תתחדשו
בדיוק הפורום

rusty

New member
תתחדשו ../images/Emo140.gif בדיוק הפורום

שחיפשתי. אז מאיפה מתחילים? שלשום ישבתי וחשבתי ושברתי את הראש, המצב הכלכלי הגרוע הצליח להדיר שינה מעיני, ואני, לפחות כצעד ראשון, לאחר שנים של התעלמות, החלטתי להלחם בתופעה. אבל איך אני עושה את זה, זו בדיוק השאלה. פירטתי את כל ההוצאות והשוותי מול ההכנסות הזעומות, ופתאם קלטתי כמה כסף אנחנו מוציאים. נכון שרוב הדברים בלתי ניתנים לצמצום (גנים, משכנתא, חשבונות וכו'), אבל בכל חודש הפער בין ההכנסות להוצאות רק עולה ועולה, ואני כבר לא משתלטת על הכל. הציעו לי הלוואה לכיסוי כל המינוס, אבל מדובר בהחזר חודשי גבוה מדי (יש כבר 3 הלוואות גדולות, חוץ מהמשכנתא). ושאלתי האם אפשר יהיה להתחיל לצמצם את המינוס עם הלוואה שתכסה בנתיים רק 25% ממנו, וזאת תוך כדי תוכנית הבראה (חשבתי לשלם מעתה רק במזומן, בלי תשלומים בכרטיס עד לצמצום מלא של הפעילות בכרטיס)? אני מיואשת, ולא יודעת מה לעשות. רק אל תציעו לי לשלם למומחה שיגיד לי איפה לצמצם, כי ממש אין לי כסף לשלם לכזה שירות, טוב ככל שיהיה.(קראתי את כל הטיפים האפשריים, אני יודעת בגדול מה הדרך, אבל רוצה להאמין שזה אפשרי, וזקוקה לזריקת עידוד). תודה

ariri

New member
הי RUSTY

ברוך בואך לפורום אנחנו כאן כדי לעזור. ראשית יפה מאוד שעשית רשימת הוצאות והכנסות, מקווה שהרשימה מדוייקת כי היא מהווה בסיס להמשך. גם כוונות חיוביות יש וזה טוב. אך עלייך לעשות עוד 2 דברים 1. ע"ג הדוח שהכנת לגבי הוצאות בפועל עליכם להחליט משפחתית כמה להקציב להבא לכל נושא כך שהסכום יסתכם לא יותר מההכנסה. 2. החלק הקשה וההכרחי הוא לקיים את מה שכתבת בדבקות . שתי הערות אין הוצאה שאי אפשר לצמצמה ההבדל הוא במאמץ ובזמן (ביגוד אפשר במיידי, חשמל בטווח קצר, גני ילדים בטווח ארוך). הלוואה לא מומלצת כלל בשלב זה כי זה פיתרון קוסמטי לזמן קצר אך מעמיק את הבעייה בהמשך. בהצלחה

rusty

New member
תודה רבה, השאלה היא

עד כמה זה ריאלי, להקציב סכום לכל הוצאה, כאשר סך ההוצאות הקבועות עולה על ההכנסות כרגע? זו הבעיה העיקרית שלנו. ולשאלתך - אכן , הרשימה שהכנתי מפורטת ומדוייקת ואני מציבה אותה לנגד עיניי מעתה, כדי שלא אשכח את המעידות הגדולות שלנו.
כמובן שמדובר גם בתהליך של שינוי בתפיסה גם אצל בן הזוג, שמשום מה נוטה לרכוש תמיד יותר מהרשימה המוקצבת שלנו (
"זה היה במבצע" ואז הארונות שלי מפוצצים במוצרים שאצטרך בעוד 3 או 4 חודשים). אני בהחלט לא מתכוונת לוותר כאן. לגבי הלוואה - נכון שמדובר בטיפול שאינו יעיל לטווח הארוך כי הוא רק מגדיל את ההוצאות, אבל אם נלך לפי התוכנית של הקצבת סכום למזון, ביגוד, פנאי ואפילו תשלומים וחשבונות, שממנו לא נחרוג, נהיה חייבים סכום כלשהו של הלוואה שגם ירגיע את מנהלי הבנק, וגם יאפשר לנו להתחיל לחיות בהקצבה במזומן, תוך כדי הימנעות מפעולות מיותרות ולא מבוקרות בחשבון.לא? תודה על תשובתך.

