2008 - מה אתם רוצים שיקרה בה?

ב ז ו ק ה

New member
2008 - מה אתם רוצים שיקרה בה?

תיכף מסתיימת השנה האזרחית 2007. ואולי זו הזדמנות טובה לשפוך כמה בקשות או תקוות לדברים שיקרו בשנה הבאה ואולי לא קרו השנה. תזרמו חברים. הכל הולך. בכמה איחולים אישיים, אני אשתדל להתמקד בדאנסהאל ולא לדבר על הכל (כי אחרת אפשר לרשום מגילות ואין בי את הרצון להלאות אתכם סתם): 1) קודם כל מילה אחת לסאונדים שלנו, שעשו עבודה מדהימה ב 2007 ולדעתי הראף השנה עלה משמעותית בכל הנוגע לסטים, לספיישלים ולכמות ואיכות הארועים. ב2008 אני חושב שכדאי ורצוי לקיים יותר תחרויות בין סאונדים - דבר שמוכיח את עצמו כזרז משמעותי בכל הנוגע ליצירתיות ולאמביציה לעשות את הדברים הטובים אפילו טוב יותר. הקהל בארץ הבשיל לתחרויות ולדעתי זה גם יכול להוות נקודה טובה להשתתפות של הסאונדים הישראלים בזירה בינלאומית. אם כן, ב 2008 כדאי שיתקיים סוף סוף Israeli soundystem cup clash. לדעתי עבור מנצח בארוע שכזה יכולות להיפתח לא מעט דלתות גם לחו"ל..ולתת מוטיבציה לסאונדים צעירים יותר להכנס לכל העניין עם ידיעה שהעבודה הקשה כן משתלמת. אז כולי תקווה שדבר כזה אכן יקרה כאן. וחובה שיהיה גביע כמובן :) 2) כמות האמנים שהגיעה השנה לארץ הייתה יפה ומספקת בהחלט, שמות גדולים ביקרו כאן וההצלחות הוכיחו שהרגאיי כאן כדי להישאר. החלום שלי הוא לראות בארץ את סיזלה או דמיאן מארלי או אנטוני בי או כל אומן אחר בארוע בסדר גודל כזה שטרם ביקר כאן. על מנת שתהיה הצדקה בכלל לקיום ארוע כזה המוזיקה שלנו חייבת לפרוץ גבולות ולהיות זמינה ומזמינה עבור כל אחד. הרגאיי היום מספק אלטרנטיבה מאד טובה להרבה ז'אנרים שכבר התבססו כאן - וזה קודם כל ייזקף לזכותם של אנשי הרגאיי שמגיעים ובתקווה שיגיעו אף יותר לארועים שמתקיימים. אז, שנהיה גדולים יותר, חזקים יותר ומשמעותים יותר בארץ. 3) ברמה הבינלאומית אולי מילה של תקווה שב 2008 נקבל יותר איכות מכמות. השנה החולפת הייתה יוצאת דופן לא רק בכמות אלא בקצב שחרור הרידימים והטיונים שיצאו מג'מאייקה, לצערי הרב היה צורך לנבור לא מעט כדי להגיע לדברים הטובים באמת. זה נכון שהדאנסהאל והרגאיי תמיד ידעו לספק כמויות מטורפות כאלה אבל השנה הקצב שבו יצאו הדברים היה מעל ומעבר לרגיל. הדבר גרם לכך שהרבה דברים התפספסו ודי התפוגגו כעבור חודש. אני בספק אם גם הטיונים הטובים שיצאו, יהפכו ללהיטים שישרדו את מבחן הזמן וזאת בגלל (שוב) הקצב שבו הדברים משתחררים. הקהל מתקשה לספוג דברים במהירות כזו שבה כבר אחרי שבועיים הטיון כבר לא רלוונטי. מצד שני נחשפנו השנה להרבה אומנים חדשים שידעו והשכילו לא לפספס ודאגו לספק איכות כמעט בכל פעם. כן יירבו. 4) בהמשל ל (3), השנה בדאנסהאל הייתה הרגשה שהזמרים, הדי ג'יים והמפיקים שלהם נוטים קצת לחפף ופתאום הפך ללגיטימי לשחרר טיון שאורכו 2:05 שבו יש פזמון ובית אחד בלבד. מעט עומק ברוב המקרים וגם לא מספיק מחשבה. כולם רצו להיות HOT אינסטנט. להצליח מהר וכמה שיותר בקלות. הבעיה התחילה כשגם הוותיקים נשאבו למגמה הזו. אז נכון שבג'אגלינג בדאנסים מנגנים טיון מקסימום 30 או 40 שניות אבל זה לא מצדיק את קיצורי הדרך עבור האמנים. מה קורה כשפתאום צריך להוציא אלבום? מגלים שאורכו מביך, אז למה בכלל לטרוח? אז כולי תקווה שב 2008 הדברים קצת יתמתנו לכיוון הטוב, ושנזכה לקבל קצת יותר יציבות ואורך חיים. 5) נקודה אחרונה לסיום: יותר ניו רוטס, יותר אלמנטים שקצת נזנחו. בעבר הזרם הזה היה יותר דומיננטי מהדאנסהאל, והדבר באמת היווה סוג של מאזן. השנה, על אף הדברים הלא מעטים שיצאו ועל אף הכמות היפה של הזמרים החדשים שפרצו עם לא מעט הישגים, הדאנסהאל פשוט האפיל עליהם. אין בכך שום דבר רע, אבל האיזון לא נשמר.. והדבר התבטא חזק מאד בכל מה שהלך בג'מאייקה. אם זה יימשך, אנחנו עלולים להפסיד הרבה מוזיקה טובה, הרבה מהיסודות. איפה היה הקונצ'אנס השנה? לא ברור. אני מסייג את הדברים לג'מאייקה בלבד - וברור לי שיש בארצינו הרבה אנשים וסאונדים שאוהבים ונאמנים לקו הזה. וכולי תקווה שב 2008 יגיעו יותר חומרים מהניו רוטס שטיפה יחזירו את העטרה ליושנה. זהו. bless.

