dub studies

MR GREKO

New member
dub studies

מישהו יכול לתת המלצה על איפה או אצל מי אפשר ללמוד ליצור דאב אלקטרוני? תודה ואחלה שבת לכולם

DuBsYs

New member
אפשר ללמוד בבית

כל מה שצריך זה מחשב,CUBASE, הרבה זמן פנויי, ויצירתיות. דבר ראשון תחשוב איך אתה רוצה שהדאב שלך ישמע? מבחינה טכנית, דאב זה מיקס שמבליט את הבאס והתופים. ומוסיף אליהם אפקטים שונים. תתחיל מזה שתיצור לך רידדים פשוט עם לא יותר מארבעה ערוצים, אתה יכול לקחת לופ של תופים בערוץ 1, לופ של באס בערוץ 2, קלידים בערוץ השלישי וגיטרה ברביעי. אם אין לך רעיון לרידדים מקורי תתחיל מהעתקה של רידדים פשוט ומוכר, נגיד stalag, answer או real rock. אחרי שיש לך רידדים על המחשב עם ערוצים מופרדים תחשוב איך אתה רוצה לבנות את הדאב שלך. בשלב הזה תתכנן באיזה חלקים של השיר אתה רוצה להשתיק ערוצים מסוימים ואיפה להחזיר למיקס את הערוצים שהושתקו ולהשתיק ערוצים אחרים. לדוגמה, בפתיחה של השיר אתה רוצה להשאיר רק גיטרה וקלידים, אחרי 8 תיבות אתה מכניס את הבאס והתופים, אחרי 16 תיבות אתה משאיר רק את הבאס ל4 תיבות, אחר כך מוסיף את ההגיטרה ל2 תיבות יחד עם הבאס ואז 16 תיבות של באס ותופים ביחד, משם שוב גיטרה וקלידים. בשביל לקבל רעיונות ולהבין מה נשמע טוב אני ממליץ לך לקחת דאב שמישהו אחר עשה לרידדים שאתה עובד עליו (טאבי, ג'אמי וסיינטיסט הם רפרנס מעולה) ולנסות ליצור מבנה דומה של המיקס. אחרי שיש לך את הבסיס של המיקס תתחיל לפתוח אפקטים על הערוצים השונים, דיליי, ריברב וEQ משתנה הם הלחם והחמאה של הדאב. תשחק עם האפקטים האלה ותלמד להשתמש בהם בצורה שתישמע לך נכונה וטובה. שוב אני ממליץ לך בהתחלה לנסות להגיע לאפקטים דומים לאלה שעשו טכנאים מנוסים. אחרי שתלמד מהם תוכל בקלות ליצור דברים מקוריים משלך. כפי שציינתי בהתחלה צריך הרבה זמן בשביל ללמוד לעשות את הדברים האלה בצורה שהם ישמעו נכון, אבל אם אתה בעניין של ליצור דאבים אתה תהנה מתהליך הלמידה.

Carcass

New member
ותשובה קונקרטית אחת ח

היום אני כבר לא עושה את זה אבל בעבר הייתי לוקח לופים של תופים ,מקליט עליהם גיטרות ובס שלי ומשחק עם האפקטים..אמה מה הפסקתי לנגן כמעט לגמרי...

למעלה