👱🏻‍♀️👩🏻👧🏻פרויקט מיוחד של וואלה לרגל 30 שנה לחברים👨🏻🧑🏻👨🏻‍🦱

didalf

Well-known member
ב 22 לספטמבר 1994 עלתה סדרה קטנה בשם חברים והופ מפה לשם עברו 30 שנה.
אז בוואלה החליטו לעשות פרויקט מיוחד.

תשובות לשאלות חשובות:

חידון:

כוכבי חברים לפני הסדרה:

חוצמזה הפסיכופתטים החליטו לדרג את כל 236 הפרקים, בהודעה הבאה.

מוזמנים גם בכללי לשתף מה שתרצו על הסדרה.

נערך לאחרונה ב:

didalf

Well-known member
טעות שרשור

didalf

Well-known member
דירוג כל 236 הפרקים של חברים.

בינתיים יש שני חלקים ראשונים, אני אעדכן את ההודעה הזאת כל פעם שיצא חלק נוסף.

חלק 1: מקומות 236 - 194

חלק 2: מקומות 193 - 156

חלק 3: מקומות 155 - 117

חלק 4: מקומות 116 - 79

חלק 5: מקומות 78-41

To Be Continued...

אם נניח חסר לכם מה לקרוא בשבת אז בבקשה:-D

נערך לאחרונה ב:

didalf

Well-known member
מצד אחד אין ספק שזאת אולי הסדרה הכי אייקונית אי פעם, היא מרופנסת מצוטטת ומוכרת.
אני יכולה להגיד בכל סיטואציה "זה כמו הפעם ההיא שרייצ'ל ומוניקה עשו ככה וככה" וכולם ידעו על מה אני מדברת גם בלי שם הסדרה.
מצד שני, הסדרה הזאת תמיד תמיד משודרת איפשהו, וככל שאני רואה אותה יותר (כי יס קומדי פתוח אצלי בדיפולט) ככה אני פחות ופחות אוהבת אותה ומגיעה למסקנה שכל הדמויות מעצבנות והעלילות מעצבנות. לאחרונה אני ממש מוצאת את עצמי מעבירה ערוץ או מחפשת משהו אחר לראות אקטיבית כי נמאס לי מהם.
האם למרות זאת אני יושבת וקוראת את כל הדירוגים האלה? כן|בוקס|

חידון:
הצלחתי 21 מתוך 30. לא משהו.

תשובות לשאלות חשובות:
וואלה ענו יפה והסכמתי עם התשובה שלהם לרוב השאלות:

מי החבר המצטיין? כולם מעצבנים. אולי צ'נדלר הכי פחות.
האם "חברים" היא סדרה טובה יותר מ"סיינפלד"? מסכימה עם התשובה של וואלה: שתיהן אחלה. יש סדרות טובות יותר. אפשר להמשיך הלאה. זה לא דיון עד כדי כך מעניין.
מה היה כל כך נורא בג'ניס? הקול שלה.
אז יכול להיות ש"חברים" נכשלת במבחן הזמן? הם ענו תשובה טובה.
איך הם הצליחו להרשות לעצמם דירות כאלה מטריפות? אהבתי את התשובה של וואלה: נוחות תסריטאית, די להיות קטנוניים.
מי שחקן האורח הטוב ביותר בסדרה? וואלה כתבו בראד פיט וזה נכון.
האם רוס ורייצ'ל היו בהפסקה? התשובה שלהם טובה מאד.
ואם אנחנו כבר מדברים, למה ג'ואי כל כך הצליח עם הבנות? לא ברור ולא אכפת לי.
מי היו הזוג המצטיין? צ'נדלר ומוניקה, הם פירטו יפה.
מי הגיבור האמיתי של הסדרה? אהבתי את ההסבר שלהם.
למה היא הצליחה כל כך? לא יודעת אבל התשובה שלהם יפה, גם אם אני לא יודעת אם אני מסכימה.
האם היא הסיטקום הכי טוב אי פעם? לא, והם גם אמרו שלא ופירטו יפה.

Lhuna3

Well-known member
כמובן שקודם כל הלכתי לפתור את החידון.
הצלחתי 24/30.

שאלוהים יעזור לנו.
(האם גם אני אקרא את זה? כנראה שכן לפחות חלקית, נראה עד כמה זה יעצבן אותי כי אני לא אסכים איתם)

