🆕השבוע שיהיה - 10-16/01/2021📺

Aranel Nenharma

Well-known member
די, אני כל כך לא מבינה את הצופים של הפרנצ'ייז הזה... איך הוא נחשב פחות טוב?
גם המון אקשן וקרבות שמבוימים ממש מרהיב ובחוכמה, גם המון הומור, אולי יותר מידי דיאלוגים בשביל מי שבא רק בשביל אקשן ופיצוצים?
אצלי הוא גם נחשב מהפחות טובים, אבל גם החווית צפייה שונה. את רואה הכל ברצף. אצל מי שראה את הסרטים האלו בזמן אמת החוויה קצת שונה, היה לנו זמן לנתח כל טריילר שפרסמו, כל פיסת מידע שדלפה לרשת. גם המון תיאוריות צצו בין סרט לסרט אז הצפיות שבאים לסרטים שונה מלבוא אליו יום אחרי צפייה בסרט הקודם.
עם זאת אני חייבת לציין שאני מאוד גאה בך, בתור מישהי שטענה שלא מתחברת לג'אנר הזה את מתקדמת בקצב מאוד מהיר וגם נראה שדי נהנתה מזה
מסכימה שקצת כימיה, אבל בעיני יותר כימיה של חברים ולא רומנטית.
בינה לבין באנר אני דווקא רואה חיבור יותר עמוק ומרגש.
אולי זה גם בגלל שאני יותר מתחברת לדמות שלו מאשר לקפטן (למרות שאל תביני לא נכון, אני מאוד מחבבת את הקפטן וחושבת שהוא חמוד מאוד.)
גם פה אני שונה ממך ואני לא אהבתי את הקשר הרומנטי בין באנר לנאטשה, אך גם לא אהבתי קשר רומנטי בין סטיב לנאטשה. לכריס אוונס וסקארלט יש כימיה מדהימה ביחד והם גם עשו מלא פרויקטים ביחד, אך תמיד ראיתי את זה ככימיה אפלטונית.
וקפטן אמריקה הוא הדמות האהובה עלי עוד מהסרט הראשון שלו והוא נהיה יותר awesome מסרט לסרט.

Lhuna3

Well-known member
אצלי הוא גם נחשב מהפחות טובים, אבל גם החווית צפייה שונה. את רואה הכל ברצף. אצל מי שראה את הסרטים האלו בזמן אמת החוויה קצת שונה, היה לנו זמן לנתח כל טריילר שפרסמו, כל פיסת מידע שדלפה לרשת. גם המון תיאוריות צצו בין סרט לסרט אז הצפיות שבאים לסרטים שונה מלבוא אליו יום אחרי צפייה בסרט הקודם.
עם זאת אני חייבת לציין שאני מאוד גאה בך, בתור מישהי שטענה שלא מתחברת לג'אנר הזה את מתקדמת בקצב מאוד מהיר וגם נראה שדי נהנתה מזה

גם פה אני שונה ממך ואני לא אהבתי את הקשר הרומנטי בין באנר לנאטשה, אך גם לא אהבתי קשר רומנטי בין סטיב לנאטשה. לכריס אוונס וסקארלט יש כימיה מדהימה ביחד והם גם עשו מלא פרויקטים ביחד, אך תמיד ראיתי את זה ככימיה אפלטונית.
וקפטן אמריקה הוא הדמות האהובה עלי עוד מהסרט הראשון שלו והוא נהיה יותר awesome מסרט לסרט.
הבנתי, אז אולי באמת טוב שלא היו לי ציפיות מוקדמות ולא ראיתי שום טריילרים.

Lhuna3

Well-known member
צפיתי גם באנטמן 1. סרט באמת לא הכרחי, אבל חביב כזה בסה"כ.
ראיתי גם את הסצינה המעניינת אחרי הכתוביות שמראה שהקפטן ופלקון תפסו איכשהו את באקי חייל החורף.

