2005 - סיכום השנה של U2

OrlyNL

New member
2005 - סיכום השנה של U2

סיבוב ההופעות "ורטיגו" שנערך בצפון אמריקה, מכר כרטיסים בשווי של 260 מיליון דולר. יותר מ - 3 מיליון איש באו לראות את הלהקה, ב 90 הופעות שנערכו בכל רחבי ארה"ב וקנדה. כל ההופעות היו סולד אאוט. לקראת סוף השנה, יצא דיוידי של ההופעה "ורטיגו", שצולם בשיקאגו.
הלהקה זכתה ב 5 מועמדויות לפרס הגראמי. הטקס עצמו ייערך בשמיני בפברואר, 2006.
U2 זכו השנה בפרס "שגרירי המצפון" (Ambassadors of Conscience), שהוענק לה ע"י ארגון אמנסטי העולמי. עוד על הפרס ניתן לקרוא פה. (כדאי לקרוא - כתבה מאוד מעניינת)
הלהקה המשיכה את השותפות שלה עם חברת אפל, והופיעה בפרסומות חדשות לאייפוד, עם שירים מתוך האלבום האחרון שלהם. ראוי לציין, שזאת פעם ראשונה בהסטוריה של הלהקה, שהיא מוכרת את הזכויות של המוזיקה שלה בשביל שימוש פרסומי.
בונו, בנפרד מהלהקה, המשיך השנה את מסע ההסברה שלו, והפעילות שלו למען דרום אפריקה. שיא של הפעילות השנה, היתה הופעת ה Live 8, שבונו היה שותף בארגונה. כמו כן, בונו מועמד לאיש השנה של מגזין טיים.
עכשיו, כשיו2 עומדים לקראת תחילת מסע ההופעות ברחבי העולם, אני בטוחה שגם 2006 לא תהיה שנה משעממת בשבילם. אין עוד להקה כזאת, שאחרי 25 שנים של פעילות יציבה, מצליחה באופן קבוע להיות מועמדת לגראמי, למכור את כל הכרטיסים להופעות תוך רבע שעה, ולרגש את הקהל בכל הופעה. הייתה שנה נהדרת ל U2, בתקווה לעוד הרבה שנים כאלו בעתיד
* תוספות ותיקונים יתקבלו בשמחה

skylined

New member
שאלו את בונו באיזה ראיון...

איך באמת הם מצליחים להשאר ככה כבר קרוב ל- 30 שנה, אז הוא ענה: "Don't be crap, Stay great" :)

a Warming Sign

New member
תודה על הסיכום../images/Emo13.gif

מה בתכנון של המשך סיבוב ההופעות? אני לגמרי מסכימה עם מה שכתבת..'אין עוד להקה כזאת, שאחרי 25 שנים של פעילות יציבה, מצליחה באופן קבוע להיות מועמדת לגראמי, למכור את כל הכרטיסים להופעות תוך רבע שעה, ולרגש את הקהל בכל הופעה.' -וכמובן להמשיך ליצור מוזיקה מעולה ומרגשת כמו תמיד

OrlyNL

New member
מה בתיכנון?

עד כמה שאני יודעת - הם יוצאים אוטוטו למסע הופעות בדרום אמריקה. מה אח"כ? לא יודעת...אולי הם ממשיכים לאירופה?

anatotel

New member
ובכן....

דרום אמריקה-ניו זילנד- אוסטרליה- יפן. זה מה שמתוכנן כרגע. יש שמועות עקשניות ביותר שאח"כ יעשו גם סיבוב אולמות באירופה. (ולא אצטדיונים)

steelwater

New member
אחלה סיכום

תודה על שפיערסמת את הסיכום הזה, ממש נהינתי לקרוא אותו והוא עשה יל טוב וחם על הלב. אין ספק ש-U2 היא הלהקה הגדולה בעולם וזו בהחלט הייתה שנה טובה בשבילה. היא הוציא דיסק טוב מאד, למרות שמהפחות טובים שלה, והייתה בסיבוב הופעות מעולה שממשיך עדיין ונכנס לתוך 2006. וואו, 3 מיליון זה המון! ה-LIVE 8 היה מופע המוזיקה הגדול אי פעם בעולם, חוץ מהופעה של U2. והזמנתי גם את ה-DVD של ה-LIVE 8 וגם את וההופעה מסיבוב הופעות וריטגו. אני מחכה כל-כך שהם כבר יגיעו! אוהבת יעל

OrlyNL

New member
יעל, תעדכני אותנו כשיגיעו הדיוידים

אני אשמח לשמוע מה דעתך על הדיוידי של ההופעה. אני נורא מתלבטת אם לקנות אותו...

skylined

New member
אם כבר לקנות DVD אז את זה:

U2 Go Home- Live @ Slane Castle, Ireland (2001) אחת ההופעות הכי מדהימות מאחד המקומות הכי מדהימים. אני אתאר לכם בקצרה: ברקע טירה ענקית (עם תאורה שמחליפה את צבעיה מדי פעם), למעלה מ- 80,000! אירים נלהבים בטירוף ששואגים כל מילה של U2 (תבינו לבד מה קורה כשבונו עוטף את עצמו בדגל האירי..) ועל הבמה העצומה.., מנגנת הלהקה הטובה בכל הזמנים. מדהים! ההופעה הזאת הייתה כחלק מהסיבוב של ה- Elevation Tour ובגלל הביקוש הרב הם ערכו שם הופעה נוספת, כאשר בסה"כ של 2 ההופעות היו למעלה מ- 160,000 איש!! כמובן שגם לקנות את ה- DVD החדש מההופעה בשיקאגו. ואמליץ בהזדנות נוספת על ה- DVD של ההופעה בבוסטון מ- 2001, הרבה דמעות מובטחות.. :) מקווה שזה עזר. ביי! עמית

jony543

New member
איפה מוכרים את ה DVD האלה?

את הורטיגו טור אני קונה... אבל את הישנים יותר...

jony543

New member
יש בארץ?

ברור שיש באמזון וכל אלה אבל אני מעדיף בארץ.

steelwater

New member
יש לי גם אותו

אבל ללא ספק הכי נהיתי עד כה מההופעה המדהימה שאין מילים לתאר אותה! ההופעה בבוסטון מאלווישן טור. וואו! אני רואה אותה כל-כל הרבה פעמים, היא פשוט כל-כך יפה. מומלץ מאד!!!!!!! את ה-DVD של U2 Go home קניתי באיזו חנות בתחנה המרכזית בת"א בכלום כסף, אני לא זוכרת כמה בדיוק אבל הרבה פחות מ-100. אולי 50, אולי 70, לא זוכרת...

steelwater

New member
המממ

הכוונה בכלום כסף זה אל ש-50 ש"ח זה גרושים, אבל בשביל מחירים של הופעות ב-DVD בימנו, זה מחיר טוב. אבל רוב הסיכויים שזה צרוב וגם האיכות פחות טובה:) אתה יכול למצוא הופעות בטאאור רקורדס וחנויות מזויקה אחרות למינהם, בחנויות בתחנה המרכזית של ת"א, אני גם ראיתי שמוכרים הרבה הופעות טובות בוידאון. תחפש קצת. אפשר גם לקנות דרך האינטרנט אתרים ישראלים. http://www.google.com/search?sourceid=navclient&ie=UTF-8&rls=GGLG,GGLG:2005-46,GGLG:en&q=%D7%93%D7%99%2E%D7%95%D7%99%2E%D7%93%D7%99 עשיתי פשוט חיפוש בגוגל, תעשה גם אתה.

למעלה