2. ג'וק שחור ונחש שחור בחלום

אור_30

Active member
היי יקירה,

זה החלום השני

נחלם הלילה (בין שלישי לרביעי)
חלק 1: בהתחלה הייתי באיזשהו חדר "שלי" לא מוכר, אולי לבד. היו ג'וק שחור עם כנפיים, קשיח כזה, ופתאופ גם נחש שחור - בנחש כבר ממש נבהלתי ופחדתי שיהרוג אותי. אני חושבת שהיו משחקים על הרצפה. פחדתי לאבד אותם שיתחבאו בין הדברים ואז אוכל אותה /יתקפו אותי
קראתי לבת הזוג שבאה מאיפהשהו, אולי מהעבודה.. היינו בטלפון.

חלק 2: בת הזוג באה, היא כבר הייתה. החלק נפתח כשכבר היינו בסלון. אני חושבת שהיא הייתה מחוץ לדלת ואני הייתי בפנים, הדלת הייתה פתוחה. (זה היה אחד מבתי הילדות, הבית שבו אחותי עזבה והתחתנה) אני חושבת שהיא קצת פחדה והייתה בהלם
אני לא זוכרת מה קרה עם הג'וק, אבל לגבי הנחש - אני חושבת שבת הזוג אמרה שצריך לדרוך לו על הראש, היה חמקמק כזה, עשיתי את זה. בסוף דרכתי לו על הראש, אני חושבת שהרגתי אותו. אולי אחכ גם היא דרכה, לא זוכרת
זכור לי משהו עם השיניים שלו, לא זוכרת אפילו אם הוא אמר משהו. השיניים שלו לא היו רגילות, אולי קצת זוג לסתות שיותר קרובות לכמו של בנאדם. היה צריך עוד דריכה על השיניים/פה שלו. הוא כמו מת אבל השיניים שרדו, היו בשלמותן
הוא היה יחסית שמן ואיטי קצת

שקלתי אם להתעלם מהחלום הזה, אבל אולי יש מסר?

תודה מראש.

רקע
- לא יודעת אם קשור, אני מנסה
בבית החדש (חצי מרתף) יש פה לפעמים ג'וקים, בת הזוג הרגה, אני נגעלת. לא יודעת אם זה קשור.
שתינו כרגע במרחק יחסי עם המשפחות שלנו.
שתינו בעבודה עצמית על ריצוי, והרבה יותר גבולות ואמונה בנו לבד + יחד.
היה מאוד "כיף" איתנו, כולם עשו מה שהם רוצים בשם זה שאני "רוחנית", התרגלו שאני מוותרת על הכל. זה נגמר
אני מתפטרת מלהיות פח אשפה של אחרים
אני ממש בשוק מהמעמד שלי. מהיכולות
יש הבדל בין אני נחותה קטנה חסרת כוח ולאף אחד לא איכפת
לבין יש לי המון יכולות ושגדלתי, הוגנות עד הסוף, כל אחד ישתמש בכוחו, נראה מי ינצח.

