20 שנה לחלום בהקיץ!

eranmc

New member
20 שנה לחלום בהקיץ!

*מרגיש זקן* אני זוכר שיצא FANTASY זה היה מבחינתי להיט משמח וממש "גזעי"

מה שלושת השירים האהובים עליכם?

True Colors

New member

Fantasy - אני חושב שזה שיר פופ מושלם: הסימפול המבריק, הווקאלס הדינאמיים של מאריה, הלחן המנצח.
זו, כנראה, אחת ההקלטות החשובות ביותר שלה, יחד עם Hero ו-All I Want For Christmas.

Always Be My Baby - עוד להיט ענק, ולגמרי בצדק. אחת הקלאסיקות הגדולות של מאריה, ושיר שזוכה ללא מעט השמעות גם היום.
צלילי הגיטרה הנוסטלגיים, ה"שובודופים" שאף אחד לא יכול לעמוד בפניהם, תחושת ה-bitter-sweet שובת-הלב (זה שיר על פרידה, למעשה, ועל האחזות או אמונה (ילדותית? תמימה? עיוורת?) בחידוש הקשר) - כולם שולחים אותך, כמו במכונת זמן, אל התודעה ואל התחושות של גיל ההתבגרות.
זה שיר שלא רק אמנים שאוהבים ומושפעים ממאריה נוהגים לבצע (קלי קלארקסון, ליאונה לואיס, Fifth Harmony, אלייזה דוליטל), אלא גם מוסיקאים שמאריה היא לא בהכרח ההעדפה הראשונה שלהם (סאם האנט, דיוויד קוק, פאנג איילנד).

Melt Away - פייבוריט אישי. רצועת ארנ'בי מקסימה וסקסית, שמהווה נקודת מפגש מוצלחת בין מאריה ובייביפייס.

ForeverMC

New member
הפייבוריטים האישיים שלי די דומים לצחיק

אם אתה קשיש, מה אני אגיד? כשיצא Fantasy כבר הייתי בצבא...וזוכר שבטיול גיבוש שלנו נצמדתי לרדיו לשמוע אותו ברשת ג'.

Fantasy - להיט פופ מהמושלמים שמאריה יצרה. רק חבל שבגלל שכל הזמן נוהגים להלל ולשבח את הגרסא פורצת הדרך עם ODB שוכחים את פיסת גן העדן המקורית. עונג צרוף.

Melt Away - חולם שהיא תבצע את השיר הזה לייב יום אחד. חיבור מוזיקלי מופלא עם בייביפייס.

Underneath The Stars - רצועות ה-"חלומות" הראשונה בסדרה, שמיימי ומלטף.

Open Arms - אני יודע שהקאבר הזה שנוי במחלוקת אצל המעריצים, אני סוגד לו וזה גם היה אחד השירים שהכי התחברתי אליהם כשהאלבום יצא.

Mידאס

New member
לא אחד מהאלבומים האהובים עלי

אני גם לא מאלה שחושבים ש-FANTASY הוא להיט. אני זוכר שכששמעתי אותו לראשונה ברשת ג', הוא היה נשמע לי מאוד מקושקש ו-ALL OVER THE PLACE. הרימייק עם ODB נשמע לי מכוער גם היום.

מה שכן, עם הזמן למדתי להעריך יותר ויותר את הסימפול של GENIUS OF LOVE של TOM TOM CLUB, שהוא בעיני כיום לא פחות ממושלם.

בכלל אני מאוד מתגעגע לתקופה ההיא של מאריה, כשהייתה מסמפלת בכישרון שאין שני לו קלאסיקות אמריקאיות.

גם ABMB מוערך יתר על המידה בעיני ועד היום הוא אחד השירים הכי פחות אהובים עלי שלה. שיר ממש מעצבן וילדותי (כל ה"שובידובי" הזה פשוט בלתי נסבל בעיני), אבל(!) הרימייקים שלו הם פשוט גאונות צרופה וגם הקליפ הנלווה לגרסת הרימיקס עולה עשרות מונים על המקור.

יש באלבום הזה כמה פנינים אחרי ככלות הכל:
UTS - שיר שכולו באווירה חלומית, רצועת ר'נ'ב מושלמת.
OSD - מה עוד נותר לכתוב ולומר על השיר הזה שעוד לא נכתב ונאמר כבר?
כמובן ש-MELT AWAY שיש לי אותו רומן ותיק וארוך עד היום ולסיום סיומת LOOKING IN המופלא.

בקיצור, כפי שכתבתי בתחילת דברי, לא מהאלבומים האהובים עלי. יש בו לא מעט פילרים ושירים שנשמעים מאוד RAW ולא גמורים (WISY, LA).

זכורה לי מהאלבום בעיקר ההתעלמות הבוטה של הגראמיז, שהשאירה אותי פעור פה והמום. אז הבנתי שאת מאריה אוהבים יותר לשנוא מאשר לאהוב.

למעלה