מי החבר המצטיין?
אני לא מבינה מה זה "מצטיין". בבכל אופן אותי אף אחד לא מעצבן ואני אוהבת את כולם. הם כתבו דברים יפים על פיבי, אבל אם השאלה היא מי הכי אהוב עלי אז אלו הם רוס ורייצ'ל.
האם "חברים" היא סדרה טובה יותר מ"סיינפלד"? מסכימה עם התשובה של וואלה: שתיהן אחלה. יש סדרות טובות יותר. אפשר להמשיך הלאה. זה לא דיון עד כדי כך מעניין.
בדיוק |כן|.
מה היה כל כך נורא בג'ניס? הקול שלה.
כן.
ואני לא מסכימה עם מה שהם כתבו " רוס ומוניקה הודו ביהדותם בשלב מוקדם בסדרה אבל בקושי התייחסו אליה."
דווקא היה הפרק עם ארמדילו החגים שבו רוס מדגיש שחשובה לו הזהות היהודית.
מעבר לזה אני לא יודעת למה הם מצפים, זה אנשים חילוניים, אז אין להם מה להתייחס לזה ביום יום.
גם עם שאר התשובה אני לא מסכימה (ואני דווקא מחבבת את ג'אניס עכשיו).
אז יכול להיות ש"חברים" נכשלת במבחן הזמן?
גם בעיני ממש לא.
אני מרחמת על מי ששופט הכל במשקפי ה-woke.
(חלק מההומור של ג'ואי הוא סקסיסטי - החלק הספציפי הזה לא הצחיק אותי גם בעבר, אז זה לא עניין של זמן בשבילי.)
איך הם הצליחו להרשות לעצמם דירות כאלה מטריפות? אהבתי את התשובה של וואלה: נוחות תסריטאית, די להיות קטנוניים.
|כן|
(אם כבר אז יותר מטריד אותי שהנשים שם לעולם לא לובשות אותו בגד פעמיים)
מי שחקן האורח הטוב ביותר בסדרה?
בראד פיט באמת היה טוב, אבל גם ברוס וויליס היה מעולה!
אבל אם פול ראד נחשב כשחקן אורח - אז הוא!
(שחקן האורח הכי נוראי: דני דה-ויטו. לא באשמתו, אבל כתבו לו תפקיד קרינג'י שאני תמיד מדלגת על הסצינות שלו.)
האם רוס ורייצ'ל היו בהפסקה?
:-D
ואם אנחנו כבר מדברים, למה ג'ואי כל כך הצליח עם הבנות?
וואלה, הוא לא ניל פטריק האריס כי כזה יש רק אחד, אבל הוא היה די חתיך סה"כ ומעולם לא שמתי לב שהוא היה שמנמן, אולי רק בעונות מאוחרות יותר.
מי היו הזוג המצטיין?
מה זה זוג מצטיין? :-D
מי הגיבור האמיתי של הסדרה? אהבתי את ההסבר שלהם.
מסכימה לגבי רייצ'ל.
למה היא הצליחה כל כך? לא יודעת אבל התשובה שלהם יפה, גם אם אני לא יודעת אם אני מסכימה.
אהבתי גם, במיוחד לקרוא על זה שהם התעקשו על שיוויון בין ששתם.
בכל אופן מבחינתי התשובה לשאלה היא פשוט כתיבה טובה ומשחק טוב. זה כל מה שצריך, ובעולם מלא סיטקומים שכתובים חלש ומשוחקים חלש - זה פשוט דבר די נדיר.
האם היא הסיטקום הכי טוב אי פעם?
אני לא חושבת שיש דבר כזה הסיטקום הכי טוב.
אבל אני לא מסכימה עם " יכול להיות שברמה האובייקטיבית, היא אפילו לא עד כדי כך טובה" כי לדעתי היא כן מעולה.

נערך לאחרונה ב:

didalf

Well-known member
אני לא מבינה מה זה "מצטיין"
מה זה זוג מצטיין? :-D
אני מניחה שהכי טוב? כאילו לא רק מי הכי אוהבים אלא מי כתוב הכי טוב וכו?

מעבר לזה אני לא יודעת למה הם מצפים, זה אנשים חילוניים, אז אין להם מה להתייחס לזה ביום יום.
נכון.

אני מרחמת על מי ששופט הכל במשקפי ה-woke.
(חלק מההומור של ג'ואי הוא סקסיסטי - החלק הספציפי הזה לא הצחיק אותי גם בעבר, אז זה לא עניין של זמן בשבילי.)
יש כמה דברים שהם ממש בלתי נסבלים (ורובם דווקא מגיעים מרוס לדעתי, לא מג'ואי) אבל סהכ מסכימה שהרוב עובר ושזה מוגזם לשפוט הכל בראיה של היום.

(אם כבר אז יותר מטריד אותי שהנשים שם לעולם לא לובשות אותו בגד פעמיים)
:-D
זה נוח ככה לבדל פרקים וסצנות.
זה די מרשים שבמאה הם אשכרה לבשו אותם בגדים כל הזמן.

(שחקן האורח הכי נוראי: דני דה-ויטו. לא באשמתו, אבל כתבו לו תפקיד קרינג'י שאני תמיד מדלגת על הסצינות שלו.)
כן

ומעולם לא שמתי לב שהוא היה שמנמן, אולי רק בעונות מאוחרות יותר.
בעונות המאחורות הוא השמין ממש.

בכל אופן מבחינתי התשובה לשאלה היא פשוט כתיבה טובה ומשחק טוב. זה מה שצריך, ובעולם מלא סיטקומים שכתובים חלש ומשוחקים חלש - זה פשוט דבר די נדיר.
מממ עדיין יש לדעתי סיטקומים טובים מזה מבחינת כתיבה ומשחק ודמויות - למשל: מחלקת גנים ונוף, ברוקלין 99, שיטס קריק. אף אחת לא הגיעה למעמד של חברים.
יש בחברים משהו מעבר שהביא אותה למעמד אייקוני כמו אף סדרה אחרת למרות שאובייקטיבית היא ממש לא הכי טובה לדעתי. (כן אני מבינה שזה משפט קצת סותר:-D).