Aranel Nenharma

Well-known member
ראיתי גם את הסצינה המעניינת אחרי הכתוביות שמראה שהקפטן ופלקון תפסו איכשהו את באקי חייל החורף.
אנטמן הוא באמת סרט חמוד אם כי יש מצב אם זה לא היה עם פול ראד לא היתי מתה עליו כל כך אבל פול ראד:love:

טוני החתול

Well-known member
מנהל
סרט ממש טוב!
ניק, אתה ניסית רק להנמיך לי ציפיות, או שבאמת חשבת שהוא שלא?
אני ממש שמח שאת אהבת אותו.
וכן במידה מסויימת אני גם מנסה להנמיך לך ציפיות כי אני רואה כל סרט כאן כאתגר למנוע ממך להפסיק (אני מאמין שבשלב מסויים את תחליטי שכבר עדיף לך לסיים, אבל אני לא בטוח שהגענו לשם)
אבל זה גם באמת סרט שקיבל פחות אהבה באופן כללי. הסרט קיבל רק 76% ברוטן טומאטוס שזה יותר רק מהענק הירוק, איירון מן 2 ות'ור 2.
אישית אני מאוד התלהבתי ממנו בהתחלה אבל מה שהרגשתי לאחר קצת זמן זה תחושה שזה סרט שפחות בוער לי לראות שוב. הרבה פחות מאשר הרבה מהסרטים האחרים.
אני כמובן מאוד אוהב אותו והוא בהחלט לא הסרט הכי פחות אהוב עלי בסדרה.
גם כן הרגיש לי שהיו לו בעיות.

אחת מהבעיות פשוט נובעת מכך שהוא מלא יותר דמויות ומרגיש מפוזר יותר.
הרומן בין ברוס ונטשה הרגיש כאילו בא משום מקום והלך לשום מקום.
אולטרון הרגיש קצת כמו נבל מפוספס (אם כי בהחלט לא הנבל המפוספס ביותר בMCU, אבל פחות טוב מלוקי)
ומשהו שהטריד אותי תמיד זה הסיפור של התאומים שלא ממש ברור למה הם עוזרים לאולטרון ואז כאילו משום מקום מצטרפים לנוקמים שניה אחרי שהם היו נגדם.
יש גם משהו לגבי זה שהם שוב נלחמים בצבא ענק של לוחמים שהם די זהים זה לזה (אם כי לפחות הפעם אי אפשר היה להרוג את כולם על ידי פיצוץ ספינת אם באופן מוזר.

בכל מקרה התלונות על הסרט בהחלט לא היו מצד מי שרצה פיצוצים וקרבות כי את זה בהחלט היה הרבה.

אבל אני מבינה שהתאומה היא וונדה והיצור המלאכותי הוא ויז'ן.
את "מבינה" את זה?
האם לא השתמשו בשמות שלהם בסרט?
(האמת האם הסבירו למה קראו לויז'ן ככה? כי אני לא זוכר את זה)
השיחה שלהם בסוף על זה שויז'ן יכול להחזיק את הפטיש אבל הוא לא נחשב חחח הם הזכירו לי פרק ממש מצחיק במפץ הגדול כשהבנות מתווכחות על זה הפטיש הזה.
כן, זה היה טוב.

*אגב, אני לא יודע מה היית חושבת על הסרט אם לא הייתי מוריד לך ציפיות.
חבל שאי אפשר ליצור מציאות חליפית שבה אמרתי לך שזה הסרט הכי טוב בMCU ולראות כיצד היית מגיבה עליו אז.

** בבקשה תשלחי מכתב לג'וס ווידון על כך שאהבת מאוד את הסרט הזה, ממה שאומרים עדיין מאוד כואב לו זה שהסרט הזה קיבל פחות אהבה.

אפילו לא הספקתי להנמיך לך ציפיות ממנו.
תכלס פשוט סרט די חמוד. במיוחד אחרי שברוב הסרטים בסדרה יש איזה אסון שמאיים על כל האנושות (או הגלקסיה) אז כאן יש משהו הרבה יותר קטן (pun).
חוץ מזה צריך להיות חוק נגד כמה פול ראד נראה צעיר לגילו.

הבא בתור קפטן אמריקה 3 - סרט ממש מעולה, אם כי גם מלא בעיות.
בכל מקרה רוב הסיכוי שאת פחות תאהבי אותו כי גם לא אהבת במיוחד את קפטן אמריקה 2.

