Dress for success...

Dress for success...

הנה משהו מעניין שנתקלתי בו ואני אשמח לשמוע מניסיונם של אחרים. אני באמצע שלב ראיונות השטח והמחקר שלי מערב שימוש בתמונות וגרפיקה בצורה נכבדה. שמתי לב שחלק המרואיינים שלי הגיבו לא רק לתמונות המחקר אלא גם למה שאני לובש. אז קראתי קצת חומר מתודולוגי ומאמרים על פסיכולוגיה חברתית בעניין והדעות חלוקות. יש מי שטוענים שמראיינים צריכים להיות טבעיים ולהרגיש נוח וזהו ויש מי שטוענים שמראיינים צריכים למשוך כמה שפחות תשומת לב בלבוש שלהם (בהתאם לנסיבות כמובן). ויש גם את הגישה התרבותית שמציעה להתאים את המראה לציפיות המקובלות של אוכלוסיית המחקר. להתלבש כמו חובב ספורט כשהולכים לאיצטדיון וכמו ג׳נטלמן כשהולכים לאופרה וכדומה. כלומר למשוך תשומת לב 'חיובית'. בינתיים אני פשוט מגיע לראיונות לבוש בצורה סמי קז׳יואל עם חולצות כפתורים חלקות ומכניסים בצבע כמה שיותר תואם. ב דרך כלל פשוט שחור. מה אתם עושים ומה לימד אתכם ניסיונכם?

אצלי בד"כ ביזנס קז'ואל

אבל זה גם בגלל סוג האוכלוסיה שאני חוקר- אנשים העוסקים במקצועות הבריאות. אבל שמתי לב שיש הבדלים תרבותיים: בטורונטו לא נדיר שהרופאים לבושים בחליפות ועניבות (אם כי חלקם מסתפקים בביזנס קז'ואל). בויקטוריה גם הרופאים הולכים עם שורטס, חולצת טי וקרוקס...

למעלה