Lhuna3

Well-known member
בעונות המאחורות הוא השמין ממש.
אני כנראה הייתי יותר מרוכזת בהשמנה המצערת של צ'נדלר (שיש עונות באמצע שהוא ממש ממש חתיך).
אני מניחה שהכי טוב? כאילו לא רק מי הכי אוהבים אלא מי כתוב הכי טוב וכו?
אה אוקיי.
אם ככה אז התשובות שלי שונות משלהם:

הזוג המצטיין הם דווקא רייצ'ל ורוס, כאילו ברור שמערכת היחסים של צ'אנדלר ומוניקה הרבה יותר בריאה והם הרבה יותר מתאימים, אבל הם גם היו לי קצת קיטשיים מידי לפעמים, ובכלל מה שעושה קומדיה טובה זה לא בהכרח מה שבריא ומתאים, והקשר של רוס ורייצ'ל הרבה יותר שעשע אותי רוב הזמן ולכן נהנייתי ממנו יותר.

וה"חבר המצטיין" כלומר שכתוב הכי טוב... אני גם חייבת להגיד שאלו רייצ'ל ורוס מבחינתי (כל אחד בנפרד).
פעם מאוד מזמן כתבתי כאן בפורום שהחברים מתחלקים מצד אחד ל"משכילים/אינטלקטואלים" (רוס, מוניקה וצ'נדלר) מול "בורים/שטחיים" (פיבי, ג'ואי ורייצ'ל), ומצד שני ל"חכמים/מתוחכמים" (רייצ'ל, מוניקה וצ'נדלר) מול "אהבלים/תמימים" (רוס, ג'ואי ופיבי),
ושהסיבה שרוס ורייצ'ל הכי מצחיקים ומעניינים בעיני זה שרק אצלם יש כאילו סתירה בין הדברים, כלומר רוס הוא פרופסור אבל די אהבל ולא יוצלח כזה, ורייצ'ל היא שטחית ודי בורה אבל יש לה חכמת חיים והיא יודעת להשיג דברים ולהצליח בחיים.

יש כמה דברים שהם ממש בלתי נסבלים (ורובם דווקא מגיעים מרוס לדעתי, לא מג'ואי) אבל סהכ מסכימה שהרוב עובר ושזה מוגזם לשפוט הכל בראיה של היום.
נכון.
(אני רק אציין שמבחינתי משקפי ה-woke הם קיצוניים מידי גם לשיפוט של סדרות שיוצאות היום).

didalf

Well-known member
הזוג המצטיין הם דווקא רייצ'ל ורוס, כאילו ברור שמערכת היחסים של צ'אנדלר ומוניקה הרבה יותר בריאה והם הרבה יותר מתאימים, אבל הם גם היו לי קצת קיטשיים מידי לפעמים, ובכלל מה שעושה קומדיה טובה זה לא בהכרח מה שבריא ומתאים, והקשר של רוס ורייצ'ל הרבה יותר שעשע אותי רוב הזמן ולכן נהנייתי ממנו יותר.
דווקא מה שיפה בעיני במוניקה וצ'נדלר זה שהם גם זוג "בריא" וגם זוג מעניין מבחינה טלווזיונית שלפחות לפני שכל הסדרה עלתה לי על העצבים אהבתי והייתי כמעט מושקעת באיך הם נהיו ביחד וכו.
סדרות מאוחרות כבר הצילחו אפילו יותר לשכלל את הנוסחה הזאת של זוג גם בריא וגם מושך טלווזיונית. (שוב כמו פארקס, ברוקלין, שיטס קריק).
רוס ורייצל הם הזוג הכי בלתי נסבל בתולדות הטלוויזיה שני אנשים נוראים בנפרד ואחד לשני הסיפור שלהם מעונה 3 והלאה כ"כ מעיקקקקקקק פרקים שמתמקדים בהם אני לא מסוגלת לראות.

פעם מאוד מזמן כתבתי כאן בפורום שהחברים מתחלקים מצד אחד ל"משכילים/אינטלקטואלים" (רוס, מוניקה וצ'נדלר) מול "בורים/שטחיים" (פיבי, ג'ואי ורייצ'ל), ומצד שני ל"חכמים/מתוחכמים" (רייצ'ל, מוניקה וצ'נדלר) מול "אהבלים/תמימים" (רוס, ג'ואי ופיבי),
ושהסיבה שרוס ורייצ'ל הכי מצחיקים ומעניינים בעיני זה שרק אצלם יש כאילו סתירה בין הדברים, כלומר רוס הוא פרופסור אבל די אהבל ולא יוצלח כזה, ורייצ'ל היא שטחית ודי בורה אבל יש לה חכמת חיים והיא יודעת להשיג דברים ולהצליח בחיים.
אהבתי את הרעיון הזה. לא מסכימה במבחן התוצאה כי רוס בלתי נסבל, אבל הרעיון יפה.

