משר הטבעות..). המממ... נראה לי שזהו, אם אני אחשוב על עוד משהו אני אגיד (כמובן!), גל

אושר מ

New member
ורק אתמול

עופר הזכיר שזה מוזר שלא ענית ואני אמרתי שבטח לא ראית את זה בכלל... נכון. זה לא יוצר בעיה ממש אצל טולקין. אבל זה שונה. ולאנשים שמגיעים אליו מתוך צפיה לעוד פרק בשר הטבעות, זה כן בעייתי. וזוהי בדיוק אותה ציפיה שהם יוצרים פה עם דאגלאס אדאמס. הם אומרים זה המשך, בשביל למכור, אבל זה לא באמת המשך....

galahead

New member
האמת ששמתי לב כי עופר אמר לי...:)

מה אני אגיד לך? אנשים שמגיעים עם ציפיות לא ריאליסטיות, זו כברנהיית בעיה שלהם... מספיק להציץ בסילמריליון ולדעת שהקשר בינו לבין שר הטבעות הוא כתיאור היסטורי נפרד של תהפוכות העידנים הקודמים, מה גם שבהקדמה כותב כריסטופר טולקים בפירוש שהספר אינו המשך והוא אינו מתיימר להמשיך את עבודתו של אביו, אלא רק להוציא לאור (לטובת המעריצים והקוראים הנלהבים) את כל מה שהיה לאביו לכתוב בנושא הארץ התיכונה וההיסטוריה הבדיונית שלה... גם במאמר הזה לא יוצרים ממש ציפייה. אני שמתי לב שכתוב בבירור (פעמיים לפחות) שהסיפור הוא לא ממש המשך למדריך הטרמפיסט והוא יפורסם באסופה של כתבי אדאמס שלא יצאו קודם לכן... וחוצמזה, מה רע בקצת פרסום מטעה בשביל למכור? ככה עובד העולם אחרי הכול..:)) גל

אושר מ

New member
כן. אבל עם כל הכבוד, כמה ילדים בני

11 ו 12 קוריאם לדעתך את ההקדמה? וכמה מהם מתאכזבים כשהם מבינים שזה לא מה שהם ציפפו לר? עופר אמר לי שהוא אמר לך, רק אחרי שכבת כתבתי לך תשובה...

למעלה