10 ימים באירלנד...

Tin Flute Lady

New member
10 ימים באירלנד...

שלום לכולם.. בעוד שבוע בדיוק אהיה בנתב"ג בדרכי לטיסה לאירלנד. פעם ראשונה שאני נוסעת לבד לגמרי לחו"ל וההתרגשות מהולה בבהלה (שלא לומר פאניקה שמתגנבת מדי פעם
). קראתי המון, גם בפורום המקסים הזה, ועדיין יש כמה דברים שלא מצאתי להם תשובה. כל החלק העירוני מפחיד אותי פחות, כי אני בחורה עירונית, וכל עוד יש רחובות ושלטים ואנשים מסביב אני מניחה שאני יכולה להסתדר (במקרה הכי גרוע עולים על מונית). בכל אופן, אני מתכוונת לעשות גם טיולים רגליים. אני לא בדיוק ממיטיבי הלכת (במובן של טיולי החברה להגנת הטבע), ובגדול אני חושבת שהטיול-טבע האחרון שלי היה בערך לפני עשר שנים. יחד עם זאת, אני בכושר די טוב, ומאוד אוהבת ללכת. עד כמה מפחיד או מסוכן ללכת לבד בקאנטרי סייד באירלנד? קראתי על שירותי החילוץ, טפו טפו שלא נצטרך, אבל חוץ מזה - מישהו טייל ככה לבד ויכול לספר קצת? (כל זה בהנחה שלא אפגוש באכסניה אנשים שארצה לטייל איתם) בנוסף, חשבתי לעשות חלקים של מסלול Wicklow way. לפי מה שקראתי באתרים מיוחדים למסלול הזה הוא לא אמור להיות קשה במיוחד (נגיד מבחינת שיפועים וכאלה), השאלה מה הקריטריונים שלהם לקשה. טיפים, anyone? תודה ושנה טובה

Amber

New member
אני טיילתי לבד באירלנד

בגדול- ממש לא מסוכן לטייל שם לבד- לא בערים ולא בכפרים ועיירות קטנות. כשהזכרת את המילים "שירותי חילוץ" חשבתי לעצמי שזה הדבר האחרון שעליו חשבתי כשטיילתי שם לבד. את המסלולים שעשיתי לבד ואת המסלולים שעשיתי עם אנשים שהכרתי באכסניות- כולם מסלולים בטבע אבל אף לא אחד מהם כלל איזורים שמסוכן להיות בהם או שיש סכנה ממשית למטייל. לרוב כשרוצים להגיע באירלנד לנקודות יפות ואפילו מבודדות- עוברים דרך שטחים פרטיים של אנשים (אפשר לעבור דרכם- רק לא לשכוח לסגור אחרייך את השער- במקרה שעברת דרך אחד כזה) כך שזה לא בסגנון טרקים בג'ונגל ואילו איזורים מעובדים
. האירים יודעים שיש להם ארץ מדהימה- והם טיפלו בה בהתאם לכמות האנשים שמטיילים בה. מה גם שרוב האנשים שתפגשי בדרך ידהימו אותך בחביבותם- בייחוד אם מדובר בכפרים
. את Wicklow way אני לא עשיתי ברגל אלא באוטובוס מאורגן כטיול יום... כך שקצת קשה לי לחוות דיעה על המסלולים שם. מה שכן- הנוף בחלק מהמקומות במחוז וויקלו היה מעט יותר פראי מרוב המקומות שראיתי- אבל שוב, את הדרך הזו עשיתי באוטובוס כך שזו לא ממש אינדיקציה. אוף... בא לי גם!
תהני!

Tin Flute Lady

New member
כשאמרתי שירותי חילוץ

זה כי בכל המדריכים והאתרים על וויקלו ווי הזכירו אותם, ככה שגם אני לא חשבתי על שירותי חילוץ אבל דיברו עליהם כל כך הרבה שזה התחיל להשמע כמו סכנה ברורה ומיידית
זה לא שאמרו שהם עובדים בלי הפסקה בחילוץ מטיילים, פשוט הזכירו אותם כאפשרות במקרה חירום, רק שעשו את זה כל כך הרבה שהתחלתי להרגיש "אמאל'ה" בכל אופן, מרגיע מה שאת אומרת... תודה

Amber

New member
אני מניחה שחילוץ זו תוספת חכמה לביטוח

ואני בטוחה שגם לי היה סעיף כזה בחוזה של הביטוח... יותר מזה לא נראה לי שאת צריכה להתעסק בנושא.