Lhuna3

Well-known member
דווקא מה שיפה בעיני במוניקה וצ'נדלר זה שהם גם זוג "בריא" וגם זוג מעניין מבחינה טלווזיונית שלפחות לפני שכל הסדרה עלתה לי על העצבים אהבתי והייתי כמעט מושקעת באיך הם נהיו ביחד וכו.
סדרות מאוחרות כבר הצילחו אפילו יותר לשכלל את הנוסחה הזאת של זוג גם בריא וגם מושך טלווזיונית. (שוב כמו פארקס, ברוקלין, שיטס קריק).
רוס ורייצל הם הזוג הכי בלתי נסבל בתולדות הטלוויזיה שני אנשים נוראים בנפרד ואחד לשני הסיפור שלהם מעונה 3 והלאה כ"כ מעיקקקקקקק פרקים שמתמקדים בהם אני לא מסוגלת לראות.

אהבתי את הרעיון הזה. לא מסכימה במבחן התוצאה כי רוס בלתי נסבל, אבל הרעיון יפה.
מה שבלתי נסבל בעיני אחד הוא כיפי בעיני אחר... 🤷‍♀️ ניסיונות לשכנע "מי צודק" רק יעצבנו, ואנחנו יודעות כבר שאנחנו מרגישות הפוך ביחס להרבה דברים כאלה.
אז על טעם ועל ריח |4U|

טוני החתול

Well-known member
מנהל
ב 22 לספטמבר 1994 עלתה סדרה קטנה בשם חברים והופ מפה לשם עברו 30 שנה.
אז בוואלה החליטו לעשות פרויקט מיוחד.

חידון:
מה דפאק?
עניתי על השאלון ואז כשלחצתי בסוף זה איפס את העמוד ואין לי מושג על כמה שאלות עניתי נכון. לא ספרתי תוך כדי. ואני לא יכול לעשות שוב כי היו כל מיני דברים שעניתי לא נכון ועכשיו אני יודע אבל אני לא זוכר בדיוק מה טעיתי אז אני לא אוכל לספור בדיוק.
אוף אני אנסה
|V|איטליה זכרתי
הבעל הראשון של ג'אניס התלבטתי בין סיד וגארי וטעיתי וזה היה גארי (מצחיק ששמו את ארט ואנדליי, אבל עשו דברים כאלו שקל לפסול בחלק מהשאלות)(למי שלא מכיר זה שם ידוע בסיינפלד)
|V|הפינגווין האגזי זכרתי
|V|השם האמצעי של צ'אנדלר מיוריאל ניחשתי נכון כי זה הכי מצחיק (כלומר פיבי היה יותר מצחיק אבל אז הייתי זוכר)
|V|קיווי - רוס - ניחשתי נכון אבל היה די ברור שזה או הוא או צ'אנדלר. נראה לי שהיה גם ביקור לחדר מיון שקשור לזה.
|V|חתונה של פיבי ומייק קל, אבל כמעט לחצתי על סנטרל פרק לפני שקלטתי שהרחוב מחוץ לסנטרל פרק הוא אופציה.
|V|בוב הכיפי (נשמע מוזר בעברית) לא ממש זכרתי אבל הייתי זוכר נראה לי אם זה היה מישהו מהאחרים. בעצם המישהו עם היין בכלל לא זכור לי, אבל את בוב אני זוכר ולכן הימרתי עליו.
|V|אל פאצי'נו - זכרתי את כל האחרים
|V|העבודה של צ'אנדלר בעצם זכרתי (אהבתי שאחת האופציות היה הסוג של ניחוש של רייצ'ל (נראה לי))
|V|מקלות אכילה - אפשר לראות בתמונה
התלבטתי בין 7 ו8 וניחשתי לא נכון ש8. אז הייתי קרוב
לחלוטין טעיתי והנחתי שרוס הוא החבר הכי מבוגר. אולי אם הוא לא היה אופציה אז הייתי חושב על פיבי, אבל לא בטוח.
|V|דרייק רמורה - ניתוחי מוח - ברור. אני זוכר סצנה ספציפית. (למרות שזה בעצם היה אחיו, אבל עדיין)
|V|פלורידה - קל אני זוכר את האחרים
חשבתי שרק 5 תינוקות כי שכחתי שהיו גם התאומים של מוניקה וצ'אנדלר בסיום. אני מאוד מתבייש
|V|זכרתי שלאחת האחיות של רייצ'ל קוראים איימי והייתה רק אופציה אחת עם איימי אז היה לי קל
|V|מדי חייל ממלחמת העולם הראשונה - קל
|V|לא היה תינוק בשם ג'ואי - הייתי זוכר נראה לי
זכרתי רק שג'ואי ורייצ'ל עבדו בסנטרל פרק. אני מניח שגם פיבי עבדה שם מתישהו אבל אני לא ממש זוכר. אני מניח שהיא לא קיבלה כסף על ההופעות המוזיקליות.
|V|איכשהו זכרתי שרוס שכב עם מישהי בשם קלואי
התלבטתי בין ג'ודי וסנדרה ובחרתי לא נכון בג'ודי
|V|רוס ובעיות הכעס שלו קשה לשכוח
לא הייתי בטוח לאן במזרח אירופה עבר דייויד, חשבתי אולי מינסק, אבל אז חשבתי ששמו את זה כהטעיה כי מינסק הייתה משמעותית בסיינפלד.
|V|הרמברנטס קל
|V|ארון שירות, אני זוכר בקלות
|V|מורידים שני תיכונים מסדרות אחרות (רוזוול וגלי) ואז נשאר זה עם השם שנשמע נורמלי
|V|האמת שאם הייתם שואלים אותי הייתי אומר שהבעל לשעבר של פיבי היה קוסם. לא יודע למה זה מה שזכרתי. אבל מחליק על הקרח מתאים לזה שהוא היה הומו והסדרה לא הייתה מפתיעה בנושאים האלו.
לחלוטין לא זכרתי שגאנתר היה באופרת סבון אז לא זכרתי איזו. אני גם לא יודע למה כתבו את זה ג'אנתר.
לא זכרתי כמות צעדים. אני אפילו לא זוכר שהוא ספר מתישהו. ולא ניחשתי נכון.
|V|את מחליק השיער של רייצ'ל אני זוכר

