תתחדשו על הפורום
יש לי שאלת בניה מול רעידת

mevav1

New member
תתחדשו על הפורום../images/Emo77.gifיש לי שאלת בניה מול רעידת

אדמה. אנו גרים בבניין בן 31 שנה. ברעידת האדמה החזקה שהייתה לפני כ 10 שנים או יותר, שמעתי את עמודי הבניין זזים ומרעישים ברעש כזה מפחיד שממש לא שבתי הבייתה עם ילדיי כמעט שבועיים. נכנסתי ממש לחרדה עקב כך. ובכל רעידות האדמה שיש ואני בבית, אני מרגיה אותם. אנו גרים בקומה רביעית. רציתי לדעת במידה והגעתי לפורום הנכון, כיצד אוכל לדעת שהמבנה נבנה טוב ולא יכול להתמוטט? אני ממש חוששת להיות בבית וגם לא אוהבת לחיות בו עקב הרעידות המפיחידות ושאולי חלילה הבניין יתמוטט. אז אני מאוטד אודה למי שייתן לי עיצות כיצד לדעת אם המבנה ממש יציב ומהם הפרמטרים שיש בשביל שאולי אוכל להרגע מהחשש להיות בביתי. תודה מראש ואשמח גם אם תתנו לי חומר לקרוא בעניין. תודה וחג שמח. מירב.

BRONCO

New member
בניה מול רעידת אדמה

היי על מנת לדעת אם הבניין נבנה טוב או מה מצבו הנוכחי הייתי מיעץ לך להזמין קונסטרוקטור (מהנדס בניין) על מנת שייתן חוות דעת מה מצב הבניין האם הוא עומד ויעמוד ברעידת אדמה או אולי לא על מנת לדעת הייכן את עומדת בנוסף את יכולה בעצמך לבחון את העמודים ולבדוק האם למשל קיימת סדיקה לאורך העמוד או לחילופין האם הברזל אשר נמצא בעמוד גלוי וחשוף אם כן יש מקום בהחלט ובהקדם לבקש חוות דעת מהנדס ורק לאחר שיש לך חוות דעת מסודרת עם כתב כמויות שמתאר בדיוק כיצד צריך לטפל בבעיה את יכולה לפנות לקבלנים שמתמחים בתחום בברכה

mevav1

New member
תודה רבה רבה ברונקו על התשובות המפורטות

אני אבדוק באמת את מצ העמודים כמו שאמרת ואדבר עם השכנים ואשאל לדעתם. בכל מקרה, אם נוסיף נאמר מרפסת שמש או חדר מצד אחר, זה יחזק את המבנה? לגבי הסדקים, אז אחרי רעידת האדמה ההיא, גיליתי המון סדקים חדשים. נראה לי שיש גם סדק מפחיד באיזה מקום במבנה וזה המפחיד פה. שתהא לך שבת שלום ומבורכת ותודה על הכל ובהצלחה בפורום החדש. מירב.

BRONCO

New member
בניה מול רעידת אדמה

היי סדקים במבנה מעידים לפעמים על תזוזת המבנה התיקון צריך להעשות ברמה של חיזוק המבנה והקשחתו לתנודות האדמה אם רוצים בתוספת של חדר זה צריך להיות מבטון מלא כגון ממ"ד ולכול אורכו של המבנה,ושיהיה מחובר ליסודות המבנה באדמה. בנייה רגילה מבלוקים אינה תורמת כלום להקשחה. אולם יכול להיות שבניה כזו תוסיף רק מעט להקשחת המבנה ויתכן שידרשו פעולות יותר מסיביות לדבר, לכן לפני הכול צריך להזמין מהנדס שיבוא וייתן חוות דעת מקצועית והנחיות לתיקון בברכה

למעלה