Base jump

Light18m

New member
Base jump

שלום! תחילה אציג את עצמי:
אור בן 30 מת"א, חובב מתמטיקה וספורט אתגרי. אם היו נותנים לי לבחור איזה כח-על שאני רוצה, הייתי בוחר בלעוף.
קורסים שעשיתי: גלישת גלים, צלילה, טיפוס צוקים, מצנחי רחיפה בסיסי, רחיפה ברכס, רחיפה בטרמיקות.
ספורט שהתנסתי בו: ראפטינג, סקי, סנפלינג, באנג'י, סקי מים, צניחה חופשית, כדור פורח, קפיצה בפוגו, וקייט סרף.

מצנחי רחיפה זה הדבר שהכי קרוב ללעוף שעשיתי בינתיים, אבל יש מצב שבייס ג'אמפ לוקח.
שמעתי כל מיני שמועות על הניסיון שצריך לצבור בשביל בייס ג'אמפ, והייתי שמח שיעשו פה סדר.
אז מה צריך לעשות בשביל בייס ג'אמפ?

Ginger L Honey

New member
BASE jumping

הי light
ציינת שעסקת בצניחה חופשית
בכדי לעשות קורס בייס עליך להיות קודם כל צנחן בעל רשיון.
ומפה תלוי במקום בו אתה מתכוון לעבור את קורס הבייס, עליך לצבוק בין 100 ל 200 צניחות חופשיות לפחות לפני שאתה מתחיל את הקורס.
אינני בטוחה אם קיימת אפשרות לעבור קורס בייס בארץ.
&nbsp
בכדי לצנוח עם חליפת-כנף בצניחה חופשית, עד כמה שידוע לי ברוב המקומות החוק הוא דומה, עליך לעשות לפחות 200 צניחות חופשיות במהלך עונה אחת, או מספר טוטאלי של 500 צניחות חופשיות על-פני מספר שנים.
ועליך להיות מאוד מנוסה גם בבייס וגם בצניחה חופשית בכדי לשלב בין השנים.
&nbsp
לצערי הרב, בין חברי היה בחור מדהים שהיה אפילו מדריך צניחה, כמה אלפי צניחות באמתחתו ומתוכן מאות צניחות בחליפות כנף,
אבל לא היה לו הרבה נסיון בבייס.
בכל זאת הוא החליט לעשות קפיצת בייס בחליפת-כנף ונהרג.
סבלנות ונסיון הם שם המשחק.

Light18m

New member
זה מדכא

זה נשמע כאילו צריך להקדיש את כל החיים בשביל לעשות את זה, או לפחות לוותר על תחביבים אחרים/לא לעבוד בהיי טק...

Ginger L Honey

New member
יש כאלו שאכן עושים זאת

פשוט מפני שזה ממכר.
אבל לרובנו יש חיים אחרים:)
אני מכירה אנשים, שאינם עובדים במועדון צניחה ולא שוהים שם בכל יום, ועדין הם איכשהו מספיקים לצנוח 250-400 צניחות בשנה.
אבל צנחנן ממוצע צונח בערך 60-150 צניחות בשנה. תלוי בעבודה, תחבבים אחרים, תקציב וכו' (במקרה שלי, העונה הנוכחית התחילה מאוחר בגלל עבודה, והסתיימה לאחר 30 צניחות בלבד בגלל שבר בכף הרגל. אצטרך לחכות עד אפריל בכדי לצנוח שוב)
ביום טוב אתה יכול לצנוח 8-9 צניחות ביום. בחופשת צניחה אחת אפשר להספיק כמה עשרות צניחות. זה מה שעושים צנחנים ישראלים רבים.
אם זה משהו שאתה באמת רוצה לעשות, תקדיש את המאמץ ואת הזמן הדרוש לכך.
יש סיבה שBASE דורש הרבה נסיון, זה בכדי לשמור עליך בחיים

למעלה