אז נראה לי 21 מתוך 30
לא רע
זה באמת פסיכי
אני זוכר שהסדרה יצאה ושודרה נראה לי זמן קצר יחסית אחרי בערוץ 3 בכבלים.
לא שאני חושב שהייתי ממש יודע אם זה היה זמן מה אחרי ארה"ב ב1994.
אבל בכל מקרה אני צפיתי בזמן אמת כשהפרקים יצאו בארץ וזה היה מעולה ומאוד מאוד אהבתי.

למרות שהייתי יותר במחנה של סיינפלד תמיד.
תמיד הרגיש לי איכשהו שסיינפלד יותר חכמה ומיועדת לאניני טעם (כי תחרות על אוננות זה דבר נשגב כמובן...)

המון שנים לא ראיתי שום פרק, אם כי הייתי רואה קטעים פה ושם בסרטונים ביוטיוב/טאמבלר וכאלו
אבל אז לפני כמה שנים עשיתי מרתון בנטפליקס (שמסיבות שאני לא זוכר התחיל בעונה 3) וממש נהניתי. אפילו מהעונות האחרונות שהיו זכורות לי כהרבה פחות טובות.

זה שכמעט אין שם דמויות שחורות זה משהו שיכלתי לשים לה אליו, אבל לא באמת מפריע לי. (אפשר לטעון ששליש מהקאסט הראשי יצאו עם דמות שחורה - אם כי מדובר ברוס וג'ואי ובאותה בחורה בעונה האחרונה)
הקטע עם בדיחות הומופוביות וטרנספוביות כן הפריע לי. וזה מוזר לי כי הסדרה הייתה סוג של פורצת דרך בכך שהיא נירמלה מערכת יחסים לסבית, אמהות לסביות, והייתה בה החתונה הלסבית הראשונה בפריים טיים אמריקאי.
אבל בעוד שבסיינפלד היה not that there is anything worong with it, בחברים היה מאוד ברור שזה שצ'אנדלר נישק גבר זה הרבה יותר מביך מזה שרוס חירבן במכנסיים בפומבי (ולא בקטע מעצים לאנשים עם בעיות בשליטה בסוגרים). וזה ממש לא היה המקרה היחיד.
עכשיו זה לא שאני כועס או בקטע של להחרים את הסדרה או אפילו שאני אמנע מלצפות בה שוב בגלל הדברים האלו. זה היה המקובל לתקופה. ותכלס הרבה מההומור הזה מקובל גם היום. אבל אני לא אוהב את זה.

Lhuna3

Well-known member
מה דפאק?
עניתי על השאלון ואז כשלחצתי בסוף זה איפס את העמוד ואין לי מושג על כמה שאלות עניתי נכון. לא ספרתי תוך כדי. ואני לא יכול לעשות שוב כי היו כל מיני דברים שעניתי לא נכון ועכשיו אני יודע אבל אני לא זוכר בדיוק מה טעיתי אז אני לא אוכל לספור בדיוק.
כן קרה לי אותו הדבר בדיוק, ולא התעצלתי ועשיתי מחדש, וזכרתי במה טעיתי.

הקטע עם בדיחות הומופוביות וטרנספוביות כן הפריע לי. וזה מוזר לי כי הסדרה הייתה סוג של פורצת דרך בכך שהיא נירמלה מערכת יחסים לסבית, אמהות לסביות, והייתה בה החתונה הלסבית הראשונה בפריים טיים אמריקאי.
לפי דעתי תמיד היה הבדל גדול בין יחס להומואים וללסביות.
מין בין 2 נשים לא מאיים (פסיכולוגית) על גברים סטרייטים כמו מין בין 2 גברים. אפילו להיפך במקרים רבים.
זה דבר אחד.

