HTPC -

דרור א

New member
2 דיסקים מסיבה אחת...

על אחד מותקנת מערכת ההפעלה (אני אישית הייתי מסתפק ב 40 GB)והדיסק השני (הייתי הולך על 120-160 GB) ללכידת וידאו / עריכה. כך לרוב מקונפגות מערכות מקצועיות לעריכת וידאו. לגבי המעבד מצטרף להמלצת MOTIR פחות מסיבה של "חוסר תאימות" אלה יותר מכיוון של "שקט כללי" מהמאוור שעל המעבד. ולא פחות חשוב (לא ציינת כאן את הנושא) זה מארז איכותי מכמה כיוונים , א. ספק יציב (480 ... ומעלה בוודאי אם תתכון לשדרג כרטיס מסך בעתיד ומערך כזה של דיסקים). ב. צורה חיצונית - בכול זאת הולכת לשבת לך מפלצת במרכז הסלון. דרור.

motir

New member
למען האמת, אתה פתאום מחדד לי ענין

מסוים - מה פתאום להשתמש ב-HTPC לעריכה וידאו ?? אלו שתי מפלצות שונות לחלוטין. HTPC צריך להיות קטן וחמוד, עם ביצועים בינוניים בלבד. למשל, פנטיום 3 יספיק לחלוטין (וגם יצריך קירור חלש בהרבה). עריכת וידאו ו-DVD צריך לעשות בסביבה אחרת לגמרי...

Fkl0ster

New member
מאז ימי ה-ThunderBird עברו הרבה מים

ב-FAB-ים השונים של AMD; חפש קצת מידע על ה-Athlon64 החדש שהוא עליית מדרגה בפני עצמה אל מול גרסאות קודמות של האת'לון שגם הן עברו מתיחות פנים רבות מאז ליבת ה-TB. אני גם מאמין שאותם "מסכים כחולים" שנתקלת בהם לא נבעו מאי תאימות של המעבד\ערכת שבבים, אלא מתחזוק לקוי של המשתמש...

motir

New member
אתה טוען שאני לא יודע לתחזק???

וואי וואי וואי, איך אמרת. אין שום קשר למשתמש. ה-BSOD התחילו לאחר כמה שבועות. החלפתי הכל. לוח, זכרונות, מעבד. נאדה. הבעיות נפתרו כשהורדתי את ה-BUS ל-100MHZ במקום 133, ולכן למרות שיש לי 1.4 אני בעצם על 1GHZ. Athlon64 הוא אולי פריצת דרך (גם כן, לא ממש משמעותית היות ועדיין אין מערכת הפעלה נורמלית + תוכנות שתדענה לנצל את היכולת. ועד שהנ"ל תופענה, יגיח ה-64 של אינטל) אבל זה לא משכנע אותי. מעולם לא נטען ש-AMD איכותי יותר מאינטל. תמיד הטענות הן שהוא איכותי לפחות באותה המידה, אך נותן יותר תמורת הכסף. אז אתה יודע מה? אני מוכן לקבל את אותו הדבר ולשלם מעט יותר (וזה באמת מעט נוכח רמת המחירים של החומרה היום) - אבל להיות שקט ורגוע שיש לי אינטל ביד. כש-AMD יגיעו לאותה האיכות כמו אינטל, גם המחירים יהיו בהתאם.

Fkl0ster

New member
Is that so?

ואולי זה היה סה"כ משחק עם ה-BIOS? ואולי תזמון לא נכון של הזכרונות? או בעיה נדירה של אי-תאימות בין יצרן סטיק הזיכרון או השבבים עליו עם יתרן ערכת השבבים\לוח ספציפי שהיה לך? ניסית להחליף לוח לדגם\יצרן אחר? כנ"ל לגבי זיכורנות? אולי זה ה-PSU הג'נרי? אולי לא התקנת מנהל התקן עבור ה-southbridge בלוח אם? אולי זה היה ה-patch של AMD\VIA שנועד לפתור את הבעיה הזו? אולי זו זליגת המידע ב-IDE בשילוב עם S.B. Live! - מקרה נפוץ עם גשרים דרומיים מסוימים בערכות שביבם של VIA מאותה תקופה? הנה תסריט מאד הגיוני עבורך: ניסית לכפות זיכרונות SDRAM 100 לעבוד ב-FSB של 133 מגה"צ. במצב כזה אפילו בתזמונים ה"נוחים" ביותר עבור סטיק הזיכרון שלך, זה יכול להביא למסכים כחולים. או שמא רכשת בכוונת תחילה זיכורנות כאלו כדי להריץ אותה בצורה א-סינכרונית ל-FSB אבל לא אפשרת את זה ב-BIOS? אולי ניסית לרוץ במצב הזה בתזמוני CAS אגרסיביים במיוחד?? כפי שאתה רואה, יש ים של אופציות שככל הנראה לא בדקת... ואם כן בדקת אז קבל את התנצלותי אך זה לא אומר שהבעיה היא עם AMD. כנראה נפלת על סיליקון מחורבן... מקרה פרטי כזה לא צריך לגרום לעננה כבדה מעל יצרן המיקרו-פרוססורים השני בגודלו בעולם, שאף נהג לייצר בעבר מיקרו-פרוססורים עבור אינטל, חמדתך משכבר הימים.

