2 שאלות

2 שאלות

יונתן בן 3 חודשים וחצי. הוא נולד בריא, בשבוע 39, במשקל 2 ק"ג. הוא ניזון מאיזומיל (תמ"ל אחר גורם לו שלשול) ועולה יפה במשקל (בגיל 3 חודשים שקל 5 ק"ג), ונמצא כעת באחוזון 3-5 במשקל ו-10-25 בגובה. עד גיל חודשיים וחצי יונתן אכל כל שעתיים, וכעת הוא אוכל כל 3 שעות (לפעמים פחות), 120-150CC. מגיל 6 שבועות הוא ישן לילה שלם (9 שעות). שאלותי הן: 1. אנשים מסביב ממליצים לי להוסיף לו קורנפלור לארוחה על מנת שיתמלא יותר ויאכל במרווחים גדולים יותר. לי אין בעיה עם האכלה כל 3 שעות, וגם שמעתי שהקורנפלור "סתם מנפח". האם יש טעם להוספת דייסות בגיל כזה? 2. בשבוע האחרון יונתן משלשל - לא נעשה שום שינוי בתזונה שלו שגרם לשלשול אבל מסתובב סביבנו וירוס של שלשולים. הוספתי לו מעט (פחות מכפית) דייסת אורז לארוחה ויש שיפור מה - כעת הוא משלשל אחרי כל ארוחה. עם זאת הוא עירני ושמח, יש לו תיאבון ולא נראה שהוא סובל מכאבי בטן. האם יש צורך בטיפול רפואי במצב כזה? המון תודה על התשובות.

לטפל ביונתן

ולא בשלשול במיוחד שאת מתארת שהוא שמח וטוב לב ובריא לגבי הוספת תוספות- אני לא ממליץ בילד שאינו פולט וסוחב יפה 9 שעות בלילה על כל תוספת- במשך היום אולי הוא אוכל מעט יותר תכוף- אבל עוד מעט- עם מנת פרות ומנת ירקות הוא יאכל יפה רק 3-4 בקבוקים ליממה אני ממש לא הייתי משנה דבר בהצלחה

למעלה