תרומת כליה

Avraham F

New member
אמונה ומעשים

אנשים שונים מאמינים בגורמים שונים. יש המאמינים בקב"ה, כמוך, יש המאמינים במהרישי, כמו המתולתלת, יש המאמינים בגורל ויש המאמינים בעצמם. אמונה היא דבר טוב לנשמה, אבל... בענייני המעשה, כדאי להאמין בישויות מעשיות יותר, כמו רופאים, משפטנים רבנים וכו', כלומר באלה שיודעים כל אחד בתחומו, יותר מאדם מהשורה. האמונה ברוחניות בלבד, לא תגרום להשתלה לגיסך, שיהיה בריא, אולי היא תעזור לו להתגבר על מכשולים נפשיים. לעניין מחלת הכליות ולמעשה כל מחלה קשה אחרת, 1. הקב"ה עוזר כנראה למי שמעוניין בעזרתו. 2. הסתרת מחלה מקרובים וחברים, נכונה רק במקרים שהידיעה יכולה לפגוע במצב הכלכלי. 3. הסתרת מחלה והתכנסות האדם בעצמו, או בושה מיותרת, אינם מביאים למזור, אלא להיפך. 4. מחלת כליות, איננה סוף העולם, אבל הפתרונות בעייתיים. יפה מאד, שאת "מחזיקה אצבעות" (נושאת תפילה לקב"ה), לבריאות גיסך, אבל זה בלבד לא יעזור. צריך "דחיפה" מוחשית (מעשית) נוספת, אשר עידוד משפחתי הוא אחת מהאפשרויות. אני מאחל הצלחה בכל דרך שתמצא פתרון לבריאותו של גיסך, השתלה או דיאליזה. גם אם השתלה איננה אפשרית, מכל סיבה שהיא, הדיאליזה היא עדיין פתרון, יותר טוב מאשר השלמה והסתגרות מעין כל. חג עצמאות שמח.

אברהם היקר,

1.אני מאמינה בקב"ה שיהיה בעזרנו בשעת הניתוח ויכוון שהכל יעבור בשלום לשני הצדדים (כי לידיעתי גם לפרופסורים הכי גדולים יש תקלות) וגם שיעזור לנו ויכניס קצת שכל לגיסי היקר .. בטח שלאאמרתי ואין לי מושג איך הבנת זאת שאני מאמינה שרק בעזרת האמונה הוא יעבור את ההשתלה או לחילופין שאם נלך לסנדלר זה יעבור בהצלחה. כמוך כמוני לא מאמינה שהוא ישן בלילה ויקום בבוקר עם כליה חדשה כאילו כלום לא היה. ודע לך שגם בתורה רשום : "ונשמרתם לנפשותיכם" אם תקרא את הודעתיי הקודמות רשום שבשבוע הבא הם הולכים לפרופסור בבלינסון ולא לכותל. 2. הוא מסתיר את המחלה מכולם וזה ממש לא יפגע לו בכלכלה הוא מסתיר מבושה 3. מצדיקה אותך 4. מצדיקה אותך חלקית. לי חוץ מ"להחזיק אצבעות", לתמוך, לעודד ולעמוד לצידי כל מי שצריך אותי אין לי הרבה מה לעשות אני בטח לא יכולה לקחת מבעלי את הכליה ולהשתיל אותה לגיסי או לעשות לו דיאליזה או כל דבר רפואי אחר. 5. שאלה: למה יכול להיות שהשתלה לא תהיה אפשרית? חג עצמאות שמח

Avraham F

New member
תשובה ל- 5

לא כל חולה כליות, גם אם היה מושתל בעבר, מתאים רפואית להשתלה. על זה מחליט רק הרופא המשתיל. מבלי להרחיב, סיבות יש רבות ורובן תלויות במצב הרפואי של המועמד להשתלה. איך אומרים אצלכם ? אי"ה (והרופא המשתיל). חג שמח !
ו

למעלה