motir

New member
התנצלותך מתקבלת.. ../images/Emo13.gif

כי כל מה שציינת - אכן נבדק. הייתי בשתי מעבדות, ושתיהן לא הצליחו לעזור לי. במקום אחד סדרו את הענין, אך הוא נשנה לאחר כחודש עבודה. הזכרונות 133 של MICRO הלוח ASUS A7V 133C ה-BSOD קרה גם ללא שום כרטיס פרט לכרטיס המסך, שגם הוא הוחלף במעבדה והעסק נשנה. תראה, בעבר עבדתי כטכנאי בחנות מחשבים, יש לי נסיון בתחום. גם נעזרתי בשתי מעבדות והעסק לא נפתר. המחשב עדיין אצלי (על 100MHZ) אתה מוזמן לסדר אותו. אם תצליח - אני אוכל את הכובע בהנאה מרובה. בעיות ה-AMD לא קרו רק אצלי. שמעתי מאוד אנשים על בעיות בסגנון. נכון שלא צריך להכליל, וניתן לקבל SETUP מעולה מבוסס AMD. אך כפי שכבר אמרתי - INTEL לחלוטין לא נחות מ-AMD (ועל זה לא תתווכח). ההבדל הוא רק במחיר. וכשהמחיר כל כך נמוך - אני לא חושב שיש כאן שאלה בכלל.

motir

New member
מכל מלמדי השכלתי...

אז אנא למד אותי
למה אתה מתכוון?

Fkl0ster

New member
הטריק עם הגשרים...

הכוונה לחיבור "גשרים" הנמצאים על החלק הימני העליון של המעבד... בלי ציוד מתוחכם, עם עפרון רגיל פשוט מותחים קו בין ה"נקודות" - הדבר גורם לפתיחת המכפלה של המעבד שלך. כנראה יש לך את'לון C, שבא עם 7.5*133 אחרי פתיחת המכפלה, ה-BIOS בלוח האם יאפשר לך לשנות את המכפלה הטיבעית מ-7.5 ל-14 ולהישאר על 100 מגה"צ FSB, כך ש- 14*100 = 1400 מגה"צ. יש סיכוי קטן שהמעבד שלך הוא Factory Unlocked, כך שלא תצטרך אפילו להטריח את עצמך...
מצ"ב דף רלוונטי שמצאתי ע"י שיטוט מהיר ב-google. שים לב: זהו אינו מדריך "ייעודי" לפתיחת מכפלה, אלא דף בכתבה שמתיחס לעניין...

motir

New member
נחמד מאוד. שמעתי בעבר על פתיחת

המכפלה, לא ידעתי שהעסק פשוט כל כך. למען האמת, מבחינתי הרבה יותר פשוט לזרוק מקומה חמישית את השילוש הקדוש, ולקנות חדש של אינטל
אבל לפני שאזרוק אתן לענין הזה צ'אנס. תודה

kikkler

New member
מספר אי דיוקים

אין הרבה סיבות לוותר על amd כיום. הימים השתנו ו-amd השתנתה. בנוסף, קשה לי להאמין שהמעבד שלך הוא הגורם העיקרי לבלו סקרינס ולבעיות תאימות. קירור מים בהחלט לא מרעיש מאוד - להיפך, קירור מים בא לפתור את בעיית הרעש של קירור אוויר. כמובן שזה לא מוחלט, אחרי הכל הרדיאטור מקורר בעזרת מאורר, אבל א. לא צריך מאורר חזק מידי בשביל להביא לתוצאות מצויינות, וב. רוב הרדיאטורים מקוררים בעזרת מאוררי 120ממ (בניגוד ל80 או 92) שמתאפיינים בשריקה פחות צורמנית. 2 הארדיסקים אפשר לחבר בתצורת ראיד ולקבל ביצועים שיעקפו ראפטור בודד. כמובן שהאידיאלי הוא שני ראפטורים אבל זה עסק יקר. שים לב שבכל הנוגע לראיד, יתרונות המהירות של SATA אל מול PATA ברורים.

motir

New member
הימים עברו, AMD השתנתה, ובדיוק בגלל

זה כל השרתים נותרו מבוססי INTEL... לגבי קירור מיים - אתה מדבר מנסיון? כי אני ראיתי מערכת מקוררת מיים. היה שם רעש בדיוק כמו של מזגן/אקווריום. שומעים מיים זורמים בצינורות. אם זה לא מפריע לך, כל הכבוד. אני חשבתי שאני משתגע. אני חוזר ואומר שאם תלך על INTEL לא תזדקק לכל הקונסטרוקציה הזו בכל מקרה... (שלא לדבר על מחיר מערכת מיים מול כמה מאווררים). בקשר ל-RAID, אין ספק שאתה צודק. רק לא הבנתי מדוע ל-SATA יש יתרון על PATA? במידה ואני מחבר שני דיסקים, כל אחד לערוץ IDE אחר, מה ההבדל בין PATA ל-SATA ?

