HD בפלזמה או או LCD?

The Thing1

New member
HD בפלזמה או או LCD?

חיפשתי פורום על טלוויזיות או משהו קרוב ומצאתי אתכם. אני מתלבט כרגע ברכישת LCD או פלזמה. מה לדעתכם יציג תמונה טובה יותר? מסקר ויזואלי שעשיתי בחנויות נראה שפלזמה מציגה תמונה יותר ברורה עם שחור שהוא יותר קרוב לשחור לעומת LCD אבל עדיין יש לרוב הפלזמות רזולוציה נחותה לעומת LCD טיפוסי. איך זה משפיע על איכות התמונה? בשידורי HOT/YES שתי המסכים מציגים תמונה סבירה למדי לא יותר עם נטייה (שלי) להעדיף פלזמה (הLCD נותן תחושה יותר מרוחה ומטושטשת) בנוסף יש לנו פלזמה בסלון ואחרי הבה זמן צפייה אני די בטוח שפה היא מנצחת אבל.... איך כל אחד מהם יציג בHD? ופה אני חוזר לשאלה...המסך שאקנה יחובר לXBOX 360 שמשדר בHD 720P/1080I (לא נראה לי שאמצא מסך 1080P בזול) ולשימוש טלוויזיה פחות יהיה עדיפות. אם כך מה עדיף לשידור HD?

barakbl

New member
אני מעדיף LCD

ממספר סיבות: 1. מצוין בחיבור למחשב. 2. אין סכנת צריבה. גם במסכי הפלזמה החדשים עדיין יש בעיות כאלה ואחרות של צריבה. 3. יחס עלות/מחיר מצוין. אני אישית מאוד מרוצה מהסמסונג R81 בגודל 37 אינץ' שלי. FULL HD זה גימיק די מיותר בגדלי המסך הקטנים והבינוניים. רק במסכי ענק באמת יש הבדל ברור ומשמעותי, כזה ששווה לשלם עבורו. אני לא יודע על איזה תמונה מרוחה או מטושטשת אתה מדבר, ה LCD שיש אצלי נותנת איכות תמונה שכל מי שרואה אותה מגיב בהתפעלות. איכות מדהימה פשוט. גם משחקי PS3, גם DVDים (בעיקר כאלה שעברו UPSCALE, דרך PS3 אבל לא רק), גם כותרי בלו ריי, גם סרטי HD (דרך המחשב), גם שימוש במחשב ע"ג ה LCD, וגם חלק מסוים מהערוצים של YES נראים פשוט מעולה על הטלוויזיה. חלק מהערוצים של הטלוויזיה נראים זוועה, אבל זה בגלל איכות השידור הירודה בארץ... אני חושב שה 1080P הראשון שלי יהיה דווקא מקרן. שם, יש משמעות גדולה יותר לרזולוציה של FHD.

The Thing1

New member
בסוף כמובן שזה עניין של העדפה אישית...

אבל אני פשוט לא יכול להתעלם מזה שבמסכי LCD כאילו לקחו את התמונה ועשו SMUDGE או BLUR עם כל תוכנת עריכה גרפית...אני לא אומר שזה בולט בצורה בוטה והאיכות ירודה אבל בשידורים רגילים אין לפלזמה ולLCD איכות מרשימה בטח לא כמו CRT טובה...השאלה איך זה בHD. אישית יש לי פלזמה בבית LG 42 ולדעתי רואים ממש טוב בHD (XBOX360 וכמובן שגם DVD נראה מעולה. LCD נראה מן הסתם טוב יותר כשהאיכות של מקור השידור טובה. בחיבור למחשב אין ספק שיש יותר יתרון לLCD הן מאיכות והן מבחינת סכנת הצריבה. עדיין לפלזמה עוצמת בהירות וקונטרסט גבוהים יותר...אני עוד לא החלטתי....

למעלה