|24/12/02הרצאה על זכויות בעלי-חיים:

GreenCourse

New member
|24/12/02הרצאה על זכויות בעלי-חיים:

ביום שלישי 24/12/02 ידבר עו"ד יוסי וולפסון על זכויות בעלי-חיים והקשר בין זכויות בעלי-חיים לבין איכות הסביבה. כולם מוזמנים. ההרצאה נערכת במסגרת קמפיין בעלי-חיים של ארגון "מגמה ירוקה",תא גבעת-רם. המקום: חדר 214, בנין שפרינצק, קמפוס גבעת-רם של האוניברסיטה העברית, ירושלים. הזמן: יום שלישי, בשעה 19:30. לפרטים: 6251855-02, [email protected] -

vegan

New member
מקפיץ וממליץ

ממליץ מאד להגיע. תא הסטודנטים מגמה ירוקה בגבעת רם החליט לעסוק בנושא זכויות בעלי חיים. יש חשיבות גדולה לעיסוק בנושא זה במיוחד בקרב סטודנטים ובין כותלי האוניברסיטה העברית שבה שוכנים גם אלה העומדים בראש המאבק בעד ניסויים חופשיים ללא פיקוח בבעלי חיים.

fnord0

New member
כאן נמחקה הודעה

משום שלא עמדה בתקנון הפורומים

fnord0

New member
../images/Emo52.gif קבלו תיקון

את יוסי וולפסון שווה ללכת לשמוע בכל מקום ובכל פורום שבו הוא מדבר - אפילו אצל חבורת הסטודנטים הפחדנים האלה.

vegan

New member
ממש לא נכון- ממליץ מאד להגיע ולתמוך

מהיכרות אישית עם חברי הקבוצה אני יכול להעיד שרובם מתנגדים לניסויים בבעלי חיים. נראה לי גם שיש שם רוב לצמחונים (כולל הנציגה שדברה ברדיו) ויש גם טבעונים. רבים מהם גם השתתפו בהפגנה נגד הניסויים בגבעת רם. יש חשיבות גדולה להפסקת הניסויים בהוראה. ניסויים אלה מחנכים את דור העתיד של החוקרים ומסננים מחוץ למערכת את אלה שמתנגדים לניסויים בבעלי חיים. מדובר באוניברסיטה הקיצונית בארץ מבחינת ניסויים בבעלי חיים ובמאבק לא קל. עירוב של שני הנושאים היה מבטיח כשלון בנושא חשוב זה. כל ארגון עורך קמפיינים בנושאים מסויימים ולשם הצלחתם שומר על הפרדה מנושאים אחרים. מגמה ירוקה החליטה לצאת לקמפיין בתחום אשר יש לה השפעה כגוף של סטודנטים ומתמקדת כרגע בקמפיין זה (בנוסף לקמפיינים סביבתיים אחרים). הזמנתו של יוסי וולפסון מעידה על הרצון לעסוק בנושא ואני מאמין שהיא תקדם עוד יותר את הפעילות בו. אני מאמין ומקווה שנשמע על פעילויות נוספות של מגמה ירוקה בנושאי זכויות בעלי חיים (עבדכם הנאמן דואג לעודד זאת) ויש לעודד פעילות זו של גוף הפונה לקהל היעד החשוב של הסטודנטים. אני יכול גם לבשר שבעקבות היוזמה בגבעת רם, יש כבר ניצנים של יוזמות דומות בקמפוסים נוספים בארץ.

fnord0

New member
טוב, לא נתווכח על זה

פשוט צרם לי מאד לשמוע את ה"דיסקליימר" המוזר הזה, כאילו כל מה שמעניין את הסטודנטים האלה זה הניסויים שמכריחים אותם לבצע, ומה שאנשים אחרים עושים לקופים ולשאר בעלי החיים שמוחזקים בכלובים שלוש קומות מתחת לקמפוס שלהם, זה כבר "נושא מורכב" מדי מכדי שהם יתייחסו אליו.

miromiro

New member
גם אם כל מה שאמרת נכון.

לא שווה ללכת לשמוע את יוסי, בלי קשר לאיכות המאבק של הקבוצה? ןאם יתפתח דיון אז אפשר להעלות את הנקודות שהועלו פה, שם! לא כדאי להיות פאסיבי ועוד לשכנע אחרים בצדקתך.

vegan

New member
אני אעביר את המסר

יתכן שלולא הייתי מכיר את הנפשות הפועלות מבפנים גם אני הייתי מתרשם כך. שמעתי רק קטעים מהראיון כך שאיני יכול להתייחס לכולו. צריך לזכור שמדובר בכוחות חדשים הנכנסים לתחום ואני מקווה שעם הזמן והנסיון המסר יעבור בצורה טובה יותר. אני בכל אופן התרשמתי לטובה מהקטעים ששמעתי ואופן הצגתם. אני גם אזכיר שאותם סטודנטים הלומדים את הקורסים המדוברים מסרבים לבצע את הניסויים למרות שהדבר גורר הורדה משמעותית בציונם.

TheFinalCut

New member
צורם, אבל...

אחת הסיבות שבחרו הסטודנטים ממגמה ירוקה (הכוללים גם פעילים שבהחלט אכפת להם מזכויות בע"ח - גם של אלו הכלואים במעבדות לצורך ניסויים) לעשות את הדיסקליימר הזה, היא על"מ שלא לגרום לשטח לרעוש ולגעוש בתוככי הנהלת האוניב´ העברית. אם הסגל יחשוב שמדבר בקרב כולל נגד מה שקורה בכל המעבדות באוניב´ (שזה אומר גם אלו שמכניסות הרבה כסף מקרנות המחקר), הסיכוי שיהיה איזשהו שינוי בקו המקובע שם פשוט אפסי. סיבה נוספת, היא שההצבעה שנעשתה בין פעילי מגמה ירוקה בנוגע לתמיכה בקמפיין, לא דיברה על ניסויים באופן כללי, אלא רק על הבקשה הספציפית של הסטודנטים שם לסייע במאבק נגד השימוש בבע"ח לצורך לימוד בתואר ראשון ביולוגיה. מהיכרות אישית, הסטודנטים שיצאו להלחם בתופעה בהחלט מעורים בכל סוגי הניצול של בעלי החיים, ומוביל הקמפיין אף טבעוני. נכון, זה לא כל כך נעים ונחמד - אבל כדי להשיג משהו, כשעובדים עם פוליטיקאים (במקרה שלנו, אנשי הסגל של העברית הם פוליטיקאים לכל דבר), צריך להתבוסס בפוליטיקה. המאבק, שנועד לאפשר לסטודנטים אפשרות בחירה בין בע"ח לחלופות בתואר ראשון ביולוגיה, נראה בעל הרבה יותר סיכוי, בשלב הזה, ממאבק כולל נגד המעבדות באוניברסיטה העברית. תמיד אפשר לומר "לעזאזל עם שיתוף הפעולה של ההנהלה האקדמית" ולדרוש שפשוט נלך עם זה כל העניין לביהמ"ש, אבל אף אחד לא מבטיח שננצח במאבק משפטי כזה ושינוי בהסכמה תמיד יהיה מהיר ויעיל יותר.

למעלה