בנוסף, כל זה קרה בערב של אתמול, לפני החלום הזה.
אתמול לפני השינה בשיעור ריקוד - מישהי "תפסה לי את המקום" אז פשוט חזרתי למקום "הישן". מישהי אחרת שזה היה "המקום שלה" התנהגה ממש כמו ילדה קטנה והחלטתי שאני לא מוותרת לה ולא קונה את ההבכיינות שלה, הייתי בהלם שהיא לא יודעת להתמודד עם כזו שטות בגילה המאוד מופלג. המחשבות טחנו לי חצי שעה, חצי שיעור, עד שאמרתי די!
לא הייתי איתה במלחמה. בעיקר היה לי עצוב בשבילה כמה היא ילדה קטנה, והיא מבוגרת! כולה מקום! עברתי בקלות, גם היא יכולה. עניתי ולא ויתרתי. מי שתופס תופס. תפסו לי, תפסתי לאחרים. אני עונה לקולות האלה שלאחרים מותר ולי אסור. חלאס עם הריצוי. אני יודעת להתעמת ואני יודעת לעמוד על שלי! יש לי הרגשה שזה כן קשור לחלום.
היה עוד מקרה בסופר שמישהי לא ראתה (אני בהלם כמה אנשים סתומים ובעולמם ואני עוד חיפשתי בהם הכרה ואישור וחמלה על מה שעברתי) שתינו עברנו, היא זו שנפגעה, אני המשכתי הלאה וצחקתי לעצמימהתגובה הקיצונית שלה, אני אפילו לא טרחתי להסתכל אחורה, המשכתי. עניתי לעצמי "לא עברת מה שעברתי, זה מה ששובר אותך?????"
אני מתחילה יותר להכיר במה שעברתי, ויש הרבה כעס על התבכיינות של אחרים שלא עברו אפילו רבע. ואני מגנה על עצמי עכשיו בכל הכוח! הם מתעלמים ממני, אני טובה יותר בלהתעלם.
אהבה עצמית - קשורה בעצמי. אם אני לא אני, ולא עצמי ומתיימרת להיות נחמדה מדי, משהו אחר, אז אין עצמי לאהוב
ואנשים מנצלים את זה!!!!! אני בהלם!!!! אז עכשיו נראה מי פה חזק באמת :) שכחתי כמה אני תחרותית, אבל גם מנצחת.
ניסיתי לבוא בטוב, לא עבד. כולם הרוויחו מזה חוץ ממני. הענשתי את עצמי וזה עצוב לי מאוד. התנהגתי אליי כמו שאמא שלי התנהגה אליי. הייתי הקלטת המהלכת של הטראומה. עכשיו אהיה אני בכל הכוח!
ואני מגלה כמה כוח יש לי, אני בהלם
זה ממש כיף להיות נוער (סליחה לי על האיחור)
אני לומדת מאחיין שלי שהוא בכור, כמה הוא טובע את הכוח שלו! מול אחים שלו. כמה בטחון יש לו
אני מתרגלת עכשיו להיות פשוט בנאדם. הלכתי לרוח כדי להקל עליי לא כדי להתעלל בי
"להתנהג יפה" פשוט הרג לי את הקיום, בזמן שאנשים הרשו לעצמם דברים כאלה הזויים שאני בשוק שהם מרשים לעצמם. כמה חוסר מודעות
זה עלה בטיפול שלא "לבקר אחרים" בכלל יצא מאיזון וזה לחיות כבר בדיסוננס כי לא הרשתי לעצמי כלום, זה לא בייש מנזר, באמת.

נערך לאחרונה ב:

אלישבע777

Well-known member
שלום אור,

לחלום יש מסר. אם כי לא מצאתי קשר בין הרקע לחלום. אם תמצאי קשר כזה, תוסיפי בחוות הדעת.

הפרוש לחלום על ג'וק שחור ונחש שחור מיום 25.9.24

בחלום את בחדר שלך שאינו מוכר. את לבד עם המשחקים שלך על הריצפה שאסור לאבד אותם. חלק א נטוע בעבר, בילדות שלך וגם בהווה, -לחילופין! החדר הלא מוכר הוא בית הוריך שלא היה מקום טוב עבורך בילדות ולכן עדיף לשכוח אותו, לא להיזכר בו. את לבד, עם המשחקים שלך, כי אין מי שישחק איתך, לא הורים ולא אחות ולא חברות. אבל את אינך משחקת! מדוע? יש מה שמפריע לך והיא לא רק הבדידות, אלא שני יצורים דוחים איומים. מסתבר שעדיף להיות לבד מאשר בחברת יצורים כאלה! ג'וק שחור עם כנפים שהוא יכול לעופף. הג'וק חופשי. את לא! הג'וק אולי בלתי נעים, אולי מגעיל, אבל הוא לא מסוכן. נוכחותו מטרידה, אבל אחרי שראית אותו בחלום – הוא כבר אינו מופיע יותר. הג'וק מסמל את המחשבות המטרידות אותך הן בחיי היום יום והן זיכרונות העבר הטראומטי (השחור), שצפים ועולים מדי יום ( כנפים!).

הג'וק השחור והמאיים עם כנפים מסמל את אימך בילדותך. אימך חופשיה לצאת ולבוא ואת אסירה בבית, חייבת לשמור על הסדר ולא לעשות בלאגן. ברחוב אימך אינה יוצאת דופן. יש כל מיני אנשים ברחוב והיא לא שונה מאף אחד אחר, אפילו עושה רושם טוב על אחרים ( מהחלום כל שיחת הטלפון), בבית היא נוראה לך. אולי לא לאחותך שידעה להסתדר איתה.

הג'וק גם נעלם בסוף ( חלק ב) בדרך פלא, וזה אומר – שאת יכולה להיפטר מהמחשבות האלה ולא לתת להן לעופף במוחך ולהטריד אותך. החלום אינו אומר, כיצד אפשר להיפטר מהן, אבל את יכולה לנסות למצוא את הדרך כיצד לעשות זאת. פתאום את רואה גם נחש שחור( עם שינים) והוא כבר מסוכן מאוד!