kikkler

New member
תשובות

שרתים לא מחליפים כל יומיים - ה64 הוא מעבד חדש יחסית, תן לו זמן לשקוע. מעבר לזאת, רוב קוני השרתים מעדיפים שיקולים אחרים כגון שם, תמיכה וכולי, שפחות רלוונטים למשתמש הביתי. לא צריך ניסיון, אבל יש לי הרבה ידע בנושא. הגורמים היחידים שמפיקים רעש במערכת הם המאורר והמשאבה, שאין סיבה שישמעו אותה מעבר למאורר. (רעש בצינורות? לא שמעתי על זה מעולם, וזה ככל הנראה נובע ממשאבה שאין מותאמת לצורכי המערכת, או מהרכבה רעה). בנוגע למאורר, ההבדל הוא שבשביל לקרר מעבד בצורה נאותה בעזרת היטסינק אלומיניום / נחושבת צריך מאורר שידחף X cfm, בעוד שבשביל לעשות זאת במערכת מבוססת מים יהיה צורך בחצי עד שליש X. אם נוסיף לזה את העובדה שמאורר 120 דוחף הרבה יותר אוויר ממעבד 80/92 עם כמות סיבובים לדקה מקבילה, ואת העובדה שצייתי כבר - מאורר 120 ישמע הרבה פחות מציק ממאורר 80/92 כששניהם יסתובבו באותו rpm, יהיה ברור מדוע מערכת קירור מים הם המובילות בכל הנוגע לsilent pc. אם צריך או לא צריך את הקונסטרוקציה הזאת, אני אגיד שלא - HTPC לא מתחמם מספיק בשביל לדרוש פתרונות קירור שכאלה, לא אינטל ולא amd. אני לא בקיא מספיק בנוגע לעקרונות הטכניים שמאפשרים לraid sata להיות טוב יותר מ- raid pata, אבל זה הוכח במספר רב מאוד של בדיקות

DBD

New member
כמה הבהרות

את שני ה אכן התכוונתי לחבר בקונפיגורצית וחשבתי על רפטור אך כנראה שאני ארד מזה מכיוון ש ממש לא מספיקים לעריכת ווידאו, ולכן נצתרך מינימום שני הרד דיסקים ושני רפטורים יוצא עסק יקר וספק אם משתלם בהנחה שאני משתמש ב. בקשר לקירור מים, אף פעם לא שמעתי טענות שהוא מרעיש יותר מקירור אוויר. תמיד אומרים שקירור מים הוא הפתרון האידיאלי למי שרוצה קירור טוב יותר ושקט יותר. בקשר למעבדים של יש לנו שני מחשבים בבית, שניהם מבוססים עלAMD, אחד Athlon XP 1700 ואחד Athlon XP 2100 שעובד OC למהירות של כ2300, ובמהלך הכמעט 3 שנים שיש לנו אותם לא נתקלתי בבעיות. יש לציין שלפני כן היה לי מחשב אם מעבד של אינטל והוא לא היה יותר יציב. כך שאני סומך על המעבדים שלהם ובתוספת העובדה שהם עולים פחות, וה64 שאני מתכוון לקנות יאפשר לי חיים שקטים למשך כמה שנים טובות, כולל המעבר המתוכנן של תוכנות ל64ביט (Windows 64/Longhorn). אני מרגיש בטוח בנוגע לבחירה. נ.ב. מה ההצעות שלכם בקשר לכרטיסי המסך? עדיף לחכות כמו שאני רוצה, או שאין טעם?

DBD

New member
כמה הבהרות 2 (מתוקן)

את שני ההארד דיסקים אכן התכוונתי לחבר בקונפיגורצית Raid וחשבתי על רפטור אך כנראה שאני ארד מזה מכיוון ש74GB ממש לא מספיקים לעריכת ווידאו, ולכן נצתרך מינימום שני הארד דיסקים ושני רפטורים יוצא עסק יקר וספק אם משתלם בהנחה שאני משתמש בRaid. קירור מים, אף פעם לא שמעתי טענות שהוא מרעיש יותר מקירור אוויר. תמיד אומרים שקירור מים הוא הפתרון האידיאלי למי שרוצה קירור טוב יותר ושקט יותר או שאולי אני מתבלבל. בקשר למעבדים שלAMD יש לנו שני מחשבים בבית, שניהם מבוססים עלAMD, אחד Athlon XP 1700 ואחד Athlon XP 2100 שעובד OC למהירות של כ2300, ובמהלך הכמעט 3 שנים שיש לנו אותם לא נתקלתי בבעיות. יש לציין שלפני כן היה לי מחשב אם מעבד של אינטל והוא לא היה יותר יציב. כך שאני סומך על המעבדים שלהם ובתוספת העובדה שהם עולים פחות, וה64 שאני מתכוון לקנות יאפשר לי חיים שקטים למשך כמה שנים טובות, כולל המעבר המתוכנן של תוכנות ל64ביט (Windows 64/Longhorn). אני מרגיש בטוח בנוגע לבחירה. נ.ב. מה ההצעות שלכם בקשר לכרטיסי המסך? עדיף לחכות כמו שאני רוצה, או שאין טעם?

למעלה