Lhuna3

Well-known member
אחת מהבעיות פשוט נובעת מכך שהוא מלא יותר דמויות ומרגיש מפוזר יותר.
באמת יש בו המון דמויות, אבל זה דווקא כיף שכולם ביחד, וגם כולן דמויות מגניבות אז מה רע, והאינטראקציות בין כל הגיבורים זה בעצם מה שהכי כיף שם לדעתי.

הרומן בין ברוס ונטשה הרגיש כאילו בא משום מקום והלך לשום מקום.
זה קצת נכון, אבל בכל זאת כאמור הוא היה נכון ויפה בעיני.

ומשהו שהטריד אותי תמיד זה הסיפור של התאומים שלא ממש ברור למה הם עוזרים לאולטרון ואז כאילו משום מקום מצטרפים לנוקמים שניה אחרי שהם היו נגדם.
איך שאני הבנתי את זה זה שבהתחלה המטרה שלהם היא לנקום בנוקמים, או יותר נכון בעיקר בסטארק, שהנשק שלו הרג את הוריהם ואיים להרוג אותם עצמם במשך יומיים כשהם תקועים מול הטיל שלו שלא התפוצץ.
אבל זה לא שהם נבלים שרוצים להשמיד את העולם, אז כשהם הבינו שזה מה שאולטרון מתכוון לעשות הם הבינו שהם חייבים לעזור לעצור אותו.
אני כן מסכימה שאחרי שאולטרון נוצח, אין להם סיבה (יותר נכון לוונדה שנשארה) לא לרצות עדיין לנקום בסטארק, אבל יכולה לקבל שאחרי שיתוף הפעולה בקרב הזה איתו, ועוד יותר מזה עם ויז'ן, שהוא יצר, ובלי אחיה, זה כבר לא מה שמניע אותה.

יש גם משהו לגבי זה שהם שוב נלחמים בצבא ענק של לוחמים שהם די זהים זה לזה
טוב, כן.

את "מבינה" את זה?
האם לא השתמשו בשמות שלהם בסרט?
אוקיי, לא "מבינה" במובן שאני לוקחת פה קרדיט על התגלית :-D כן, מבינה "בוודאות" כי פשוט אמרו את השמות שלהם (רק בסוף). (אני כן לוקחת קצת קרדיט על זה שניחשתי מראש לפחות לגביה נכונה)
האמת האם הסבירו למה קראו לויז'ן ככה? כי אני לא זוכר את זה
לא יודעת אם בדיוק הסבירו, אבל אם הבנתי נכון בגלל שהוא מייצג את החזון ל"שלום עולמי" או משהו כזה? כלומר שהוא נוצר מתוך הרעיון להיות בינה מלאכותית הכי חכמה שיש - שזו המטרה שלה.
חבל שאי אפשר ליצור מציאות חליפית שבה אמרתי לך שזה הסרט הכי טוב בMCU ולראות כיצד היית מגיבה עליו אז.
יש מציאות כזאת. זה רק לא עוזר לגרסאות שלנו במציאות הנוכחית, כי אנחנו לא שם בשביל לראות.

בבקשה תשלחי מכתב לג'וס ווידון על כך שאהבת מאוד את הסרט הזה, ממה שאומרים עדיין מאוד כואב לו זה שהסרט הזה קיבל פחות אהבה.
באמת חושבת שזה לא מוצדק, כלומר אני לא מבטלת את הטיעונים שהבאת פה, אבל לחלוטין בסרטים האחרים יש בעיני בעיות משמעותיות הרבה יותר מאלו, והן גם זניחות ולא מבטלות בכלל את המגניבות הרבה של הסרט ואת העובדה שהוא כתוב ומבויים בעיני ברמה גבוהה יותר מהם. לגמרי חבל לי שהוא לא ביים עוד סרטים בסדרה (אם אני זוכרת נכון את השמועות שקראתי, יש עוד סרט אבל הוא פוטר/הוחלף שם בגלל טענות נגדו...)