JahMighty

New member
בקשר לנקודה האחרונה...

מסכים איתך לחלוטין. לא שהדאנסול לא טוב...אבל באמת לאיפה נעלם כל הניו רוטס/ ק'ונצס? ז'אנר מפוספס למדי השנה...מקווה שב 2008 נשמע יותר קונצס ופחות יריות ..זו דעתי... נתראה בפרפקט! כולם לבוא...

Carcass

New member
מסכים איתך ברוב הדברים..

בתור אחד שחזר לא מזמן מהיארד אחרי די הרבה זמן.. הדאנסהול שולט,אכן..אבל..היו השנה יציאות טובות בניו רוטס,והראשון ביניהםהוא האומן ששמת את העטיפה שלו למעלה,טאורוס ריילי.. הבנאדם פשוט מנוגן נונ-סטופ בכל תחנה רדיו וטלוויזיה,בכל מסעדה ומופיע בכל פסטיבל,חבל שבארץ עוד לא שמעו עליו,או לפחות לא מנגנים אותו,האלבום הזה באמת מעולה,הצ'ונים זורמים מעולה אחד אחרי השני ורוב השירים להיטים. כמו כן queen ifrica שנכון לכשהייתי שם,שלטה במצעדים ביד רמה עם below the waist. אלבורוסי פרץ והוא היום אחד האמנים הכי חמים ביארד ובעולם בכלל.. פאנטאן מוג'ה עדין ממשיך לשרוף בכל צ'ון וצ'ון שלו.. מבחינת רידימים,לא יצאו רידימים מטורפים כבר די הרבה זמן(רוטס הכוונה),מה שכן,הם ממחזרים - והרבה את הגארדיאן אנג'ל..שזה לא יאמן..אמנים חדשים שאפחד לא מכיר פתאום מוציאים עוד ועוד צ'ונים על הרידים הזה..והוא כנראה הרידים ששמעתי הכי הרבה בחודשיים שהייתי שם. לעומתם רידימים של דאנסהול יוצאים כל יום.. מבחינת ציפיות ל08...שיהיו פה המון דאנסים,קלאשים זה גם טוב..וכן,שיבואו כמה שיותר אמנים..לא חובה מגה-סופרסטארים,כל מי שמגיע מחו'ל זה טוב :) אגב, מדיבור איתם,ראס מליקוט וגברי סלסיי רוצים לבוא לפה לתת עוד הופעה,יאלה תרימו ת'כפפה ותכינו הרבה במבה בשביל מליקוט. שתהיה אחלה שנת רגאי.

K C

New member
תרשה לי להרחיב

1. שיהיה שלום במדינה שלנו. כמה שזה לא נראה הגיוני, תמיד יש תקווה. ושהשלום יבוא על כל העולם. אבל זה כבר דמיוני? 2. שגיל ראסטה יביא את ברנינג ספיר לארץ! אני לא אפסיק עד שהוא יגיע. אני יכול לטוס לחו"ל ולתפוס אותו בארופה או ארה"ב, אבל זה לא אותו דבר. מי יודע עד מתי הוא ימשיך להופיע (נולד באותה שנה שקמה מדינתנו, אמרנו יום העצמאות? מתנה טובה ליום הולדת 60 ). אני יכול לבקש עוד הרבה דברים, אבל כמעט כולם לא קשורים לרגאיי. שבת מנוחה

למעלה