יש לה יצורים בתיק
מינדי טייאר - זנגי

יש לה יצורים בתיק
מינדי טייאר - זנגי

מי מאיתנו לא מכיר את הרגע הזה שבו אתה מחפש משהו בתיק, שולח יד ארוכה ומפשפש בו ומוצא כל מיני דברים משונים כמו כפתור שנפל ושמרת כדי שלא תאבד, דואר ישן שדחפת פנימה במהירות כשחלפת על פני תיבת הדואר, עטיפות של סוכרייה או מסטיק שלא מצאת בדיוק פח בסביבה ולא היה לך נעים להשליך על הריצפה, מפתחות שהיית משוכנע שכבר אבדו מזמן ועוד מיני "מציאות" שרובן כלל לא היו אמורות להיות בו...הכל חוץ מה שבאמת חיפשת!
אצל רוב האנשים זה היה מסתיים בניקיון וסדר לתיק הסורר, בקניית אחד חדש או בהבטחה שברגע הראשון שיתפנה לך קצת זמן,
תסדר אותו (בתרגום חופשי לעברית: עד לפעם הבאה שתזדקק למשהו מתוכו ותשוב להבטיח לעצמך שבפעם הבאה וחוזר חלילה ובקיצור לעולם לא!)
אבל למינדי טאייר – זנגי, בובנאית ושחקנית יוצרת נולדה מזה הצגה חדשה

יום אחד בדרכה לקבל קבוצה במרכז לתיאטרון בובות בחולון בו היא עובדת כבובנאית, היא חיפשה משהו בתיק ושלפה מתוכו
"מיליון דברים רק לא את מה שחיפשתי" כהגדרתה. במקומו היא קיבלה הבזק פלאש שעבר לה בראש ומשם החלו להבנות הרעיון, העלילה והעיצוב להצגה "יצורי התיק" – הצגה קומית לשחקנית ו2 יצורים-בובות על מפגש עולמות, הסתכלות על האחר ועל יחסים שוויוניים בין הקטן לגדול.
"שלומפי היא אישה מפוזרת אשר תמיד שוכחת איפה היא מניחה את חפציה, היא לא מודעת לזה שהיא כזו,
היא משעשעת ומשועשעת מהחיים. היא תמיד מסתובבת עם כמה תיקים (כדי לא לשכוח דברים) בתוך אחד התיקים חיים שני יצורים קטנים אשר סובלים תמידית מהבלגן שהיא יוצרת בביתם ובחייהם והם מחליטים לעשות שינוי".
טייאר – זנגי, למי שלא יודע, מפעילה בובות בטלוויזיה בין השאר לסדרת הפרסומות עם בובות של חב' "עלית", "נטוויז'ן" וגם של צמד הבובות הכי מפורסם בארץ שקע ותקע (חב' החשמל).
בשנתיים האחרונות היא לימדה ת' בובות בבית הספר לאומנויות הריסון בתל אביב והיא עוסקת גם בבובותרפיה במסגרת תוכנית שבנתה סמדר קופר קיסרי-״מה עוזר כשקשה לי״ אשר נותנת משאבי התמודדות לילדים,הורים וגננות דרך תיאטרון בובות וסיפורים.
"יש לי עסק משלי של הצגות-תיאטרוני סיפור,סדנאות בניית בובות, וסדנאות של הפעלת בובות" מספרת מינדי
"ההפקה החדשה היא הצגה קטנה, מפגש אינטימי ביני לבין הקהל. כל ההצגות שלי הן הצגות קטנות אינטימיות אני הצגה של אישה אחת שעושה הכל לבד.ובזמן שעובדת על הצגה חושבת גם על פרקטיות-הקמה, סחיבה, פירוק וגודל המקומות בהם מופיעים שבדרך כלל הם גנים, אולמות קטנים, קייטנות שהם בדרך כלל מקור הפרנסה".