דבר שני זה שהיה (מן הסתם עוד יש) פער גדול בין מתי שהתחילו לקבל זוגות הומוסקסואליים (וכן טראנסים ולהט"בים אחרים) כלגיטימיים, לבין סוף ההומופוביה (שעוד לא קרתה באמת).
למעשה הפרק של סיינפלד שהזכרת עם "לא שיש עם זה משהו לא בסדר" מדגים את זה הכי טוב שיש.
כי זה בדיוק מה שהם אומרים: אין לי בעיה עם זה שזה קיים, אבל באופן אישי אני עדיין מפחד מהרעיון / מפחד שיחשבו עלי שאני כזה / מפחד שגבר הומו יסתכל עלי ככה.
זה לקח עוד הרבה זמן אחרי שהתחילו לנרמל זוגות גייז בטלויזיה (וטראנסים, וכו') ועד שהבינו שגם בדיחות הומופוביות זה פוגעני.

didalf

Well-known member
חשבתי שרק 5 תינוקות כי שכחתי שהיו גם התאומים של מוניקה וצ'אנדלר בסיום. אני מאוד מתבייש
אני שכחתי את בן.

אבל בכל מקרה אני צפיתי בזמן אמת כשהפרקים יצאו בארץ וזה היה מעולה ומאוד מאוד אהבתי.
מהתחלה?:-0 וואו אתה זקן.

עכשיו זה לא שאני כועס או בקטע של להחרים את הסדרה או אפילו שאני אמנע מלצפות בה שוב בגלל הדברים האלו. זה היה המקובל לתקופה. ותכלס הרבה מההומור הזה מקובל גם היום. אבל אני לא אוהב את זה.
|כן|
אבל הפרק של רוס עם המטפל של אמה מביא לי עצבים פיזים אם זה בטלוויזיה אני סוגרת.

מין בין 2 נשים לא מאיים (פסיכולוגית) על גברים סטרייטים כמו מין בין 2 גברים. אפילו להיפך במקרים רבים.
זה דבר אחד.
בהחלט|כן|

didalf

Well-known member
אוקי יש לי משהו נחמד להגיד: משהו לטובת הפרוגרסיביות היחסית של הסדרה זה שאיכשהו יצא שאף אחת מהנשים לא הביאה ילדים במסלול הסנדרטי של חתונה וילדים. פיבי ילדה כפונדקאית, רייצ'ל נכנסה להריון בטעות והייתה אם יחידנית, ומוניקה אימצה.

רוב הזמן נח

Well-known member
הסבירו למה בגרסאות ה HD החדשות הם קיצרו את הפרקים של הסדרה והמון סצנות או שקוצרו או שנמחקו לגמרי?

keren or5

Well-known member
מי החבר המצטיין? עד עונה כלשהי זה תיקו בין צ'אנדלר לפיבי, אבל בעונות האחרונות פיבי
האם "חברים" היא סדרה טובה יותר מ"סיינפלד"? כן
מה היה כל כך נורא בג'ניס? היא לא הייתה נוראית כ"כ בכלל
אז יכול להיות ש"חברים" נכשלת במבחן הזמן? נו באמת כל סדרה עומדת במבחן הזמן בהיבטים מסוימים ולא באחרים. היו בעיות מסוימת ששהיו כנראה נכונות לזמנן, היו בה גם דברים מתקדמים לזמנה כמו שהיו דמויות להטב"יות (קרול וסוזן, ואם היום ההצגה של דמויות כאלה בסדרה נראה הכי טבעית, היא לא הייתה משהו שעבר בלי מחאה בזמנו), והסדרה היחידה בנישה שלה שהיה בה שיוויון בין המגדרים וגם אהבתי מאוד שמעונה דיי מוקדמת השחקנים הבינו את הקסם של המיקס בין כולם, וניהלו את המשא ומתן תמיד עם הסעיף שששתם יקבלו תמיד אותו שכר. לא יודעת למה, זה מקסים בעיני, יש בזה משהו של צניעות, כי לפני שזה קרה בעונות הראשונות התחילו לצוץ בעיות עם זה שרצו להגדיל תפקידים של חלק מהשחקנים ולשלם להם יותר, וכך הם מנעו את הבעיה הזאת.
איך הם הצליחו להרשות לעצמם דירות כאלה מטריפות? כדי שלכותבי אתר -www.nitpickers.com יהיה על מה לכתוב. וברצינות כי זה יותר פרקטי וכייפי לא להראות אותם בדירות מצ'וקמקות, אפילו שטכנית הם לא אמורים להרשות לעצמם.
מי שחקן האורח הטוב ביותר בסדרה? יכול להיות שאני אזכר במהשהו יותר יותר טוב, אבל כרגע אני בוחרת בהופעה של רובין וויליאמס (פשוט כי אני מאוד אוהבת את רובין וויליאמס)
האם רוס ורייצ'ל היו בהפסקה? לא (כלומר לא, במובן שה היה בסדר שהוא בגד בה)
ואם אנחנו כבר מדברים, למה ג'ואי כל כך הצליח עם הבנות? בעונות הראשונות מאט לבלנק היה מאוד חתיך! זה מטורף, הוא לגמרי נתן לעצמו להידרדר ולהשמין לקראת העונות המאוחרות כי מה כבר יעשו? אי אפשר יהיה להחליף אותו אז, אבל בעונות הראשונות הוא היה חתיך, ואני מניחה שזה היה הטייפקאסט שלו כשחקן בכל מקרה כי אני זוכרת שהייתה לו עלילה קטנה בנישואים פלוס כחבר דביל של קלי לפני שהוא היה בחברים (ורצו לתת לדמות שלו ספינאוף שלא יצא לאור, שזה מרגיש לי סופר מוזר וגורם לי לרצות ולשאול- מה הקטע של מאט לבלנק וספינאופים? כי היה גם ספינאוף כושל לג'ואי)
מי היו הזוג המצטיין? ברור שצ'נדלר ומוניקה, למרות שלפעמים הם היו נופלים לטרופים שאני מרגישה שעושים בכוונה כדי ליצור "מתח" כמו שבאותו פרק שצ'אנדלר רוצה להציע לה נישואים ריצ'ארד מבקש ממנה לחזור אליו. וגם למה שמשהו השתנה בכלל? הרי ריצ'ארד הסכים לעשות ילדים בשביל מוניקה והיא נפרדה ממנו כי היא רצתה מישהו שרוצה ילדים בעצמו וזה אני מניחה שלא השתנה (כי למה שזה ישתנה בעצם?)
מי הגיבור האמיתי של הסדרה? שאלה מוזרה. אני מרגישה שאת הארקים הכי יפים עברו רייצ'ל, פיבי וצ'נדלר, לא ממש יודעת לבחור מבניהם, ואני לא יודעת אם זאת כוונת השאלה בכלל
למה היא הצליחה כל כך? כי יש בה משהו אוניברסלי. היוצרים תיארו אותה כ"סדרה הזאת שאת בגיל 20 והחברים הכי טובים שלך הם המשפחה שלך", ואני מאמינה שהרבה אנשים חוו תקופה כזאת מתישהו ולא הייתה סדרה שעשתה את הקונספט הזה בצורה גם חדשית וגם קלאסית במידת מה בצורה כ"כ טובה כמו חברים.
האם היא הסיטקום הכי טוב אי פעם? לא.

