תשובת החרדים לשמאלנים תהיה כזאת

marabo

Well-known member
ברור לכולם שאתם רוצים חוק גיוס כי אתם רוצים להפיל את נתניהו ואתם רוצים שבצבא אנחנו נהיה חילונים במקרה הרע או חוטבי העצים ושואבי המים שלכם במקרה הטוב

אז תשובתנו היא כזאת
1. את נתניהו לא נפיל, בניגוד לכם אנחנו לא כפויי טובה ולא נבגוד במי שתמך בנו לאורך שנים בעת צרתו.
2. גם אם יחוקק החוק אנחנו לא מתגייסים ואתם מוזמנים לשלוח שוטרים צבאיים לפוניבז'
3. אם תמנעו תקציבים, נצתמצם ונשרוד, יש מספיק יהודים טובים בארץ ובחול שיעזרו לנו

נערך לאחרונה ב:

1ספי11

Well-known member
ברור לכולם שאתם רוצים חוק גיוס כי אתם רוצים להפיל את נתניהו ואתם רוצים שבצבא אנחנו נהיה חילונים במקרה הרע או חוטבי העצים ושואבי המים שלכם במקרה הטוב

אז תשובתנו היא כזאת
1. את נתניהו לא נפיל, בניגוד לכם אנחנו לא כפויי טובה ולא נבגוד במי שתמך בנו לאורך שנים בעת צרתו.
אתה מתבלבל קצת.
חוק הגיוס בא להסיר מהחרדים את אימת הגיוס .
אני חושב שאם יתחילו להתיחס אליכם כמו לכל אזרח תאלצו לחזור לזמנים בהם המדינה לא מימנה אתכם ולא תהיה לכם ברירה אלא לשלב את לימודי התורה עם עבודה כמו שעשיתם ב2000 שנה האחרונות.

marabo

Well-known member
אתה מתבלבל קצת.
חוק הגיוס בא להסיר מהחרדים את אימת הגיוס .
אני חושב שאם יתחילו להתיחס אליכם כמו לכל אזרח תאלצו לחזור לזמנים בהם המדינה לא מימנה אתכם ולא תהיה לכם ברירה אלא לשלב את לימודי התורה עם עבודה כמו שעשיתם ב2000 שנה האחרונות.
יש מספיק יהודים טובים בארץ ובעולם שיממנו את לימוד התורה
כולל אני
אתם תאבדו את זכותכם שסייעתם ללומדי התורה

marabo

Well-known member
המדינה יכולה לבטל את תקציבי התרבות אם יתחשק לה.
מה בדיוק הקשר עם תשלומים למי שרוצה ללמוד בישיבה?
כי זו התרבות שלנו
ואני משלם מיסים כמוך ורוצה שכספי המיסים שלי ילכו לישיבות ולא לחרטטות שלכם
והמדינה לא של אבא שלך

evglev1

Well-known member
מנהל
כי זו התרבות שלנו
והמדינה לא של אבא שלך
אתה משלם מיסים, אבל הגברים החרדים משלמים רק מע"מ בקניות כי אם הם עובדים אז הם עובדים בשחור ולא משלמים מס הכנסה או אפילו ביטוח לאומי של שכיר. כמו תקציב התרבות הוא גרושים ותקציב הישיבות הוא לפחות 10% מתקציב המדינה.

Harrington

Well-known member
מנהל
אתה משלם מיסים, אבל הגברים החרדים משלמים רק מע"מ בקניות כי אם הם עובדים אז הם עובדים בשחור ולא משלמים מס הכנסה או אפילו ביטוח לאומי של שכיר. כמו תקציב התרבות הוא גרושים ותקציב הישיבות הוא לפחות 10% מתקציב המדינה.
רוב החרדים עובדים ועצם העובדה שהלשכה המרכזית בסטטיסטיקה קובעת זאת, מלמדת שזה דווקא לא נעשה בשחור :). אבל ההשמצה מוכרת וידועה והרי אין בה כל חדש :). אגב כל החלוקה בין גברים לנשים הוא חלק מההשמצה. הרי זה עניינו של כל זוג בפני עצמו כיצד הוא מפרנס את עצמו ואת משפחתו. אז נניח שזוג החליט שהאשה תפרנס והבעל יישב כל היום על חוף הים. לא עניינו של איש. ולא, זה לא הופך עניננו של מישהו רק בגלל שיש תקצוב של ישיבות. זה אפילו לא באמת קשור (שכן זולת התוקפים נוטפי הריר, אלו שמפעילים את מוחם או מבינים משהו במגזר יודעים להבדיל בין בחור ישיבה לגבר נשוי, אבל ניחא :)).

1ספי11

Well-known member
כי זו התרבות שלנו
והמדינה לא של אבא שלך
נסה להתיחס לדברי מדי פעם ולא לקפוץ ולחזור על הסיסמאות שלך.

evglev1

Well-known member
מנהל
יש מספיק יהודים טובים בארץ ובעולם שיממנו את לימוד התורה
כולל אני
אתם תאבדו את זכותכם שסייעתם ללומדי התורה
אז מדוע החרדים ממשיכים לדרוש תקציבים מהממשלה אם יש מספיק יהודים שיממנו את לימודי הישיבות מתרומות?

evglev1

Well-known member
מנהל

אז תשובתנו היא כזאת
אין קשר בין חוק גיוס לרצון להפיל ממשלה, השביעי באוקטובר הוכיח שבניגוד לכל ההערכות יש מחסור בכוח אדם בצה"ל וגם זה לא סטאטוס קוו כי במצב הנוכחי החילונים צריכים לעשות יותר מילואים כדי לשרוד בצבא ללא חרדים.

ולגבי כפיות טובה, ש"ס ניסו להפיל את רבין ז"ל שנתן להם מימון לרשת אל המעיין, לא בגלל אוסלו אלא בגלל שרבין ז"ל ציית להוראת בג"צ ופיטר את דרעי שהוגש נגדו כתב אישום.

איציק5111

Well-known member

אז תשובתנו היא כזאת
אבל אני ימני אז למה אתם מענישים אותי?

חנן44

Well-known member

אז תשובתנו היא כזאת
ומה עם כל העשרות אלפים בגיל גיוס שלא לומדים תורה?

evglev1

Well-known member
מנהל
דין אחד לו ולערבים
יש מספיק ערבים בגיל גיוס שלא לומדים תורה, לכו תגייסו אותם. למה הוא כן והם לא?
אני לא מאמין!!! אתה מצדיק ראשי ישיבות שמשקרים לגבי אנשים שלא באים לישיבה ורק מתבטלים כל היום ונותנים להם פתק או תעודה כאילו הם לומדי ישיבה כדי שיוכלו להשתמט ולקבל כסף בלי לעבוד. אתה גם מצדיק רופאים שנותנים תעודות בריאות מזויפות כדי שאנשים יוכלו לקבל קצבאות שלא מגיעות להם?

חנן44

Well-known member
אני לא מאמין!!! אתה מצדיק ראשי ישיבות שמשקרים לגבי אנשים שלא באים לישיבה ורק מתבטלים כל היום ונותנים להם פתק או תעודה כאילו הם לומדי ישיבה כדי שיוכלו להשתמט ולקבל כסף בלי לעבוד. אתה גם מצדיק רופאים שנותנים תעודות בריאות מזויפות כדי שאנשים יוכלו לקבל קצבאות שלא מגיעות להם?
עוד לא הבנת שהוא טרול

למעלה