תשרשרו כאן הודעות על איך כל אחד

bouzouki

New member
תשרשרו כאן הודעות על איך כל אחד

הגיע למוזיקה היוונית.... אני אתחיל :) : אז ככה..כשהייתי בן 16 התחלתי לשמוע מוזיקה מה זנקרא "מזרחית" בעיקר "זהר ארגוב"...ומי שמכיר קצת משיריו וודאי יודע שהרבה שירים שלו נכתבו לפי לחנים יווניים..כמו "אלינור","נזכר אני במבטך","עינייך החומות","זכריני", "כמו שיכור","כך עוברים חיי","בלילה" ועוד הרבה אחרים...אחרי זה התחלתי לשמוע ל"חיים משה" שירים כמו "תודה","עוד יום עולה" ו"על סף דלתך" ועוד הרבה...ואז מצאתי ת´עצמי מסתכל על העטיפה של הקלטת/הדיסק ואומר לעצמי:"וואלה המוזיקה היוונית נשמעת משהו מיוחד"..וכשהייתי בן 18 הלכתי וקניתי שתי קלטות של אוסף יווני(שהמוכר מסתכל עלי בפליאה!)...ומאז זה "התפוצץ".....התמכרתי למוזיקה הזו עוד יותר...אהבתי את הבוזוקי..את הצליל המיוחד שלו... מה שמעניין זה שאף אחד לפני לא שמע מוזיקה יוונית (חוץ מדוד שלי-אבל לא ידעתי על זה בזמנו)...אני הראשון...וזו באמת אהבה והתמכרות..! עכשיו כדי שאוכל להבין על מה הזמרים שרים וכדי שאוכל לשיר אתם באופן נכון הלכתי והתחלתי ללמוד יוונית...וזו שפה מדהימה..קשה אך יפה..והיופי הוא בזה שמתחילים להבין על מה הם שרים..וזה באמת הכי כיף שיש..כשאני אומר "אה וואלה..הוא התכוון לכך ולכך...איזה יופי!!!"..מי שלא יודע איך זה קשה לו להבין...! אז הקשר שלי עם היוונית הוא אמנם רק ארבע שנים אבל הוא עמוק והדוק ומאוד יפה...מקווה שכולם יגיעו לרמה הזו של הבנה של המוזיקה הנפלאה הזו.. זהו בינתיים... טוב....מקווה שהרבה יכתבו פה.. יום טוב...

זניבניב

New member
אצלנו בבית,ההורים דברו יוונית,

והמוזיקה היוונית ליוותה אותי במשך כל שנות ילדותי ומסביב תמיד השכנים פמפמו שזה דומה לערבית, בשנים האחרונות הכל חוזר,כשמושמעת מוזיקה יוונית אני נזכרת במילים ולאט לאט צברתי אוסף נכבד של תקליטורים וקלטות, נוסעים הרבה ליוון ומתחברים לאוירה לריחות ולמוסיקה, ובאמת השנה החלטתי גם ללמוד יוונית, אז אם תוכל להמליץ לי על המקום שבו אתה לומד אודה לך, מקווה שבעתיד נוכל בפורום להתארגן ולסייר בבוזיקיות טובות באתונה ובסלוניקי.

bouzouki

New member
למדתי במסגרת לימודי באונ´...אבל אם

את יודעת קצת יוונית אז יש כמה אתרים ללימודי יוונית באנטרנט השאלה אם את יכולה לקרוא יוונית..... תגיבי פה ואז אשלח לך את האתרים.. בהצלחה

bouzouki

New member
אם את מבינה הרבה מילים אז אני יכול

להמליץ לך על האתר הבא פילוגלוסיה-לימוד יוונית שהוא אתר יפה ונוח לשימוש (יוונית-אנגלית)...יש עוד אתרים אבל זה מומלץ כי את יכולה לשמוע איך הם מדברים ואיך מבטאים את המילים.. מקווה שעזרתי....בהצלחה מוזמנת לשאול עוד (ולעדכן אותי אם זה עזר לך)... להת´

*pachanga*

New member
טוב יוונית....

זה בא הכל מההורים... אמא שלי נולדה בתורכיה... והוריה חצי יוונים חצי תורכים אז באירועים זה מוסיקה הרב יוונית... להמרות שהצד השני ההפך המוחלט מרוקאית שהשתכנזו

bouzouki

New member
ואו זה מעניין....../images/Emo6.gif

לא באמת....אולי אמא שלך יודעת יותר ממך על איך קרה השידוך "המוזר" הזה בין ייווני לתורכיה (או ההפך)..שלא לדבר על החצי השני...
שמח שהשתתפת..

למעלה