כאמור, בין שלל עיסוקיה היא משמשת כבובנאית במרכז בחולון שלו חלק גדול בהעלאת ההצגה
מינדי: "משם גם קיבלתי תמיכה לא רק כספית בשביל ההצגה אלא תמיכה מלאה בהכל. זאת פריווילגיה גדולה בתחום הבובנאות ומשחק למצוא מרכז אשר הוא בית שמגבה מאמין ותומך בך ואני אוהבת ומודה לכל משפחת המרכז. אני לא יכולה שלא להזכיר את הבמאית הנפלאה שלי
איקי גלעד - במאית ואישה כל כך מוכשרת ונדירה אשר ליוותה אותי בתהליך המאתגר של ההצגה! ואם כבר תודות אני חייבת תודה גדולה לאילן סביר אשר ליווה אותי מתחילת הרעיון שהיה עוד רק רעיון ועד לבכורה!!!
וכמובן למשפחה המדהימה שלי לאיש שלי שתמיד שם מאמין בי ותומך נותן לי את המרחב והזמן לחזרות אינטנסיביות למרות ששנינו עובדים כעצמאיים"
לא סתם מתעכבת מינדי על האיש שלה...הצצה לרשימת הקרדיטים מגלה שהבעל, איציק – מטפל בדיקור, אחראי על יצירת התפאורה להצגה החדשה ומסתבר שזו אינה הפעם הראשונה שהם משתפים פעולה גם בתחום זה.
"חוץ מתמיכה הוא גם האיש שבונה בשבילי דברים לא רק בבית אלא להצגות יש לו ידי זהב והוא מעורב טכנית בכל הצגה בונה, תופר ונותן רעיונות. הוא פרטנר נפלא גם בחיים וגם בעבודה".
"כמובן שיש ויכוחים ודיונים על דברים בדיוק כמו בחיים" היא משיבה על שאלתי על עבודה משותפת של זוג נשוי.
את כל זה מצליחים לעשות השניים ע"פ ולמרות שיש להם שתי קטנות נפלאות, בת 5 ובת 3 וקטנטן בדרך.
אומרים שיצירה (הצגה, מופע, תקליט, ספר וכ'ו) הם בעצם סוג של הריון ולידה ולכן סיקרן אותי לדעת האם יש הבדל ושוני בתחושות ובעבודה עצמה בזמן סחיבת הריון אמיתי בבטן ואיך היא קיבלה את ההודעה על ביטול ההצגה שהיתה אמורה לעלות כבר לפני חודש?
"ההשלכה הכי גדולה לזה שאני מרימה את ההצגה הזו בהריון זה שבמקום להופיע בפסטיבל הבין לאומי לתיאטרון בובות בחולון שנדחה לסוכות עקב המצב בארץ היינו צריכים לקיים בכורה באוגוסט כי בסוכות אהיה באמצע תשיעי.
ברור שזה מבאס אבל לפחות אופיע עם ההצגה לפני הלידה ועם כל מה שקורה בארץ אני צריכה להגיד תודה שהצלחנו להרים את ההצגה במצב הזה"
וזה אכן מה שקורה השבוע! ממש ברגעים אלה בהם נערכת ותפורסם כתבה זו, יעלו מינדי, התיק, היצורים וההצגה על במת המרכז בחולון
ואל תצטערו אם זה נודע לכם רק מהקריאה...
האולם כבר מפה מפה לפה להיום!
תהיה לכם הזדמנות נוספת ולצפות ב"יצורי התיק" גם ביום שבת הקרוב 16.8 במרכז בחולון שדאג לארגן אירוע מיוחד בשם:
"בובות קיץ" שבו היא ובובנאית נוספת, ליאורה שוקרון שגם היא היתה אמורה להופיע בבכורה בפסטיבל שנדחה ושגם היא נמצאת בשלבי הריון מתקדמים שלא יאפשרו לה להופיע בפסטיבל שיתקיים בסוכות, תוכלנה להעלות סוף סוף את ההצגות החדשות שלהן!!!

לנוחותכם ניתן לקרוא את הכתבה גם בקובץ

מאחר ומערכת העריכה החליטה לעשות לי בעיות דווקא בזמן העלאת ההודעה,
מצ"ב קובץ וורד לקריאה נוחה יותר!
תהנו

בשביל זה אני פה חגית

מקווה שעד פרסום הכתבה הבאה התקלה תסודר ויהיה נוח לקרוא אותה גם מעל דפי הפורום

&nbsp

יואוווו !!! גם לי יש בובה כזאת שעשויה מסנו סושי כזה של

ניקוי אבק ... הם באים בצבעים מדליקים !!
רעיון מגניב להצגה !!

למעלה