copd

yosip9991

New member
copd

אבי מעשן כבד בן 58 וסובל מ-COPD הגורמם לו קשיי נשימה, שיעולים חזקים עם הרבה ליחה ,עייפות וחסר יכולת לבצע פעולות ופגיעה חמורה באיכות החיים. הבנתי שבכל העולם אושרה תרופה בשם SPIRIVA שמטפלת במחלה ומשום מה בישראל היא עדיין לא אושרה. כרגע הוא מטופל רק בונטולין באינהלציה , ונראה לי שהוא צריך טיפול נוסף של התרופה הזאת. בנתיים עד שמשרד הבריאות יאשר את התרופה הבנתי מבדיקות שערכתי באתרי אינטרנט באנגלית מצאתי שיש תרופות תחליפיות שעושות את אותה השפעה רק שצריך לקחת אותם 4 פעמים ביום ולא פעם ביום כמו ה-SPIRIVA שמות התרופות באנגלית הם: Atrovent (ipratropium) and Combivent לא מצאתי את השמות של התרופות הללו באתר( המצויין) של INFOMED בעברית, האם תרופות אלו קיימות בארץ ומה שמותיהם בארץ? לגבי הפסקת עישון מהי הדרך הטובה ביותר להפסקת עישון , האם התרופה ( היקרה מאוד) זיבן עוזרת לרוב המעשנים והאםיש דרכים אחרות שמומלצות. אני רוצה מאוד לסייע לאבי שמאוד סובל ,לצערי הוא מכור לסיגריות ומתקשה מאוד להפסיק למרות שהוא נורא סובל , אנא עיזרו לי. תודה

תרופות חדשות ל- COPD

שלום לך: קודם כל אני מאד מעריכה את הדאגה של על בריאות אביך - אני מקווה שאתה לא מעשן - COPD זו מחלת המעשנים אשר מתבטת בהרס הרקמה הריאתית ע"י חומרים רעילים רבים (חוץ מהניקוטין). קודם כל צריך להשקיע ההפסקת העישון- אני מאד ממליצה בטיפול בזייבן - יש לזה תוצאות טובות -יש כרגע בב"ח איכילוב אפשרות להכנס לקבוצת מחקר ללא צורך בתשלום - אנא תפנה לד"ר גרייף -מנהל מכון ריאות בב"ח איכילוב בת"א. בקשר לתרופות 1.Spiriva= tiotropium bromide 2.Combivent= ipatropium + albuterol 3.Tiotropium and ipatrorpium= anticholinergic drugs 4. albuterol =beta 2 agonist עכשיו קצת הסברים = 1ו2 הם ניגזרות של תרופות דומות אשר הם תרופות אנטיכולינרגיות אשר נוגדי אצטילכולין- בפשטות גורמים להרפייה של שריר חלק. 4. זה כמו ונטולין גורם להרפייה של שרירי חלק דרך מנגנון אחר של שפעול קולטנים שנימצאים על פני השריר. זה נכון התרופות לא נמצאיות עדיין בישראל אך צריכות להכנס בקרוב. זה נכון שהמרכיבים של התרופות האלו נמצאים כן בישראל רק דרך המתן מסבך יותר ולא פעם ביום.אם ונטולין לאנהלציה לא עוזר לאביך אז תפנה לרופא המטפל יש תכשירים אחרים -למשל FORADIL מאותה משפחה שזה יכול לעזור לו.

למעלה