QueIronia

New member
../images/Emo207.gif מעבורת מלימריק לtralree

אני מתכנן עכשיו נסיעה לאירלנד ורציתי לדעת אם יש מעבורת ששטה מלימריק לחצי האי דינגל (ראיתי במפה ש- tralee היא עיר יחסית גדולה בחלק הצפוני של חצי האי). ועוד שאלה - אנחנו מגיעים ללימריק מכיוון צוקי מוהר. הבנתי שיש מעבורת מצוקי מוהר לדינגל. האם כדאי לבקר בלימריק או שאפשר לדלג עליה ולשוט במעבורת ישר לכיוון דינגל? תודה!

jonbaum

New member
קודם כל חובה לדלג על לימריק

עיר ג'יפה מגעילה, DUMP של ממש. ואין בה מה לעשות. יש מעבורת, שמפליגה מ-KILLIMER בדרום מחוז CLARE ל-TARBERT בצפון מחוז KERRY, אז כשנוסעים מצוקי מוהר לכיוון דינגל המעבורת גם מאפשרת לוותר על לימריק וגם חוסכת 140 ק'מ נהיגה. אין מעבורות מצוקי מוהר - הרי הצוקים הם בגובה 200 מטר, אז איפה בדיוק אנשים אמורים לעלות על ספינה?

Tin Flute Lady

New member
שאלה לגבי רשיון נהיגה ודלק

האם צריך להוציא רשיון נהיגה בינלאומי או שהרשיון הישראלי מספיק? מה העלות של 40 ליטר (טנק דלק של מכונית קטנה..)? אני חושבת שאחרי די הרבה התלבטויות, הגעתי למסקנה שעדיף לשכור רכב לימים שאני לא בדבלין. חרשתי הלוך וחרוש על האתר של באס אירין (אירין או איראן?), והוא לא בישר טובות. יש מקומות שיהיה לי ממש קשה להגיע אליהם עם אוטובוס או ממש בלתי אפשרי. כרטיס אוטובוס חופשי-שבועי לרפובליקה אמור לעלות בסביבות €115 ואילו השכרת רכב לשבוע עולה פחות מ-€200 פלוס הנוחות שבהגעה ממקום למקום ואי-תלות בשגיונות לוח הזמנים של האוטובוס (מה אוטובוס פעם ביום בשעה שלוש בצהריים?! מה?!). יש למישהו השגות על המסקנה הזו? אני מפספסת משהו? עוד עצות על תחבורה מחוץ לדבלין יתקבלו בברכה.. תודה

jonbaum

New member
תשובות

בהחלט רצוי להוציא רשיון בינלאומי. דלק עולה היום בסביבות 1.15 לליטר עם שינויים קלים בין תחנה לתחנה. אני ממש מסכים שרצוי לשכור אוטו. תבדקי גם את החברה הזו: www.enterprise.ie יש להם סניף בשדה התעופה וגם סניף במרכז העיר, ואם את כבר בעיר כשאת רוצה לקחת את האוטו הם אוספים אותך מהמלון ומביאים אותך עד למשרד. חוץ מזה המחירים שלהם מצויינים.

Ice Age

New member
גמני חושב

שעדיף אוטו. הרבה יותר נוח ושווה את הכסף. לא ממש קריטי רישיון נהיגה בינלאומי, עוד לא קרה לי שלא נתנו לי לשכור בגלל רישיון ישראלי או אפילו ביקשו בינלאומי. הרי הרישיון הוא גם באנגלית כיום. מבחינת טיול רגלי: טיילתי לבד בכל מיני מקומות והרגשתי בטוח מאוד, גם במקומות מבודדים. אמנם אני לא בחורה, אבל מאוד שקט שם וכשפוגשים אנשים הם תמיד נחמדים.

thesheep

New member
תבדוק במשרד הרישוי

יש עכשיו רשיון חדש שכולל בתוכו רשיון בינלאומי (ובגלל זה כולם במילא משלמים 300 ש"ח לחידוש עכשיו, לא?) אני לא נוסע עם אוטו בפעם הבאה, אם לא יהיה צורך. מתרגלים לנסיעה בכביש מהיר, אבל בערים זה ממש סיוט. אני חושב שממש מגזימים בפורום הזה עם האוטובוסים - חוץ ממקומות קטנים ונידחים מאד, שבאמת אין סיבה להקציב להם אוטובוס כל שעה, יש יופי של מערכת אוטובוסים. חוץ מזה, זו אחלה חוויה לנסוע באוטובוס אירי.