במיוחד אחרי שברוב הסרטים בסדרה יש איזה אסון שמאיים על כל האנושות (או הגלקסיה) אז כאן יש משהו הרבה יותר קטן (pun).
אבל בכל זאת זה גם סוג של אסון שמאיים להשמיד את האנושות ואפילו היקום, היכולת להקטין ולהגדיל דברים יכול בידיים הלא נכונות, כפי שמייקל דאגלס אמר "לשנות את מרקם המציאות". או לפחות במקרה הפחות הגרוע לתת כוח מאוד חזק לאנשים מסוכנים.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
לגמרי חבל לי שהוא לא ביים עוד סרטים בסדרה (אם אני זוכרת נכון את השמועות שקראתי, יש עוד סרט אבל הוא פוטר/הוחלף שם בגלל טענות נגדו...)
ממש לא ידוע לי משהו כזה.
מאז הסרט הזה פשוט לא היה לו קשר עם הסרטים של מארוול.
הוא כן התחיל להיות קשור שוב לסרטים של DC. הוא ביים חלקים מהסרט של הג'סטיס ליג (כמו הנוקמים רק של DC) והיה מתוכנן ליצור סרט של באטגירל

Lhuna3

Well-known member
ממש לא ידוע לי משהו כזה.
מאז הסרט הזה פשוט לא היה לו קשר עם הסרטים של מארוול.
הוא כן התחיל להיות קשור שוב לסרטים של DC. הוא ביים חלקים מהסרט של הג'סטיס ליג (כמו הנוקמים רק של DC) והיה מתוכנן ליצור סרט של באטגירל
אה, אז נראה לי שמה שקראתי היה על באטגירל באמת, למרות שזה לא היה פיטורים.

didalf

Well-known member
(האמת האם הסבירו למה קראו לויז'ן ככה? כי אני לא זוכר את זה)
ת'ור קרא לו ככה כי הוא ה"ויז'ן" שלו (בקטע של חזיון או התגלות משהו כזה, מה שהוא לא ראה שם במים המוזרים שהוא נכנס אליהם ואז היה לו חזיון של אבני האינסוף)

באמת יש בו המון דמויות, אבל זה דווקא כיף שכולם ביחד, וגם כולן דמויות מגניבות אז מה רע, והאינטראקציות בין כל הגיבורים זה בעצם מה שהכי כיף שם לדעתי.
|כן|בהחלט. מתה על הקטע שכולם נלחמים ביחד בכנסיה הזאת באמצע העיר.

ג'סטיס ליג (כמו הנוקמים רק של DC)
*רק של DC וגרוע.

Lhuna3

Well-known member
'ור קרא לו ככה כי הוא ה"ויז'ן" שלו (בקטע של חזיון או התגלות משהו כזה, מה שהוא לא ראה שם במים המוזרים שהוא נכנס אליהם ואז היה לו חזיון של אבני האינסוף)
אההה אוקיי.

ורגע, את ניסית גם את כל הסדרה של DC?

טוני החתול

Well-known member
מנהל
אומנם שאלת את עדי, אבל אני גם אענה
בנתיים בעולם הקולנועי של DC יצאו תשעה סרטים*:
איש הברזל (סופרמן) - ראיתי ולא ממש אהבתי
Batman v Superman: Dawn of Justice - ראיתי ושנאתי
Suicide Squad - ראיתי ולא אהבתי כל כך
Wonder Woman - ראיתי וזה ממש טוב
ליגת הצדק - לא ראיתי
אקווה-מן - לא ראיתי
שאזאם - ראיתי וזה טוב
Birds of Prey - לא ראיתי
Wonder Woman 1984 - עדיין לא ראיתי

הסרטים לא הצליחו בקופות כמו מארוול, אבל כן הרוויחו כסף. הם בעיקר נכשלו בביקורות (וונדר וומן הוא בעיקר יוצא הדופן)

*רק להבהיר שיש עוד המון סרטים של דמויות של DC, אבל הם לא חלק מהיקום הקולנועי - למשל טריולוגיית באטמן של נולאן שהיא ברובה ממש טובה. או הסרט ג'וקר שיצא לפני איזה שנתיים אבל בכל זאת לא מחובר.