הנחש השחור הוא אימא שלך בילדותך, שאכן סיכנה את חייך כל יום והיכישה אותך ללא הרף. הנחש השחור יכול לסמל גם סכנות אחרות בחייך בהווה אם יש כאלה. אולי בעיות כלכליות? חובות? אולי פגיעות קשות של אימך או אחותך גם בעבר וגם בהווה? אולי הרהורי מוות (חרדת מוות?), שעולים במוחך ( מתחבר לפרוש שלי מהחלום על הנערה ועל ההפלה שלא היתה).

את נבהלת מהיצורים וחוששת שהם יגרמו לבלאגן ואי סדר במשחקים ואז "תאכלי אותה"! למה הכוונה במחשבה הזאת? לדעתי, את הילדה – חוששת מאימא שהיא "תטרוף אותך" אם תעשי בלאגן במשחקים, היא לא תאמין לך שראית ג'וק ונחש! הם שניהם - אימא טורפת ומטורפת! אין לך הגנה בבדידות הזאת, של הילדות.

אבל עכשו את גדולה, עצמאית ויש לך חברה שאת יכולה לסמוך עליה. אכן את מטלפנת אליה ( לעבודה) ותוך שניות היא מגיעה לעזרתך! לפעמים חברה טובה מאימא!

חלק ב'

החברה הגיעה, את כבר לא לבד! אתן בסלון היא עדיין מחוץ לדלת ואת עדיין בפנים אבל הדלת פתוחה ואתן יכולות לעבור דרכה בחופשיות, יש כבר אפשרות של יציאה או כניסה, יש זרימה, לא מחנק. הבית כבר מוכר לך! הוא אחד מהדירות שגרת עם הוריך ואחותך ואח"כ היא התחתנה ועזבה את הבית וגם אותך (הצטערת על עזיבתה! לפי זכרוני מרקע קודם, הרגשת שננטשת כשהיא עזבה). החברה שלך באה לעזור אבל, פחדה מאוד מהנחש החמקמק. נתנה לך עצה לרמוס אותו ואכן, קיבלת כוחות ואומץ! דרכת עליו והוא מת!

חלק ב'- אומר לך שאת יכולה לשאוב כוחות מאנשים טובים כמו חברתך ולהרוג את "השדים" שלך. השדים הם הטראומות האיומות, החרדות והפחדים. את בעלת כוחות נפש וכוחות גוף ( שרדת ילדות אלימה ורכשת כוחות, אבל גם חרדות). תאמיני בכוחותיך לרצוץ את ראש הנחש! את יכולה לסלק מדרכך אנשים ארסיים כהרף עין כמו שהג'וק נעלם ללא מאמץ והנחש.

החלום אומר לך – להיפרד מאימך ובכך להעלים אותה מחייך. זה בניגוד לחלום על הנערה שבו את מקבלת על עצמך את האפשרות שתצטרכי בעתיד לדאוג לאימך הזקנה ולטפל בענייניה. יש כאן חלומות סותרים, ממש כמו בחיים. עלייך לבחור מה טוב לך.

למען האמת – אין פתרון קסם. כל מה שתבחרי ( בעניין אימך ואולי גם בעניינים אחרים) יהיה בו טוב ורע. והרי הנחש הוא שגילה לאדם וחווה שיש בגן העדן עץ פרי דעת, שכל הטועם ממנו מחכים בן רגע ויודע טוב ורע! את צריכה לטעום מהפרי הזה, ולדעת מה טוב ומה רע. אבל היכן הפרי הזה נמצא??... החלום אינו נותן מיקום... אולי תמצאי אותו בעצמך, בכוח המחשבה! הכל הפרוש שלי... אם הוא מתאים לך...

אשמח לחוות דעתך על כל הפרושים – התאים ומה לא. ומה שלא – הסבירי.

אור_30

Active member
היי
תודה רבה.
פחדתי לאבד את החיות שאל יתקפו אותי, מן הסתם לא המשחקים
התחברתי לזה שלא היה כ"כ מי שישחק איתי, ושאני בכלל לא משחקת, ושהג'וק מייצג את המחשבות ושאני יכולה להתעלות עליהן. לא יודעת אם זה מייצג את אמא שלי.
זה נכון שהיא חופשיה, שאחותי ידעה להסתדר איתה.
התחברתי לזה שהנחש מייצג את אמא שלי המטורפת ושהייתי בלי הגנה בבדידות
בת הזוג אכן חברה טובה. התחברתי לזה שאני יכולה להיעזר באחרים ושיש לי כוחות.
מתחברת ל"להיפרד מאמא והלעים אותה" במובן מסוים של התבנית הישנה בינינו. עוד לא יודעת מה יהיה. אולי החלומות מייצגים דילמות

למעלה