תשלום לבית האבות בעת האישפוז

תשלום לבית האבות בעת האישפוז

אמי נמצאת בבית אבות סעודי מזה חודשיים .
מחר עליה לשוב לביה"ח לאישפוז ארוך ( בין חודש לחודשים) ולאחרי יתכן חודש שיקום
הווה אומר שבין חודש לשלושה חודשים לא תשהה בבית האבות הסעודי.
כל הכנסותה למעט 550 שח מועברות ישירות לבית האבות ובנוסף אנחנו האחיות משלימות תשלום קטן כל אחת, ע"פ קוד משרד הבריאות.
בעת שהותה ביה"ח תעבור ניתוח ותדרש עזרה של אחות לשמירה מה שיהווה הוצאה נוספת.
בעת השהות ביה"ח האם התשלום לבית האבות נמשך כרגיל? (אני מעוניינת שישמורו לה על המקום)
לתשובה מהירה אודה

נשמונת3

New member
תשובה לים הרגוע

לפי מה שידוע לי, קשיש שנמצא ב"קוד", אחרי שבועיים או שלושה של אישפוז, משרד הבריאות לוקח את ה"קוד" או מקפיא אותו. אני ממליצה לך להתייעץ עם לשכת הבריאות לגבי האפשרויות שעומדות לרשותך במצב הזה. אם את רוצה לשמור את המקום שלה בבית האבות, דברי עם ההנהלה שם ושאלי אותם לגבי התנאים שלהם לשמירת המקום מבחינת העלות הכספית.

ברוכה הבאה - תשובה

בעיקרון - על פי חוקי משרד הבריאות - המיטה נשמרת שבועיים - במהלכם חלקכם היחסי משלם למשרד הבריאות - ובית האבות משולם באופן מלא ממשרד הבריאות.
אם בטוח שזה ייקח יותר - גשו למשרד הבריאות - בקשו להפסיק מיד את ההשתתפות שלכם - ותודיעו זאת לבית האבות שאינו חייב לשמור מקום גם לא שבועיים -
כי באשפוז חיצוני של יותר משבועיים - הקוד יוקפא ממילא - ויחודש רק שמשרד הבריאות יקבל חומר רפואי עדכני על מצב המטופלת ביום השחרור.
לא ניתן "לשמור" מקום בבית האבות לתקופה כזו - אלה אם תשלמו סכומי עתק פרטיים כל התקופה - שזה כמובן מיותר -
אם תכתבי לי בפרטי איזה בית אבות זה - אומר לך אם יש מקום לחשש שלא יהיה מקום !
בהצלחה

חיים אחרי תשובתך ממש הופתעתי לטובה

בית האבות הודיע כי שומר לאמי את המקום (למרות היותו מבוקש ומלא )
למזלינו הוחלט שלא לנתח אבל הועברה לשיקום ופזיוטרפיה בביהח האיטלקי ל3 שבועות. ובבית האבות אין שום בעיה המקום שלה מובטח ללא צורך בתשלומים נוספים.( קיבוץ שומרת)

למעלה