Lhuna3

Well-known member
חבל בעיני שהם דירגו את הפרקים כי זה יוצא בעייתי, מהסיבה שבכל פרק יש 2 ולפעמים 3 סיפורים נפרדים שכל אחד מהם ברמה אחרת.
אני הייתי עושה דירוג נפרד של הסיפורים, גם אלו שהם רק לפרק אחד וגם אלו שנמשכים לאורך עונה.

keren or5

Well-known member
ניתוח מעניין!
בחברים היה מאוד ברור שזה שצ'אנדלר נישק גבר זה הרבה יותר מביך מזה שרוס חירבן במכנסיים בפומבי (ולא בקטע מעצים לאנשים עם בעיות בשליטה בסוגרים)
:-D:-D:-D הרגת אותי!
זה דבר אחד.
|כן| זה מאוד נכון, ולכן לא סתם הדמויות הביסקסואליות ו/או עם הנזילות המגדרית הראשונות היו נשים. אני זוכרת תקופה שלא יכלתי לתת שם אחד של גבר בי סקסואל באף סדרה (היום אני כבר יכולה לחשוב על כמה), אבל היו לי מלא דוגמאות לנשים. אבל אני גם חייבת לציין שזה בולט במעגלים חילוניים, כי בהרבה דתות הפריוולגיה הנשית הזאת לא מרגישה לי כ"כ בולטת.

Lhuna3

Well-known member
אבל אני גם חייבת לציין שזה בולט במעגלים חילוניים, כי בהרבה דתות הפריוולגיה הנשית הזאת לא מרגישה לי כ"כ בולטת.
טוב ברור חחחח את לא מצפה לפריבילגיה נשית בענייני סקס בדתות שלנו... (המונו')
בתנ"ך יש איסור רק על משכב זכר, מה שנראה לי מוכיח שגם את אבותינו הקדומים מה שהפחיד זה רק הומואים מאז ומעולם.
אבל זה לא אומר שלנשים יש חופש מיני, שאני לא חושבת שאי פעם היה להם בדת, כי ממילא מותר סקס רק במסגרת נישואין, וממילא נישואין זה רק גבר ואישה, כי "ערכי המשפחה" ומצוות פרו ורבו, וככה שולטים באנשים ומשמרים את הסדר החברתי שלא יאיים על הפטריארכיה וכל זה... אז קל להם להרחיב את זה לאיסור גם על לסביות ולהמציא שזה ערך של הדת למרות שלא באמת כתוב בשום מקום.

