Dependent care FSA

בוטניה

New member
Dependent care FSA

שלום לכולם
כחלק מהבנפיטס בעבודה אני זכאי לחשבון פטור ממס להוצאות חינוך עד 5,000$ בשנה. אני אמור להוציא הרבה יותר מזה ויש הערה שאומרת שאי אפשר לקבל הטבות מס אחרות אם משתמשים בFSA.
האם יש דרך אחרת לקבל הטבות מס על חינוך פרטי? אם נמוסה בארץ, האם זה יפגע בהכרה בהוצאות חינוך?
תודה

klemiki

New member
הסבר

הכוונה היא שאתה משתמש בכסף שלך (זה לא של המעביד, זה לא חשבון ביזבוזים), אתה מקפיד לשם כסף כל חודש, והכסף הזה פטור ממס להוצאות חינוך.
&nbsp
כלומר, שאם הגשת הוצאות חינוך לילד בדוח מס השנתי , עליך לקזז 5000 מההוצאות הללו, הרי לא תגיש אותם פעמים?
בנוסף אם קיימת מגבלה בדוח השנתי ל 6000 הוצאות ילד מוכרות, אזי עכשיו יש לך 1000.
&nbsp
זה הכל.
&nbsp
לגבי מה קורה בישראל ואך זה משפיע, אין לי מושג.
&nbsp
המלצה: תשתמש בזה בתנאי שאתם לא עובדים עם BenefitWallet כי הם סיוט

Boston Guy

New member
אתה בטוח שאתה עומד בתנאים של Dependent care FSA ?

הטבת המס שמתבטאת בתכנית Dependent care FSA קיימת כ"עזרה למשפחה העובדת".
אחד התנאים שנדרשים כדי להיות זכאים להטבת המס הזו הוא ששני בני הזוג (אתה ואישתך) תעבדו במשרה מלאה מחוץ לבית, או תלמדו "במשרה מלאה" מחוץ לבית.

שימוש בחיסכון כזה כשאחד מבני הזוג יושב בבית הוא עבירה על חוקי המס של ארה"ב, ומי שעובר אותה עלול למצוא עצמו משלם חזרה לרשות המס לא רק את הכסף שקיבל שלא כדין אלא גם קנסות וריבית...

liviur

New member
מדויק.

בגדול איך שזה עובד זה מורידים כסף מהברוטו - ואז הוא חוזר חזרה בהפקדה ישירה מהקופה ללא ניכוי מיסים כנגד קבלות שעומדות בתקנים במהלך תקופת הביטוח על שירות שכבר ניתן.
הטבה יעילה למדי.

John the Savage

New member
כמעט מדוייק, אבל תיקון אחד

אחד התנאים שדרשים הם ששני בני הזוג יעבדו (או שאחד מבני הזוג יהיה סטודנט במשרה מלאה), אבל אין דרישה לעבודה במשרה מלאה. אפשר לנצל את ה-dependent FSA גם אם עובדים במשרה חלקית, אבל אז הסכום לא יכול לעלות על ההכנסה הנמוכה יותר מבין ההכנסות של שני בני הזוג.

Boston Guy

New member
אני חושש שיש לשואל ציפיות לא מציאותיות להקלות במס

ניקח מקרה תיאורטי לחלוטין: אדם שהכנסתו השנתית הכוללת (למשפחה) היא 70,000$ לשנה.
אם לאדם הזה יש ילד אחד מתחת לגיל 13 שהולך לחינוך פרטי - ההטבה המקסימאלית שהאדם הזה יכול לקבל היא לשלם כ 350$ פחות למס הכנסה הפדראלי בסיכום השנתי.
זה סכום המס הממוצע שהוא משלם על אותם 3,000$ שמוכרים לניכוי.

אם לאדם הזה יש שני ילדים או יותר מתחת לגיל 13 שהולכים לחינוך פרטי - ההטבה המקסימאלית שאותו אדם יכול לקבל היא לשלם 700$ פחות למס הכנסה בכולל שנתי.
זה סכום המס הממוצע שהוא משלם על 6,000$ - שהם המקסימום שניתן לנכות.

700$ זיכוי במס זה עדיף על כלום - אבל זה לא ממש משנה את ה BOTTOM LINE לאדם שמוציא 30,000$ לשנה לילד בחינוך פרטי.
במאמר מוסגר - אני מכיר בקהילה היהודית לא מעט אנשים ששולחים 3 ילדים (ולפעמים 4 ילדים ואפילו יותר) לחינוך יהודי פרטי - וההוצאה השנתית שלהם על חינוך פרטי היא בגיזרת 6 ספרות. ולא מדובר באנשים שמרוויחים משכורות של אלפיון עליון. זה פשוט עניין עקרוני עבורם.

למעלה