3 חודשים מהניתוח- סובלת מבחילות

galגל555

New member
3 חודשים מהניתוח- סובלת מבחילות

היי לכולם,
מחר אני חוגגת 3 חודשים לניתוח .
הירידה יפה (22קילו) וגם הסיפוק מהתהליך מתחיל להגיע...
אבל... סובלת כבר הרבה זמן (יותר מחודש) מבחילות שהולכות ומחריפות ,בשעות רבות של היום.
עשיתי כבר צילום ושת-קיבה- תרסריון והצילום הראה ריפלוקס עם בקע בסרעפת :(
לאחר לחץ מאסיבי במרפאה באיכילוב, שם אני במעקב, הקדימו לי את התור לסובחי למחר.
מחכה כבר להגיע אליו, אבל, אני מאוד חוששת ממה שהוא יגיד לי ופוחדת שיפנה אותי לניתוח לתיקון הבקע.
לציין שיחד עם השרוול תיקנו לי בקע בסרעפת, או שהיו אמורים לתקן את הבקע שהיה לי ולא ברור לי אם זה אותו הבקע או חדש שצץ פתאום.
האם מישהו נתקל במקרה בו נגרם בקע בסרעפת כתוצאה מניתוח השרוול??
לציין גם שאני לוקחת 2 אומפרדקס מאז הניתוח וזה לא עוזר לבחילה ( לפני הניתוח היו לי צרבות ולקחתי אומפרדקס אחד וזה עזר ולא סבלתי בכלל מבחילות)
חוששת מאוד!!!

מרים 882

New member
את שותה מספיק?

אצלי שתיה לא מספקת גורמת לבחילה נוראית ותמידית.

galגל555

New member
אני לא שותה מספיק

אבל, הבחילה קיימת גם תוך כדי שתיה ובצילום ראו שיש לי ריפלוקס- אז לא נראה לי שזו הסיבה.
אני גם לא מסוגלת לשתות בגלל הבחילה

מרים 882

New member
כשאני הגעתי לפגישת היעוץ

הראשונה אצל ד'ר קידר.
הוא יש אמר לי שאם יש בקע יותר ממנימלי בסרעפת ,הוא
מנתח מעקף.

galגל555

New member
בפגישת ייעוץ

גם דר' סובחי אמר שעפ"י גודל הבקע ייקבע אם אני יכולה לעשות שרוול ולאחר גסטרוסקופיה הוברר שהבקע בינוני...
בסיכום של הניתוח נרשם שתוקן בקע קטן
מקווה מאוד שלא טעו בשיקול הדעת בעניין

ליבי3617

New member
היי סיגל

בקע בסרעפת לא נגרם כתוצאה משרוול למיטב ידיעתי, אבל יכול להיות מוחמר ממנו.
למרות זאת את אומרת שתיקנו לך את הבקע בניתוח.. אז טוב שאת הולכת לפגוש את ד"ר סובחי מחר. הוא יידע יותר זה בטוח.

אני מצטרפת גם לשאלה של מרים אם את שותה מספיק. זה לא משפר את הבקע אבל כן יכול לשפר את מצב הבחילות.
נוזלים חשובים ובמיוחד בימים החמים האלה.

מחזיקה לך אצבעות ומקווה שהתופעה תיפתר בקרוב מאד.

galגל555

New member
היי ליבי

עניתי גם למרים- אני לא שותה מספיק זה בטוח!!! קשה מאוד לשתות כשכל משקה שניסיתי מחמיר את הבחילות

ידעתי שבקע עלול להחמיר בניתוח, אבל כשהחליטו לתקן את בקע באותה הזדמנות- שמחתי....
השאלה שמסקרנת היא אם פשוט לא תיקנו את הבקע או שגרמו/ נגרם בקע אחר?!?!?!?
מקווה שמחר אהיה עם תשובות לכל סימני השאלה.

galגל555

New member

חזרתי עכשיו מפגישה עם דר׳ סובחי והמצב לא מלבב (בלשון המעטה...) :(
הוא מסר שיש לי בקע קטן בסרעפת שלא יודע לומר אם זה הבקע שהיה ולא תוקן כראוי בניתוח או בקע חדש שנגרם כתוצאה ממשקל היתר.
לדבריו הפתרון לבקע הוא רק ניתוח ולא ניתן לבצעו עכשיו כי עדין יש משקל גבוה וזה מה שכנראה גרם לבקע מלכתחילה...
לדבריו, אם יבוצע ניתוח עכשיו, יש סיכוי של 70% שהבקע יחזור

נקבע לי תור לעוד 3 חודשים שבהם אמשיך לסבול מהבחילות וההקלה היחידה יכולה להיות אם אקח פירמין לבחילות באופן קבוע...:(
כמה שחששתי שזו תהיה האבחנה... אוףףףףף!!!!!!

vadas

New member
סיגל

אוי,סיגל, ממש עצוב לשמוע שזו האבחנה. חזקי ואמצי. ואם אין ברירה וחייבים לעבור ניתוח מאחלת לך שהתקופה עד אז תהיה כמה שיותר קלה וכמובן שהניתוח יעבור בשלום

למעלה