didalf

Well-known member
לא, ראיתי את וונדר וומן 1+2 ואת ליגת הצדק שזה סרט נורא משעמם.
אה וגם יחידת המתאבדים והחדש של הארלי קווין.
וטרילוגיית האביר האפל שלא קשורה לשאר בשום צורה.
בכללי היקום שלהם נורא מבולגן כי הם ניסו לחקות את מארבל ללא הצלחה.

didalf

Well-known member
אומנם שאלת את עדי, אבל אני גם אענה
בנתיים בעולם הקולנועי של DC יצאו תשעה סרטים*:
איש הברזל (סופרמן) - ראיתי ולא ממש אהבתי
Batman v Superman: Dawn of Justice - ראיתי ושנאתי
Suicide Squad - ראיתי ולא אהבתי כל כך
Wonder Woman - ראיתי וזה ממש טוב
ליגת הצדק - לא ראיתי
אקווה-מן - לא ראיתי
שאזאם - ראיתי וזה טוב
Birds of Prey - לא ראיתי
Wonder Woman 1984 - עדיין לא ראיתי

הסרטים לא הצליחו בקופות כמו מארוול, אבל כן הרוויחו כסף. הם בעיקר נכשלו בביקורות (וונדר וומן הוא בעיקר יוצא הדופן)

*רק להבהיר שיש עוד המון סרטים של דמויות של DC, אבל הם לא חלק מהיקום הקולנועי - למשל טריולוגיית באטמן של נולאן שהיא ברובה ממש טובה. או הסרט ג'וקר שיצא לפני איזה שנתיים אבל בכל זאת לא מחובר.
אה ראיתי גם אקווה מאן ושאזאם שכחתי מהם:-D וגם את הג'וקר שלא אהבתי בכלל
אז מסתבר שרק איש הברזל ובאטמן נגד סופרמן לא ראיתי ואין לי שום כוונה לעשות את זה.

Aranel Nenharma

Well-known member
אה ראיתי גם אקווה מאן ושאזאם שכחתי מהם:-D וגם את הג'וקר שלא אהבתי בכלל
אז מסתבר שרק איש הברזל ובאטמן נגד סופרמן לא ראיתי ואין לי שום כוונה לעשות את זה.
חחח ראית בסוף הכל.
תגידו יש שם סרט ששווה לראות?
ראיתי רק את שאזם והוא היה חמוד אבל לא יותר מזה.
הבנתי שאין טעם בכלל להכנס לעולם הזה

didalf

Well-known member
חחח ראית בסוף הכל.
תגידו יש שם סרט ששווה לראות?
ראיתי רק את שאזם והוא היה חמוד אבל לא יותר מזה.
הבנתי שאין טעם בכלל להכנס לעולם הזה
באמת אין טעם, את רובם ראיתי סתם כי היה ביס. היתרון אבל שרובם לא מאד קשורים אז אפשר לראות סרט רנדומלית בלי מאתיים סרטים אחרים לפני ואחרי.
וונדר וומן הראשון לא רע.

Lhuna3

Well-known member
שזה תרגום לא לגמרי מספק, כי יותר ממלחמת "אזרחים" בין חברים זו היתה גם "מלחמה מנומסת".
הסצינה שכולם נלחמים נגד כולם בהחלט היתה הכי טובה ומגניבה, למרות שזה גם מעצבן שהם נלחמו אחד נגד השני.
בכלל לא בטוחה שהבנתי עד הסוף למה הקפטן מתנגד כל כך לחתימה על ההסכם, דווקא חשבתי שמתאים לו יותר להסכים ולסטארק לסרב.
היו גם קצת יותר מידי סצינות ארוכות של מרדפים יריות מכות, אבל בחצי השני מרגע ששני הצדדים מתחילים לגייס את כל מי שהם יכולים זה נהיה כיפי יותר. הכי כיף כשכולם ביחד. (רק חבל שת'ור ובאנר לא היו, ותכלס היה מגניב גם לראות איתם את שומרי הגלקסיה, אני יודעת שהם בכלל לא על כדור הארץ, אבל אני מקווה שזה עוד יקרה מתישהו).
ספיידרמן כזה חמוד! :-D:-D:-D איזה ילדון חחחח
ושמחתי מאוד גם כשאנטמן הגיע, חיכיתי לו כל הסרט כי עדי הבטיחה לי שהוא יהיה, והוא גם מצחיק, והיה ממש מגניב כשהוא הגדיל את עצמו. פול ראד נהדר.
אוי ויי שמו את כולם בכלא מתחת למים... (לפחות על ספיידרמן הם לא יודעים. אבל תכלס לא ברור לי איך הם בכלל תפסו את כל האחרים.)
הקרב בסוף בין איירון מן לקפטן היה סתם מעצבן.
אבל בסוף אם הבנתי נכון סטארק כן בצד שלהם וגם הקפטן הבריח את כולם מהכלא.
(ויש שם גם דמות אחת שלא הכרתי, רודי, אני מניחה שהכירו אותו באיירון מן 2 או 3 שדילגתי עליהם.)
(ומרטין פרימן הגיע סרט אחד לפני קמברבאץ' בשביל להכין לו את הקרקע? :p)
יש שם יותר מידי שחקנים ידועים בשביל לציין את כולם (אבל כן ניק, שמתי לב לדיקן מקומיוניטי...)
רציתי לציין גם שאני אוהבת את התפקיד המצחיק הקטן שסטאן לי תמיד תוקע את עצמו.

