Africa Unite

לא הייתי בונה על זה

האיש הזה הוא חולה בראש. בלי קשר, מה תשנה הקמה של מדינה אפריקאית? היבשת הזו בחלקים נרחבים שלה (למשל - דרום אפריקה) נשלטת על ידי איומי אזרחים ברחובות. המצב היום קשה מאוד וצריך אופי חזק ביותר כדי לשרוד ביבשת השחורה. בכל מקרה, גם אם היוזמה הזו שווה התחבטות כלשהי - קאדפי הוא בטח לא האדם שצריך לעמוד בראשה, או להיות קשור אליה בכל דרך שלא תהיה...

המטרה בהקמה של מדינה אפריקאית

היא הפסקת הניצול המערבי את אפריקה, בעקרון. אני חושב שמדינה אפריקאית מאוחדת תעזור בעוד דברים, בכך שיהיה לה יותר סמכויות ויותר כוח.. ככה שהמדינות הנאורות יחסית יוכלו להפסיק את האלימות מצד השלטונות השונים והאלימות מצד אזרחים(שהאלימות מצד אזרחים בעצם נוצרה בעקבות אלימות מהשלטון ומדינות המערב). רעיון טוב לפי דעתי, רק שצריך למצוא את האנשים הנכונים שיעמדו בראש המיזם הזה

Ras Or

New member
או אה חמוד

אם רק היית מתאר לעצמך איזה מליציות מסתובבות שם ורוצחות את העם וגם ירצחו את מי שחושב שהוא מספיק גבר בשביל לעמוד מולם.... המצב באפריקה זוועה בעניין הזה במיוחד נחמד להיות אופטימי וגם רצוי, אבל ריאלי קודם ראס.

שמע,

אני יודע במה מדובר. למדתי השנה בערך חצי שנה על העולם השלישי וכאלה, יצא לנו לדבר הרבה על המיליציות והג'נוסיידס למיניהם.. אבל כן, בלי אנשים שרוצים, צריכים ובעצם חייבים לעמוד מולם אז האנשים האלה ימשיכו לשלוט ברחובות ובאפריקה. ובעצם ימשיך לפתוח את השער לעולם המערבי לנצל את אפריקה. בגלל זה חייבים לעמוד נגדם

bmt29

New member
לעמוד נגדם זה דבר אחד.

לאחד את אפריקה למדינה אחת זה דבר אחר. ניסיון העבר מלמד שהמשימה היא בלתי אפשרית. ההצלחה של ארה"ב תלויה בתשתית של הגירה. לאורך כל ההיסטוריה האנושית קמו ועלו אימפריות ששלטו על ארצות רבות ואיחדו אותן למדינה אחת - כולן נפלו. JB

אני, אישית,

לא חושב שצריך לפעול לפי ההיסטוריה ומה ש"היא לימדה אותנו".. דברים משתנים. אפשרי לעשות דברים שהם דומים אבל שונים..

bmt29

New member
אני חושש שלא הבנת אותי.

לא מדובר ב'מקרים שההיסטוריה זימנה לנו'. אלא בתהליך. אי אפשר לאחד מדינות בגלל הבדלי הלאומים. עמים שונים בעלי תרבויות שונות לא נוטים להתאחד תחת קורת גג אחת למעט כיבושים מצד אימפריה. JB

xXx Shiraz xXx

New member
שקד לא נראה לי שאתה מבין במה מדובר

מדינות יכולות להתאחד רק אם כל אחת ואחת מהמדינות מספיק חזקה. במדינות בהן האזרחים הן למעשה השולטים במדינה, והממשל לא משפיע בשיט, מול מי תלחם? עם מי תעשה הסכמים?! שכונה ד'?! צריך שכל מדינה תהיה מאורגנת מספיק בתוך עצמה, לפני שכולן יוכלו להקים איחוד שכזה..

יש משהו במה שאת אומרת,

אבל זה לא מה שימנע חיסול האלימות באפריקה.. המדינות ה"נאורות" יחסית כן יכולות להתאחד נגד האלימות במדינות האחרות.. אם לא יהיה אף אחד שילחם בזה זה לא יעלם. תראו בזה בהתחלה כמין ניסיון להקים כוח מפקח באפריקה.. מין חבר מדינות שכזה. לאט לאט זה יגדל, עוד כוח ועוד השפעה תכנס לארגון, ולפי דעתי בטווח הארוך דבר כזה אפשרי.

../images/Emo121.gifלי עולה סיטואציה של אמיר פרץ מגיע לבאר

שבע עם מגפון ומנסה להשכין שלום...

למעלה