תשדיר להגברת המודעות לאיידס וקונדומים מאירלנד

azaria

New member
תשדיר להגברת המודעות לאיידס וקונדומים מאירלנד

מזמן מזמן (1993-1994) הייתי באירלנד וראיתי בטלביזיה שם, תשדיר לעידוד השימוש בקונדומים. התשדיר היה לגמרי לגמרי בפסיכולוגיה הפוכה. כלומר, ישב שם אדם ובהבעה רצינית הסביר למה "אנחנו האיריים" לא דומים לשום עם אחר, לכן אנחנו לא רגישים לכל המחלות שמשפיעות על אנשים מעמים אחרים, ומכאן שאנחנו לא יכולים להידבק באיידם - ולכן אנחנו ממש לא צריכים להשתמש בקונדום כשאנחנו מקיימים יחסי מין. רק בסוף המונולוג המופרך הזה - היישיר האיש במט נוקב אל המצלמה ואמר לאקונית "זה כמובן היה בצחוק" (נדמה לי שהמילים המדוייקות היו (now, that's a joke - או אולי now, that was a joke ) הכל היה בנוי כך שהצופה ממש מתקומם בראשו נגד הדברים שהוא שומע. ולמעשה צועק בתוך תודעתו "לא נכון. לא נכון! אנחנו כן יכולים להידבק באיידס, וכמובן שאנחנו חייבים קונדום!!!" התשדיר היה פשוט מאוד מבחינת ההפקה שלו. בסך הכל אדם אחד יושב על כיסא או שרפרף, ומדבר אל המצלמה. זכור לי שהאירים מסביבי זיהו מייד את האיש הדובר. הוא היה בדרן או קומיקאי מקומי מאוד מפורסם באותו זמן. משהו כמו ספי ריבלין, או יאצפן, צביקה הדר, וכדומה . אני מאוד מחפש את הסרטון הזה. אפילו רק התתמליל, או שמו של האיש שהופיע בסרטון. וכל רמז שיוכל לקדם אותי למציאת הסרטון עצמו. חיפושים שונים ומשונים שעשיתי עם כל מיני מילות מפתח (בעיקר בגוגל וביוטיוב עצמו) לא העלו דבר. אשמח לכל עזרה או רעיון. תודה מראש.

למעלה