Lhuna3

Well-known member
ולגבי DC אם ככה אני ראיתי רק את סרטי באטמן (2 או 3 מסרטי האביר האפל, לא זוכרת).

Aranel Nenharma

Well-known member
שזה תרגום לא לגמרי מספק, כי יותר ממלחמת "אזרחים" בין חברים זו היתה גם "מלחמה מנומסת".
הסצינה שכולם נלחמים נגד כולם בהחלט היתה הכי טובה ומגניבה, למרות שזה גם מעצבן שהם נלחמו אחד נגד השני.
בכלל לא בטוחה שהבנתי עד הסוף למה הקפטן מתנגד כל כך לחתימה על ההסכם, דווקא חשבתי שמתאים לו יותר להסכים ולסטארק לסרב.
היו גם קצת יותר מידי סצינות ארוכות של מרדפים יריות מכות, אבל בחצי השני מרגע ששני הצדדים מתחילים לגייס את כל מי שהם יכולים זה נהיה כיפי יותר. הכי כיף כשכולם ביחד. (רק חבל שת'ור ובאנר לא היו, ותכלס היה מגניב גם לראות איתם את שומרי הגלקסיה, אני יודעת שהם בכלל לא על כדור הארץ, אבל אני מקווה שזה עוד יקרה מתישהו).
ושמחתי מאוד גם כשאנטמן הגיע, חיכיתי לו כל הסרט כי עדי הבטיחה לי שהוא יהיה, והוא גם מצחיק, והיה ממש מגניב כשהוא הגדיל את עצמו. פול ראד נהדר.
אוי ויי שמו את כולם בכלא מתחת למים... (לפחות על ספיידרמן הם לא יודעים. אבל תכלס לא ברור לי איך הם בכלל תפסו את כל האחרים.)
הקרב בסוף בין איירון מן לקפטן היה סתם מעצבן.
(ויש שם גם דמות אחת שלא הכרתי, רודי, אני מניחה שהכירו אותו באיירון מן 2 או 3 שדילגתי עליהם.)
יש שם יותר מידי שחקנים ידועים בשביל לציין את כולם (אבל כן ניק, שמתי לב לדיקן מקומיוניטי...)
איזה שכיף שאהבת את הסרט. לדעתי הוא בין הטובים ונותן את הטון החדש והרענן של כל הפרנצ'ייז הזה.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
ולגבי DC אם ככה אני ראיתי רק את סרטי באטמן (2 או 3 מסרטי האביר האפל, לא זוכרת).
כפי שהסברתי - הסרטים האלו הם לא חלק מהיקום הקולנועי של DC.

