3 שנים.............

yaarasta

New member
3 שנים.............

לפני שלוש שנים בדיוק החלטתי לשנות קצת. החלטתי לקחת קצת ממה שלמדתי ב"עסקיי היחצ"נות" ולשדרג (או להעשיר) סצינה שלא כ"כ הכרתי, ולא כ"כ הכרתי בא אנשים, אבל בכל זאת הוקסמתי ממנה בטירוף. הכל התחיל ביולי 2004 במועדון הקיוב. ליין רגאיי איכותי, מקפיץ, מחדש, מרענן, בכיכוב כמעט כל הסאונדים והדיג'יים, ובשיתוף ראסטה-ליון, חגי רבי ויהונתן שגב. הליין רץ 4 חודשים בימי רביעי, עבר לימי שישי למספר שבועות, וחזר לימי חמישי בשיתוף A-MAR SOUND, לליין ה- PASSA PASSA (שלפי דעתי הקדים את זמנו בציון...) ללא ספק היה זה ליין אוונגרדי, ראשוני, חלוצי, ופתח הרבה דלתות לסאונדים ודיג'יים מתחילים, ושימש להם כקרש קפיצה לתוך הסצינה, וגם שידרג את הסצינה, הרחיב אותה, והכי חשוב, הראה לכולם שאפשר, שזה אפשרי, ושזה כיף!!! הפרוייקט הבא היה באום-ביץ' (פרוייקט שאמנם לא היה יוזמה שלי, ופעל שנים לפני שהתחלתי אותו, אבל בכל זאת הצלחנו להרים שם אחלה ליין) החווה של אליק בראש השנה 2005 היה ללא ספק גולת הכותרת שלי אז. 1000 איש בקירוב, וויבז כמו שלא חביתי מעולם במסיבת רגאיי. איימר, רודבוי, ראסטה ליון, FULLY PACKED, FULLY LOADED, פשוט שרפו את המקום! באוקטובר 05 טסתי ללונדון, הייתי שם חודש, ראיתי הופעות חיות, ערבי סאונד-סיסטמז, תרבות שונה, קולטורה מעניינת, ואז הבנתי שאין מה לעשות יותר: זה אני, לזה אני בנוי, וזה מה שאני רוצה לעשות!! שיתוף פעולה מצליח עם גימל הביא את הSLOWמשה לפירוק טוטאלי של אנשים במסיבת חימום להופעה של לי פרי בהאנגר. לאחר מכן לא איחרו לבוא מספר מסיבות מוצלחות בברזילי עם רודבוי ואח"כ איימר, חגיגות יום ההולדת ה- 61 לבוב מארלי (שהיו הצלחה אדירה והתחילו מסורת של ממש!), מסיבת היומולדת שלי ב- VOX, סיסטר קרול בבארבי, פסטיבל שנטיפי (שם הייתי מנהל הפצה ארצי), 6.6.06 בקומפורט 13 עם התקווה, צ'ולו, סילברדון והופעת אורח של נייג'ל האדמור, שהתבטלה... פסטיבל הסאונד-סיסטמז הראשון בציון יצא לאור בספטמבר 2006, בוא השתתפו יותר מ- 20 סאונדים ודיג'יים. באוקטובר השקנו את אלבומו החדש של צ'ולו "תבלין ישן", ולאחר מכן התחלתי לעבוד על פרוייקט משותף עם מועדון "הזאפה". הגלדיאטורז, יו-רוי וג'וניור מארווין נחלו הצלחה גדולה, ולאחר מכן הגיעה ההופעה הגדולה של קייפלטון בהאנגר 11. בסוף יוני השנה הגיע שון פול, "האמן הג'מייקני הכי פחות מוכשר שהביא הכי הרבה קהל להופעה בישראל" כמו שגיל ראסטה אומר. יש פה אמת, אמנים הרבה יותר מוכשרים היו פה ויהיו פה, אבל בכל זאת 15,000 איש זה לא מסיבה קטנה במחוגה... אחרי ביקור קצרצר באירופה, שם ראיתי בזה אחר זה את מיטב אמני הרגאיי בעולם (כמו סיזלה, TOK, טוני רבל, אנטוני בי, קאלי באדז ועוד ועוד ועוד) בסאמר-ג'ם, לגמריי אפשר להגיד that i reached heaven.... לורין היל הייתה פרוייקט הייחצנות האחרון שלי שנחל הצלחה (SOLD OUT שלושה ימים לפני המופע נחשב להצלחה רבותיי...) ולרגע אל תחשבו שאני נח: שבוע הבא: ביום שישי ה 27.7 אני מתקלט בליין ההיפ-הופ המצליח והקייצי בסקאיה, יום שבת 28.7 בשיתוף איימר סאונד "MAD SATURDAY" בקומפורט 13, מסיבת דאנסהול לוהטת, באירוח מיוחד של BLOOD-A-RUN משוויץ 29.7 AKON מגיע לארץ וייתן הופעה יחידה בהאנגר 11 מעבר לשקידה תמידית על ה SOUND-FEST (פסטיבל הסאונדסיסטמז) המון פרוייקטים עולים ויעלו בשבועות והחודשים הקרובים.... בשנה הבאה אני לוקח הפסקונת קטנה (או שלא).