ariri

New member
מענה

הכן עלית על נושא חשוב. כל בני הבית צריכים להרתם לאותה מטרה ולפעול עפ"י החלטות משותפות, בלי זה זה לא עובד. אם סך ההוצאות הקשיחות שלכם גבוהות מההכנסה יש כאן בעייה קשה. א. האם המצב זמני או קבוע? ב. אם המצב קבוע אז כנראה שאתם חיים ברמת חיים גבוה מידי ליכולת שלכם ואתם חייבים לבצע התאמה ג. אם המצב זמני בביטחון אז ניתן לגשר על הזמן הזה בהלוואה. בכל מקרה אני ממליץ קודם להתנהל נכון ולראות שכל בני הבית משתפים פעולה (נאמר חודש חודשיים) ורק אז לבקש הלוואה שכמובן אחריה לא חוזרים ל"ימים העליזים". אלא ממשיכים בתקציב שניקבע

rusty

New member
המצב הוא די קבוע, אם כי אני

מקווה שבעתיד יהיו שינויים. (בתהליך לשדרוג מקום עבודה). לא הייתי מגדירה זאת כרמת חיים גבוהה במיוחד, אלא יד קלה מדי על ההדק, ורצון להעניק לילדים ככל האפשר.

batid

New member
ל-RUSTY אחה"צ

הייתי רוצה להגדיר לך מהי הלוואה בתחום כלכלת המשפחה. הלוואה הינה- כסף שקבלנו, שאנו צריכים להחזיר, בתוספת ריבית. משמעו הוא שמצב האוברדראפט שלכם הינו הלוואה(לפי ההגדרה לעיל), כל שנותר הוא ללמוד איך להחזיר, אין טעם חשבונאי להוסיף החזר הלוואה, לתקציב שלכם(שבואו נודה,אתם לא עומדים בו). לאחר בניית תקציב ועמידה בו, פנו אל מנהל הסניף שלכם והראו התייעלות, בדיוק כמו שעסקים מראים לבנק, על מנת לקבל אשראי נוסף/טוב. בברכת דרך צלחה ואל תשכחו את המשפט- תרגל,תרגל עד שתתרגל!!!

goldy

New member
*בן* הזוג קונה "במבצע"?../images/Emo12.gif

תודיעו למנהל הסניף, בכתב, שאתם נוקטים בפעולות לצימצום המינוס. כל פעם שרוצים משהו, ולא משנה מאיזו סיבה, תיבדקו אים זה בתקציב. אים תיצמדו לתקציב תימצאו את עצמכם, באופן אוטומטי, יוצרים רשימות עדיפויות: מה באמת דחוף ומה יכולחכות. אים אתם רוצים ליקנות מיסחרי (קניה אחת מספיקה לחודשים) כדאי שתיפנו ישירות לספק ולא לחנות.

אפשרויות

1. אכן- לצמצם פעילות בכ.אשראי. זה נותן אשליה שיש כסף כשלמעשה אין. 2. לבדוק אפשרות של מחזור משכנתא. יכול להיות שתוכלי לשלם פחות. פשוט תגשי לבנק ותשאלי אותם. יש גם חברות שעוסקות בנושא. 3. הגדלת ההכנסות, אם יש אפשרות מצאי משרה נוספת/אחרת בעלת רווח גדול יותר. 4. תכנון חודשי. אני אפילו עושה תקציב יומי, ממה שנשאר אחרי כל ההוצאות. 5. הליכה לסופר עם רשימה. לא קונים מה שלא צריך. גם לא אם הוא במבצע. 6. ללמוד לתפור במקום לקנות בגדים חדשים. ישנן כל מיני דרכים להשיג בדים בזול ואין שום סיבה לשלם על בגד 150 ש"ח רק כי הוא שייך למותג מסויים. שלא לדבר על ההנאה והסיפוק שיוצאים מזה. אמא שלי עכשיו תפרה מכנס מהמם שעלה לה... 10 ש"ח. מקסימום- 40 אם נוסיף את שעת העבודה. בחנויות היה עולה פי שלוש. 7. לא לאכול בחוץ. לא בריא וגם לא זול. 8. לצמצם בהוצאות צריכת החשמל. לפני כחודש היו ימים עם מזג אוויר נפלא, ביחוד אם גרים בקומות. שמעתי את המזגנים מהשכנים וממש לא הבנתי אותם. 9. יוצאת מהבית? תמלאי בקבוק מים ואל תקני בחוץ. 5 שקלים ועוד 5 שקלים ובסוף זה מצטבר. 10. לצמצם בהוצאות הטלפון. אינטרנט זו אחלה צורת תקשורת, והיום עם מקרופון, אוזניות ומצלמה אפשר לדבר הרבה הרבה יותר בזול, בעזרת תוכנות שונות. יותר זול וגם הרבה פחות מסרטן. הכי חשוב- לא לקחת הלוואה חדשה. ביחוד אם יש לך כמה. זה תהליך שנגרר, והלוואה ועוד הלוואה... לא נגמר. בהצלחה. ומזל"ט על הפורום.

