3 שנים ....כמויות

מרים 882

New member
3 שנים ....כמויות

אתמול מסעדת רימון בי-ם
סלט אנטריקוט קטן
1/2 מנה נשארה
כ'כ רציתי קינוח,לא היה מצב.
כיףףףף!

ליבי3617

New member
אז אני מצטרפת
שש שנים אחרי

אתמול קפה קפה.
קרוב לחצי פיצה אישית
לא יכולתי לחשוב גם אני על קינוח.

החיים הטובים של המשורוולים

sivosh

New member
גם אני 3 שנים אחרי..

וכל פעם "בוכה" על הכמויות שגדלות, אבל פתאום אתמול כשיבתי לא. בוקר זוגית לא הצלחתי לסיים חצי ממה שחברה שאכלה איתי סיימה...
אפילו על השתיה אח"כ ויתרתי כי לא היה מצב להכניס פירור..

בסופו של דבר אני כל פעם מזכירה לעצמי- הכל תלוי מה אני בוחרת להכניס לגוף..

sivosh

New member
הורדתי סה"כ 60 קילו ובשנה האחרונה העלתי 9

קילו. כרגע אני במצב שאני מעוניינת לחזור ולרדת עוד, ומנסה לעבוד על כך (חזרתי לשגרת ספורט) ומנסה לשלב אכילה נכונה..
אבל זה מדהים עד כמה זה קשה ופתאום אני נלחמת בכל גרם. כי כל ביס שוקולד שאכניס לפה זה ישר מרגיש במשקל..

השינוי עצמו אחרי הניתוח מדהים, במקומות שהייתי חסרת ביטחון בהם, קיבלתי את הבטחון הדרוש, ולמדתי מחדש מי אני.

מרים 882

New member
איזו ירידה מדהימה

בטוחה שבחזרה לאכילה נכונה
וספורט,המשקל ירד שוב.
לליבי בטח יש עצות מועילות.

ליבי3617

New member
אני חושבת שאמרת הכל...

לחזור לשגרת ספורט.
אולי לראות מה את אוכלת וכמה את שותה.
לחזור לעוגן.

באיזשהו שלב, עם ההתקדמות הטבעית של התהליך והחיים בכלל - אנחנו שוכחים שצריך גם לשמור על ההישג.
אני לא בטוחה שכל ביס שוקולד מורגש כמו שאולי המשמעת קצת התרופפה אבל השוקולד נשאר. שוב, צריך לדעת מה המינון אצלך, מה עשית בהתחלה מבחינת ספורט, מה התרופף עכשיו ואיך אפשר להתחזק

חמודובי

New member
שלוש שנים

3 שנים. הייתי 140 בשיא. ירדתי עד ל- 77. היום אני 80. היום בבוקר אכלתי חצי כריך עם חביתה בארוחת בוקר בבית קפה. מהחצי השני אכלתי רק את החביתה והירקות וויתרתי על קפה - כי היה לי מספיק.

ועכשיו אני כותב את הפוסט הזה בחדר ההמתנה של מדיקל סנטר כשאשתי עושה ניתוח שרוול בפנים.

וואוו! שאלה: האם אתה מערבב שתייה ואכילה

והאם יש צורך לחשוש מהערבוב (נגיד הרחבה של הקיבה), או להפך. בקיבה.

חמודובי

New member
ערבוב בין אוכל לשתיה

לפעמים אני שותה קפה קטן עם ארוחת הבוקר או כוס יין עם ארוחת ערב. זה תמיד בא על חשבון אוכל בארוחה.

ממה שהבנתי הסיבה להגבלה היא לא פחד מהרחבת הדרוול כמו העובדה שהנוזלים תופסים מקום של מזון ופוגע בערך התזונתי של הארוחות.

אז אם כך...

ובאופן תיאורטי בלבד,
נגיד בעוד שנה וחצי כשהקיבה תתרחב,
אפשר להגביל את כמות האוכל בארוחה ע"י שתייה במקביל של מים?
רעיון טיפשי או רעיון יעיל?

חמודובי

New member
אל תדאג להרחבת השרוול

הסיבה לעלייה במשקל אחרי שנתיים והלאה היא לא כמה אוכל אתה אוכל בארוחה אלא מה אתה אוכל וכמה ארוחות אתה אוכל.

לפעמים אני באמת שותה מיים כשאני מרגיש שאני רוצה לאכול ולא הגיע הזמן ואז מגלה שהשתייה הרוותה אותי ואני לא רעב.

רועי ב

New member
עוד חודש שנתיים אחרי.

כמות אוכל לא רעה בכלל. מסוגל לסיים 2 חתיכות פרגית.
או לחמניה שלמה עם טונה. או טסט מבייגלה. אבל לא מעבר לזה כלום..

הייתי קצת בלחץ מזה. אבל הייתי שבוע שעבר בביקורת אצל הדיאטנית של בית החולים (הילה\הדסה הר הצופים) והיא אמרה שיחסית לפעילות הגופנית שאני עושה. - רץ בממוצע 25 קמ בשבוע. ואימוני כוח. זה בהחלט סביר.

מבחינת שתיה. אני שותה כאילו לא נותחתי..

תודה על השיתוף, ושתי שאלות:

הראשונה היא אותה שאלה שהופנתה לחמודובי, לגבי ערבוב של שתייה ואכילה.
השנייה היא לגבי כמויות -
בכמה אחוזים אפשר לאכול יותר, יחסית לחצי השנה הראשונה, ויחסית לאחר שנה. וכיום - האם יכולת קיבול הקיבה עדיין נמוכה משמעותית (ופי כמה) ממה שאכלת לפני הניתוח.
תודה מראש!

למעלה