אני מצטרף לראסטה-גירל ועובר לירושליים ללימודים בבצלאל. אז מה בעצם עומד מאחורי כל הפעילויות שלי? למה אני עושה את זה? מה יוצא לי מזה? למה? כבר אמרו עליי הרבה דברים. אמרו שאני עושה אחלה מסיבות, אמרו שאני "עסקן בזוי", אמרו שאני פשוט "דיזאסטה" (אחד הגרפיקאים שעובדים בבית דפוס היכן שאני מדפיס את ההזמנות למסיבות שלי קרא לי ככה אחרי שראה כמה בלגן אני עושה.. ) יגידו מה שיגידו, אני עושה את כל מה שאני עושה מסיבה אחת ברורה: DE LUV OF REGGAE MUSIC זאת המוסיקה שלי, זאת האווירה שאני אוהב, אלו האנשים (רובם) שאני אוהב להיות בחלקם, לדבר, להתעניין, לדון, לטייל, וכן גם לאהוב. אני משקיע המון בסצינה הזאת, לאורח השנים הפסדתי יותר כסף משהרווחתי, אבל זה לא עוצר אותי. למאן האמת, שום דבר לא עוצר אותי. אני רק הולך ומתחזק עם הזמן, יוצר יותצר קשרים, לומד יותר את ה BUSINESS, ומתכוון להתמיד. ה REGGAE BUSINESS הרבה יותר "מלוכלך" ממה שזה נראה. הרבה אמנים "מכובדים" כבר אבדו את הצפון ורואים רק כסף, הרבה מפיקים ופרומוטרים לא רואים כלום בעיניים חוץ מבצע כסף ושוכחים מאיפה באים (בחו"ל לא בארץ, אבל לא הכל בארץ נקי) אי אפשר לצליח בלי לעצבן אנשים על הדרך... ואי אפשר להתקדם בלי שירגישו שזה קורה על חשבונך. חוקיי המשחק קשים, ולא תמיד קלים. אבל לראות 250 איש נהנים מהפקה שלי בסלואו-משה, או לראות 4,000 איש נהנים בהאנגר מהפקה שאני עובד איתה, שווה כל רגע. מקווה שאתם נהנים מהמסיבות וההפקות שאני מקדם. זה בשבילכם גבירותיי ורבותי תודה ענקית למי שעזר ועבד איתי לאורח השנים האלה, תודה ענקית למי שהשקיע זמן בללמד אותי את המוסיקה (רמי, אורן, ביגה, אריאל,גל, מני) תודה לכל הסאונדים והדיג'יים והמפיקים שעבדתי איתם, תודה ליהונתן שעומד לצידי ואני לצידו מההתחלה, אני לא אתחיל עם רשימת שמות אבל כולכם יודעים מי אתם!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! BIG UP YERSELF!!!!!!!!!!!! מחר אני חוגג 3 שנות פעילות בחווה של אליק במכמורת. ראסטה ליון משיקים את המיקסטייפ החדש והמצויין שלהם גם כן, ISRALI FASHION ויארחו לא פחות מ 15 אמנים מהסצינה (כמו איאם, הידיי ליברמן, קאשי ועוד) ארמגדיון סאונד ודיג'יי אלון יפתחו את המסיבה, אריאל יסאייה יחתום את הערב עם דאנסהול חם חם היישר מהסאמר-ג'ם לפרטים נוספים על המסיבה הכנסו לאתר של סוליטוס: http://www.salitos.com/2120.html לכתבה בעמוד הראשי באתר LAYLA הכנסו לכאן<<< http://www.layla.co.il http://www.layla.co.il/ContentView/ContentView.aspx?cimid=107284&cid=123 מקווה לראות בחגיגה ביום שישי את כל החברים והחברות שעבדו ונהנו איתי לאורך השנים, את כל הסאונדים והדיג'יים שעבדו איתי ובכלל!!! כל מי שבא לו לקבל מנת רגאיי בטבע, באחד המקומות היפים בארץ, תבואו!!! (להנחה שלחו אלי SMS) -יער

MJamaicaM

New member
האיש שמאחורי הקלעים..