rusty

New member
תודה לך - עצות טובות

מחזור משכנתא עשינו כבר פעמיים וזה אכן היה משמעותי. כנ"ל המעבר לטלפון של הוט, שזה חיסכון גדול, אני שותה רק מים והרבה, אז תמיד יש איתי בקבוקים מהבית, בגדים אני לא אוהבת לקנות (רק כשחייבים...), חשמל אנחנו משלמים ה מ ו ן !!!! ממש המון, כי יש לי בעל שלא סוגר מזגן אף פעם, ואם זה היה תלוי בי המזגן היה דולק הרבה פחות. אולי התקופה הזו של הסתיו תשנה משהו... תודה

תעברי לדבר מהאינטרנט

באמת יותר זול כשיש אינטרנט במחיר מצחיק. מקרופון, אוזניות (אפשר אפילו כאלו משולבים שעולים גרושים), מצלמה אם את רוצה ויש לך חיסכון שנתי של כמה מאות שקלים אם לא יותר. באמת חבל שהשיטה הזאת לא נפוצה מספיק עדיין ואנשים מתעקשים להשתעבד לחברות הטלפונים. אגב, גם לשלם 40 ש"ח ומעלה למכשיר סלולרי נראה לי מוגזם להחריד. את שלי קיבלתי בחינם בתמורה לשנתיים התחייבות, אחרי שהקודם שבק חיים, שגם הוא עלה לי 20 ש"ח בחודש. הייתי גם עוברת לקנות בסופר יותר זול, קונה בתווי קניה שמקנים הנחה של 10%-16% תלוי מאיפה רוכשים, מתכננת את הקניות טוב טוב מראש, לא הולכת לקנות רעבה (זה באמת אסון), משתמשת בקופונים ועוד. ואם המזגן צורך כל כך הרבה, אולי אפשר להחליף אותו לכזה שצורך פחות חשמל? וכמו שאמרתי- לאכול פחות בחוץ, לנקות את הבית לבד במקום להזמין עוזרת, ויש עוד איין סוף טיפים. רק צריך לבצע. בהצלחה.

dify

New member
האם יש לך ברירה?

שלום לך, אני חדשה פה, וקראתי את השירשור ואני חייבת לחזק את העונים לך- לפי מה שאת מתארת אין בינכם החלטה משותפת לעשות שינוי. אם לא יהיה לך שיתוף פעולה מצד בן זוגך, סביר שהבעיה תמשך. אני רוצה להגיד משהו לגבי הגדרת איכות חיים ונתינה. מצד אחד בעלך רוצה לתת לילדים שלכם ורוצה להרגיש שהוא נהנה מהחיים. ואת זה אני מאד מבינה. מצד שני אתם במינוס, ולא סתם מינוס אלא אחד שהולך וגדל בלי פתרון נראה באופק. האם זו באמת איכות חיים? האם זו הנתינה שהוא רוצה לתת לילדים? הלא זה רק עניין של זמן עד שתגיעו למצב בעייתי מאד שיהיה קשה לצאת ממנו, שיזיק באופן חמור גם לילדים וגם לאיכות החיים שלכם. אני כבר לא מדברת על הדאגות והבלאגנים מול הבנק. לדעתי הצעד הראשון שאת צריכה לעשות זה להגיע להבנה עם בן זוגך לגבי המטרות שלכם. במקום לשלם על הלוואות ועל מינוס וכך להוריד לעצמכם את רמת החיים, לשאוף לאיזון. היום, כשאתם משלמים את הריבית של המינוס זה כסף שיכלתם להוסיף לרמת החיים שלכם. ובמקום זה אתם נותנים אותו לבנק... את חייבת לשבת עם בן הזוג יחד איתו לעשות את החישובים של כמה הכנסות יש מול כמה הוצאות נתנו לך פה טיפים מצויינים, שבי עם בן זוגך ותעשו את החישוב במה אפשר לקצץ על מנת להגיע לאיזון. אפילו לגבי מזגן- קני מאוורר, לפעמים לאנשים חם והדבר היחיד שזמין בבית זה מזגן, כשבעצם מאוורר, בעונה זו של השנה, היה יכול בקלות להפיג את החום, ובמקום זה מדליקים מזגן של שניים וחצי כוח סוס רק כי אין אופציות אחרות (וכן אני מבינה שלבן זוגך חם, מאוורר מכוון לאיזורו היה מקרר אות היטב :)) אני מוסיפה לך כמה עיצות ורעיונות וחומר למחשבה (לא הכל כמובן רלוונטי אליך) בכל מקרה, אני חושבת שחשוב להגיע להבנה עם בן זוגך שאם לא תעשה החלטה חד משמעית, המצב פשוט יתדרדר עד נקודת אל-חזור (איבוד הבית?) האם זו השאיפה שלו? אני מאמינה שלא... טיפים לחיסכון 1 טיפים לחיסכון 2 טיפים לחיסכון 3

למעלה