הסרטים של מארוול שאנחנו מדברים עליהם כאן הם רק אלו שהם חלק מהיקום הקולנועי של מארוול. יש עוד המון סרטי מארוול שהם לא חלק ממנו (סרטי ארבעת המופלאים, סרט ההאלק הראשון, 5 סרטי ספיידרמן הראשונים, כל סרטי האקס מן, סרטי בלייד)

כן וכן
אני לא יודע אם זה רק נאמר כהתחנפות למנהל, אבל זה לא משנה, זכית ב500 נקודות תפוז.
כן, פול ראד גדול (PUN) בתפקיד
שמו רק את אלו שהיו בצד של קפטן אמריקה בכלא. ספיידרמן היה בצד של טוני ולכן הוא לא היה בסכנה. אני מניח שהוא היה צריך לחתום על הסכמי סוקוביה.
ואיך שתפסו את האחרים זה בגלל שהם הובסו בקרב עם הקבוצה של טוני. אנט-מן למשל התמוטט אחרי שהוא חזר לגודל הרגיל שלו.
ממה הבנת שסטארק כן בצד שלהם?
הוא היה בשלושת סרטי איירון מן, אבל באיירון מן 1 שיחק אותו שחקן אחר.
שכחתי בכלל שהוא היה בסרט הזה. היה לו תפקיד די קטן.
תהיתי אם את שמת לב לזה. או אם את בכלל יודעת מי זה סטאן לי.
לחלוטין וזה הופך את זה למעניין יותר.
העניין הוא שטוני תמיד פעל לפי מה שהוא חשב שנכון ולא לפי חוקים של אחרים. אבל זה מה שגרם להיווצרות של אולטרון ולכן כל המוות בסוקוביה יושב לו על המצפון. לכן הוא נוטה עכשיו ליותר חוקים על גיבורי העל. קפטן אמריקה במקור היה הכי איש של לציית למנהיגים ולחוקים שלהם, אבל דווקא הגיוני שהחוויה של קפטן אמריקה 2 (כשהתברר ששילד בעצם נשלטת על ידי היידרה) גורמת לו להיות יותר סקפטי.

הסרט ממש כיף, עם קטעי אקשן טובים, לא מעט קטעים מצחיקים ועם כמה רגעים גם ממש מרגשים (כמו האישה שמאשימה את טוני במוות של הבן שלה).
שלא לדבר על זה שסצנת הקרב בשדה התעופה בגרמניה הייתה פשוט אפית לחלוטין מבחינת כמות גיבורי העל השונים בה עם כוחות שונים. כלומר היו בה כל כך הרבה אספקטים מגניבים כמו ספיידרמן נגד באקי והפאלקון, ספיידרמן נגד קפטן אמריקה, וונדה נגד טוני, וכמובן אנט-מן הענק (טכנית ג'יינט-מן).
אבל הוא גם לדעתי אחד מהסרטים שסובלים מהכי הרבה בעיות בעלילה לדעתי.
למשל בקטנה יחסית זה שלטוני מאוד חשוב לעבוד עם פיקוח לגיבורי על, אבל קשה לי להאמין שהוא בעצם שאל מישהו לפני שהוא גייס גיבור על מתחת לגיל 18 ושידרג לו את החליפה.
גם זה שטוני וכל האנשים בצד שלו מסרבים להקשיב בכלל לקפטן אמריקה שיש לו סיבה טובה להאמין שזימו מתכנן משהו רע. כלומר תכלס לא הייתה באמת סיבה אמיתית לקרב הזה.
יש גם בעייתיות גדולה שאני כבר לא זוכר לחלוטין את הפרטים לגביה אבל בעצם הקרב בשדה תעופה קרה בגלל שקפטן אמריקה היה צריך להנסות להשיג את זימו לסיביר. והיה גם לו וגם לטוני זמן לגייס אנשים מארה"ב ובכל זאת בסוף הוא הגיע כאילו זמן קצר אחרי זימו.
באופן כללי התוכנית של זימו הייתה לגרום לכך שהנוקמים ילחמו אחד בשני. ואני מבין את איך שהוא גרם להם לפנות נגד באקי, אבל מעבר לזה היה לו פשוט בעיקר הרבה מאוד מזל באיך שהתוכנית שלו עבדה. חלק מזה יצא מעצם זה שקפטן אמריקה וטוני הגיעו לבסיס בסיביר כמעט ביחד.

אז כן, עכשיו תורו של שרלוק עצמו - דוקטור סטריינג'
(אגב, גם רוברט דאוני ג'וניור שיחק את שרלוק בשני סרטים)

למעלה