Tin Flute Lady

New member
אני חושבת שעניין האוטובוסים

הוא פונקציה של כמה זמן עומד לרשותנו ולאן רוצים להגיע (שזה פחות או יותר העקרון עליו מבוססים אוטובוסים
) גם בארץ, אם גרים בת"א זה נראה כאילו התחבורה הציבורית סבבה, ובגדול בין הערים הגדולות יש תחבורה ציבורית סבירה (אם כי לפעמים ממש לא נוחה - שעה וחצי מרעננה לת"א במקום עשרים דקות שלוקח באוטו אם נוסעים מהכביש המהיר). במסלול הטיול שלי יש לפחות שני מקומות שרציתי להגיע אליהם וכשבדקתי את התחבורה הציבורית אליהם הבנתי שאו שאני שוכרת אוטו או שאני מוותרת עליהם - אלה לא מקומות תיירותיים, ולשרוף יום שלם כדי להגיע למקום שאני רוצה לבלות בו שעתיים לכל היותר נראה לי מיותר בטיול כל כך קצר. מצד שני, הוויתור על המקום הרגיש לי כמו החמצה גדולה (עכשיו חסר לו שלא יהיה חוויה מדהימה שאני לא אשכח כל חיי, כי אני שוכרת בשבילו אוטו!
). מצד שני נוסף, אוטו מרחיק אותך מהמפגש עם אנשים, מוסיף דאגות (חניה, דלק, תקלות), ומקשה יותר על ההנאה מהנוף בדרך. הטיול כולו מקבל קצב קצת שונה (אפילו אם לא משתגעים ונוהגים רוב היום). לפעמים גם יותר מדי "חופש" זה לא טוב...

jonbaum

New member
עכשיו עוררת את סקרנותי...

את תהיי מוכנה לחשוף בפנינו את הזהות של שני המקומות האלה שאת כל כך רוצה להיות בהם ובשבילם את הולכת לשכור אוטו. אם אלה מקומות שהייתי בהם אולי אוכל להגיד לך אם שווה או לא.

רישיון נהיגה בינ"ל הוא מאוד קריטי!!!

ללא רישיון נהיגה בינ"ל ,הביטוח של האוטו לא יהיה תקף ,וכן יש שוטרים שלא יקבלו את הרישיון הישראלי (הרגיל , לא החדש). אז על מנת למנוע הסתבכויות , תוציא רישיון. זה כולה 30 ש"ח

Ice Age

New member
אממ, לשוטרים לא אכפת

כל עוד הרישיון הוא באנגלית ונראה "רשמי"... לא מבין את הקטע של הביטוח כי לא יצא לי לממש אותו, אבל כנראה אתה יודע על מה אתה מדבר. בכל מקרה כנראה עדיף באמת להוציא רישיון בינ"ל.

thesheep

New member
עכשיו כשאני חושב על זה

10 ימים זה לא מספיק זמן כדי לחרוש את אירלנד לאורכה ולרוחבה, אבל קחי בחשבון שאוטו באמת מרחיק אותך מה"חוויה" האירית. מה שכן, אם תפגשי אנשים חביבים (כמו שתמיד קורה) בהוסטלים, אני בטוח שהם ישמחו להצטרף לנסיעות כך שאני מציע להיות פתוח לאנשים, להעביר קצת זמן ב Lounge של ההוסטל ולא לרוץ כל היום ממקום למקום (כי במילא אף פעם לא מספיקים). ועכשיו אולי באמת תוכלי לחשוף את שמות המקומות? :)

Tin Flute Lady

New member
אגב, לא שזה מאוד משנה

אבל רשיון נהיגה בינלאומי עלה לי רק 14 שקל... זה באמת זניח, ועושה את הסיפור הרבה יותר פשוט, ולא צריך לדאוג אם כן או לא יקבלו את הרשיון הישראלי.

למעלה