תתחדשו על הפורום. סוף סוף!

רק הבוקר ראיתי את המסר../images/Emo24.gif

אצמול לא היתי ליד מחשב וכשהגעתי הביתה מיד נעלתי את הדלת ונרדמתי . תודה רבה תפוז קפוא אך הקצב שלי והקליטה היא מאוד איטית לכן נראה לי שאצטרך ים שיעורים פרטיים ומכיון שצריך לשלם לפי שעה אני שוללת את האפשרות ללמוד אצלך.תודה בכל אופן על הרצון לעזור. בןקר טוב נטע

אין דבר ועל לא דבר../images/Emo13.gifאם תרגישי פעם

מוכנה את תמיד מוזמנת ליצור קשר. ואם תרצי שיעורים קבוצתיים במחיר חצי מסובסד את גם תמיד מוזמנת למרכז בחולון

תפוז קפוא ../images/Emo124.gif..................

חייבת לומר לך שמאוד התרשמתי מיכולתך המופלאה עם המנגנונים.... אפשר ללמוד אצלך שיעורים פרטיים. אשמח לקבל חומר במסר או במייל. האתגר שלי הוא: להכין בובת טווס עם מנגנון בזנב ..כמו מניפה... האם זה אפשרי? תודה וערב נעים דבוש

כן, בטח, בלי בעיות, אבל נראה לי שאת

כל כך מומחית שלא תצטרכי שיעורים, ויהיה לי לא נעים לקחת ממך כסף על כזו שטות- הנה, אני אסביר לך כאן בשתי שניות- את עושה או מנוצות אמיתיות של טווס או ממלאכותיות מעשה ידייך (סומכת עלייך בזה) מניפה רגילה (אני בטוחה שלעשות מניפות את גם יודעת). עכשיו, את מהקצוות של המניפה (שתי הצלעות הקיצוניים ביותר- הימני ביותר והשמאלי ביותר) את מעבירה 2 רצועות וולקרו-זכר ונקבה מאד דקים שייפגשו מתחת לזנב (שלא יראו) רק ממש בקצה שלהם- כדי שהזנב יישאר סגור כל עוד רוצים שהוא יהיה כזה. כדאי שהם ייתחברו רק ממש בקצה כדי שהחיבור יהיה חלש ויוכל להיפתח במשיכת חוט אחת. עכשיו למנגנון הפתיחה: את מחברת את ציר המניפה (החלק שבו מחזיקים כשמנפנפים) בחיבור רך (=עדיף רצועת עור רך כפולה-משני הצדדים) אל הטוסיק של הטווס. את הטוסיק הזה רצוי לעשות מעיסת נייר ולא מספוג כדי שתיווצר התנגדות טובה בעת הפעלת המנגנון. עכשיו אפשר להרים את הזנב ולפתוח אותו. אבל אייך עושים שזה ייקרה "לבד" כבמטה קסם? ככה: בעוד הזנב במצב פתוח מוצאים שתי נקודות על הצלעות הקיצוניות שלו (אלה שמהן הוצאנו את שרוכי הוולקרו) שנוגעות ב"מותני" הטווס (או יותר נכון בצידי הטוסיק שלו)ומסמנים במרקר את נקודות המגע-גם על צידי הזנב וגם על מותני הטווס. מהנקודות של הזנב מוציאים 2 חוטי ניילון ארוכים, ועל הנקודות של המתניים מצמידים 2 לולאות קטנות מחוט ברזל מלופף ב-2 ליפופים צמודים שקצותיו תקועים בעיסת הנייר של הטוסיק עד למעב ואז שוב בחזרה כדי לחזק. מעבירים את חוטי הניילון בלולאות. עושים לולאה שלישית- או בדיוק באמצע הטוסיק מתחת לזנב, או בדיוק באמצע הגב מעל הזנב- תלוי מאיפה את מעדיפה להפעיל את הבובה (מלמטה או מלמעלה). מעבירים את שני החוטים ביחד דרך הלולאה המרכזית. מורידים את הזנב וסוגרים אותו, מושכים בעדינות את החוטים שיהיו מתוחים אבל לא ירימו עדיין את הזנב וקושרים את שניהם יחד לחרוז קטן שמשחילים ממש עד הלולאה (המרכזית). זהו- עכשיו אפשר למשוך את החרוז והזנב יתרומם ויפתח. אם רוצים גם לקבע את הזנב במצב הפתוח- אפשר להוסיף וו קטנטן במרחק המתאים (אורך מרחק הוו מהלולאה כאורך החוט מהלולאה לחרוז כשהזנב במצב פתוח) על גב/בטן הטווס ולהשחיל עליו את החרוז לאחר הפתיחה.
אם יהיו לך בעיות פני אלי במסר, ואם עדיין תרצי לקחת שיעור ממש אשמח!
ומן הסתם-אנא שתפי בתמונות של מה שיצא

אההה ..איך לא חשבתי על זה? תגידי

את שפויה????????????????????????????
בהתחלה עקבתי אחריך......שתהיי לי בריאה איבדתי אותך מהר..... לי יש בעיה , מה שהעין לא רואה הראש לא קולט.......אפשר בכל זאת כמה שיעורי טווס....
אני שולחת לך במסר מס' טלפון שלי. תודה ולילה בעצם בוקר טוב............
דבוש

למעלה