didalf

Well-known member

didalf

Well-known member
מי החבר המצטיין? עד עונה כלשהי זה תיקו בין צ'אנדלר לפיבי, אבל בעונות האחרונות פיבי
האם "חברים" היא סדרה טובה יותר מ"סיינפלד"? כן
מה היה כל כך נורא בג'ניס? היא לא הייתה נוראית כ"כ בכלל
אז יכול להיות ש"חברים" נכשלת במבחן הזמן? נו באמת כל סדרה עומדת במבחן הזמן בהיבטים מסוימים ולא באחרים. היו בעיות מסוימת ששהיו כנראה נכונות לזמנן, היו בה גם דברים מתקדמים לזמנה כמו שהיו דמויות להטב"יות (קרול וסוזן, ואם היום ההצגה של דמויות כאלה בסדרה נראה הכי טבעית, היא לא הייתה משהו שעבר בלי מחאה בזמנו), והסדרה היחידה בנישה שלה שהיה בה שיוויון בין המגדרים וגם אהבתי מאוד שמעונה דיי מוקדמת השחקנים הבינו את הקסם של המיקס בין כולם, וניהלו את המשא ומתן תמיד עם הסעיף שששתם יקבלו תמיד אותו שכר. לא יודעת למה, זה מקסים בעיני, יש בזה משהו של צניעות, כי לפני שזה קרה בעונות הראשונות התחילו לצוץ בעיות עם זה שרצו להגדיל תפקידים של חלק מהשחקנים ולשלם להם יותר, וכך הם מנעו את הבעיה הזאת.
איך הם הצליחו להרשות לעצמם דירות כאלה מטריפות? כדי שלכותבי אתר -www.nitpickers.com יהיה על מה לכתוב. וברצינות כי זה יותר פרקטי וכייפי לא להראות אותם בדירות מצ'וקמקות, אפילו שטכנית הם לא אמורים להרשות לעצמם.
מי שחקן האורח הטוב ביותר בסדרה? יכול להיות שאני אזכר במהשהו יותר יותר טוב, אבל כרגע אני בוחרת בהופעה של רובין וויליאמס (פשוט כי אני מאוד אוהבת את רובין וויליאמס)
האם רוס ורייצ'ל היו בהפסקה? לא (כלומר לא, במובן שה היה בסדר שהוא בגד בה)
ואם אנחנו כבר מדברים, למה ג'ואי כל כך הצליח עם הבנות? בעונות הראשונות מאט לבלנק היה מאוד חתיך! זה מטורף, הוא לגמרי נתן לעצמו להידרדר ולהשמין לקראת העונות המאוחרות כי מה כבר יעשו? אי אפשר יהיה להחליף אותו אז, אבל בעונות הראשונות הוא היה חתיך, ואני מניחה שזה היה הטייפקאסט שלו כשחקן בכל מקרה כי אני זוכרת שהייתה לו עלילה קטנה בנישואים פלוס כחבר דביל של קלי לפני שהוא היה בחברים (ורצו לתת לדמות שלו ספינאוף שלא יצא לאור, שזה מרגיש לי סופר מוזר וגורם לי לרצות ולשאול- מה הקטע של מאט לבלנק וספינאופים? כי היה גם ספינאוף כושל לג'ואי)
מי היו הזוג המצטיין? ברור שצ'נדלר ומוניקה, למרות שלפעמים הם היו נופלים לטרופים שאני מרגישה שעושים בכוונה כדי ליצור "מתח" כמו שבאותו פרק שצ'אנדלר רוצה להציע לה נישואים ריצ'ארד מבקש ממנה לחזור אליו. וגם למה שמשהו השתנה בכלל? הרי ריצ'ארד הסכים לעשות ילדים בשביל מוניקה והיא נפרדה ממנו כי היא רצתה מישהו שרוצה ילדים בעצמו וזה אני מניחה שלא השתנה (כי למה שזה ישתנה בעצם?)
מי הגיבור האמיתי של הסדרה? שאלה מוזרה. אני מרגישה שאת הארקים הכי יפים עברו רייצ'ל, פיבי וצ'נדלר, לא ממש יודעת לבחור מבניהם, ואני לא יודעת אם זאת כוונת השאלה בכלל
למה היא הצליחה כל כך? כי יש בה משהו אוניברסלי. היוצרים תיארו אותה כ"סדרה הזאת שאת בגיל 20 והחברים הכי טובים שלך הם המשפחה שלך", ואני מאמינה שהרבה אנשים חוו תקופה כזאת מתישהו ולא הייתה סדרה שעשתה את הקונספט הזה בצורה גם חדשית וגם קלאסית במידת מה בצורה כ"כ טובה כמו חברים.
האם היא הסיטקום הכי טוב אי פעם? לא.
קראת את הכתבה? כי על הרבה דברים הם ענו די דומה לך.
גם אני מרגישה שצריך להבהיר אולי זה לא שאלה שאלות שנועדו לעצבן. זה ריכוז של הדיונים העיקריים סביב הסדרה לאורך שנותיה ורוב המענים שנתנו נראים לי די סבבה. כמובן שגם הם דעה של איש אחד ולא תשובה משמיים.

חבל בעיני שהם דירגו את הפרקים כי זה יוצא בעייתי, מהסיבה שבכל פרק יש 2 ולפעמים 3 סיפורים נפרדים שכל אחד מהם ברמה אחרת.
אני הייתי עושה דירוג נפרד של הסיפורים, גם אלו שהם רק לפרק אחד וגם אלו שנמשכים לאורך עונה.
דווקא אני חושבת שזה מעניין איך עלילה גרועה או טובה יכולה למשוך פרק למעלה או למטה בדירוג למרות האחרות.

למעלה