המון כבוד יראסטה בקשר להופעה אני בספק אם אני אוכל לבוא למרות שאם קאשי ואיים יהיהו שם שווה לבוא.. ד"א אמרת שהבאת את לורין היל.. תנסה להביא את sizzla ואתה מארגן את ההופעה הכי טובה שנראתה בארץ הבנאדם הזה הוא פשוט חיית במה (בסיגנון של קפיילטון) ואני חושב שאתה מכיר אותו על הבמות..

yaarasta

New member
תיקון קטן

כתבתי ש"פרוייקט הייחצנות האחרון שלי היה לורין היל" לא שאני אישית הבאתי אותה לארץ. לא אני הבאתי אותה, או את קייפלטון, או את הגלדיאטורז או יו-רוי או זיגי מארלי או אף אחד מהאמנים הגדונים האלה. בחלק מההפקות אני שותף בקבלת ההחלטות, או שמתייעצים איתי מספר חודשים מראש, בשביל לקבל פרספקטיבה "יחצ'נית" (כמו בזיגי, יו-רוי, קייפלטון ועוד מספר פרוייקטים עתידיים) בכל מקרה, תודה רבה, BIG UP YERSELF!!!! אגב - פעם, הרבה לפני שהפורום הזה היה קיים, איי שם באמצע 2004 שחבר'ה היו נפגשים בפורום של וואלה, ואני רק הייתי מפרסם מסיבות ופה ושם כותב איזה משהו, אז אנשים כמו איאם, ריאלטי, גיל, אייל ואפיק היו המנוע של ההודעות....... כיום יש עשרות (ואפילו מאות) משתתפים פעילים בשלושת הפורומים הגדולים, והקטנים. PULLLLLLLLLL UP!

yehorasta

New member
../images/Emo7.gif מרגש

אחח... יערעסטה דיזסטה אין כמוך יחיד אתה ומיוחד בהחלט הרגאיי בישראל לא היה נראה כמו שהוא בלעדיך ומי כמוני יודע כמה נשמה אתה משקיע בעשייה שלך ואיזו אהבה עצומה יש לך לתרבות הרגאיי... מה כבר עברו 3 שנים
Big up Brother

xXx Shiraz xXx

New member
איזה ספיץ' אחינו =]

אני חושבת שבשביל הרבה חבר'ה כמוני (שלא בתחום כל כך הרבה שנים) אתה יער כמו מישהו שמאז ומעולם היה פה, תמיד קשור לרגאיי ולכל ההפקות, כאילו מה, יעראסטה, מי לא מכיר. בחייאת. אמרת עברו 3 שנים?? עד 120 שיהיה לך =] אתה נהנה, אנחנו נהנים !!! בהצלחה בהכל BIG BIG BIG UP ~שירז

Ras Or

New member
יא חביבתי

בהחלט נאום מרגש =] , אני רק רוצה להביע התרשמותי ולציין שמהיום שאני מכיר אותך (שהיית ייחצן זוטר ואלים
) התקדמת בצורה מדהימה ומקצועית, נכון שאתה נקניק (הומור אחי הומור אל תרביץ ) אבל עשית זאת, מקווה מאוד להגיע מחר וגם אם לא אז Nuff respect mi lion ראס!! .

yaarasta

New member
יחצן זוטר?

צ'מע, לא יודע מה איתך, אבל בפעם הראשונה שנפגשנו (שאני ורפאל דפקנו לכם 3 שעול איחור.... חח... זה לא היה מצחיק בכלל) כבר דיי הייתי pon toppa tings, אבל אם זה נותן לך להרגיש פזמניק, אז למה לא..... מברוק, נתראה בחווה! תביא את איתמר!

ב ז ו ק ה

New member
ולתפארת מדינת ישראל.

EHHHHHHH! נתראה בחווה ברג'רן. הזמן רץ כשנהנים, ובקצב הזה צריך כבר להתחיל לתכנן את העשור שלך.. Bless!

למעלה