הודעת מנהל (כן, יש כאן אחד נראה לי :)

raanansh

New member
הודעת מנהל (כן, יש כאן אחד נראה לי :)

הערב מחקתי הודעה של אחד הגולשים אשר הפנה לסרטון ביו-טיוב אודות ארוע בו מעורבים פקידי סעד.
בלי להיכנס לתכני הסרטון ולסיפור הרקע בטוחני כי הוא כואב וקשה לכל המעורבים, ההודעה והתגובות נחמחקו מאחר והסרטון הוא תעמולתי, משמיץ ופוגעני ואיני רואה מקום לנכון לתת יד לפרסומו.
בכל אופן, אני כן מוצא מקום להעלות על גבי הפורום את המקרה , אם אותו כותב מוכן לנסח את תיאור המקרה והשתלשלות העניינים בצורה עניינית ורלוונטית לדיון מקצועי ותרבותי, אשמח לראות זאת קורה.

netad2

New member
רענן..

כמו שכתבתי קודם אני בדר"כ לא מגיבה לשטויות משמיצות כאלה אבל הרגשתי שפעם אחת גם לנו מגיע להשמיע את דעתנו מול כל ההשמצות..
בא מישהו להתארח בביתנו, משמיץ אותנו ככה ואנחנו נשתוק?!
תמיד אנחנו דוחים את הנושא ב"איזה אדם הזוי, בא סתם להשמיץ, אין לו מה לעשות ונותנים אבחנה כזו או אחרת וכו'.. פעם אחת רציתי באמת לתת את הדעת ולהסביר לו מה הוא הורס בכך שמנסה לבנות דברים אחרים..
זה מעצבן!! וזכותנו שקולנו גם ישמע!!!

puma1034

New member
לנטע אני בהחלט מזדהה איתך ומבין מהיכן זה בא

לדעתי פעלת נכון שבחרת להגיב ולא לטמון את הראש בחול נוכח ההתקפות שהולכות ומתגברות
נגד עובדות הסעד.

אכן מאשימים אתכן בדברים חמורים וקשים מנשוא.

אני יודע שהבעלים שלכן נדרשים לבוא ולגונן על עובדות הסעד ולהתמודד מול אותם האשמות קשור וחמורות.
מה יעשו ילדיכם הקטנים כאשר המידע הזה זמין לכל דיכפין באינטרנט.
וגם אתן בוודאי מאוד, מאוד פגועות מאיך שאתן מוצגות.

לפחות מהסיבה הזו לדעתי אסור למערך עובדות הסעד לטאטא את הבעיה מתחת לשטיח.
כי לא מדובר רק בטיפה אבק.

לגבי גיבורת הסרט/סירטון. והיא אכן גיבורה במלוא מובן המילה שמנהלת את המערכה בצורה מעוררת הערצה.
היא לא השליכה נעל בפניה של שופטת היא לא פיצצה את כנסיית הבשורה וערקה לרשות הפלסטינאית.

אם תעשו סקר תגלו שהציבור בישראל מקבל בהבנה או אפילו בהזדהות כאשר הורה או הורים לא בוחלים בלעבור על החוק
במאבקם להשיב את ילדיהם החטופים.

יתרה מכך אפילו מצפים מהם לעשות כל מה שהם רק יכולים על מנת להשיב את ילדיהם לחיקם.

ומהצד השני אתן ניצבות כאשר אף אחד לא מוכן לקבל שילדים להורים שהם לא נרקומנים או חולי נפש יחטפו מהם.
וזה דבר שאתן לעולם לא תצליחו למכור לציבור כדבר שהוא מחוייב המציאות.

ולכן אני לגמרי מזדהה עם נטע שמבינה שיש כאן בעיה אמיתית שרק תלך ותחריף עם הזמן.
בעיה שמחייבת שעובדות הסעד יתנו עליו את הדעת ויתנו לו פיתרון אמיתי אחת לתמיד.

העליתי את הסרטון דווקא לפורום שלכן כדי לעודד אתכן להתחיל בתהליך.
מעבר לזה ברור שעדיף לכן שאתן תובילו את השינוי מאשר שינוי כזה יכפה עליכן עם כל המשתמע בזה.

וזה רק עניין של זמן.

puma1034

New member
רק לעדכן אתכן עובדות סעד יקרות

אני לא לוקח כמובן מאיליו שאתן מודעות למה שמתחולל.
כי למשל אצלנו המתווכים..... מאשרים חוק לבית דין משמעתי למתווכים בלי שכמעט אף מתווך מודע לזה.

הוגשו נגדכן תלונות באו"ם
נערכות הפגנות נגד שר הרווחה
מידי יום ביומו מופץ מידע באינטרנט וביוטיוב
נערכות הפגנות כנגד שופטים ותובעים

ורק הערה לגבי גיבורת הסירטון
נטע השתמש במילה היא וחברותיה

אז נטע רק שתדעי.... זו היא חברותיה וחבריה
היא מפגינה איתנו ומהווה חלק מתנועות האבות הגרושים

גם האבות הגרושים עד כמה שזה ישמע פרדוקסאלי לא יכולים לעמוד מנגד נוכח חטיפת ילדים מאמם.
לא נוכל לקבל ולהשלים עם ניתוק ילד או ילדה מהורים או מאחד מההורים. אלא במקרים שבהם הילדים עוברים התעללות בבית והבית הופך להיות מקום מסוכן בעבורם
אבל באמת מסוכן. לא ניתן לעשות זילות בדבר ולהכיל אותו על הורים שאינם מהווים סכנה לילדיהם.

יש כאן גבול שאנחנו לא ניתן לכן עוד לעבור אותו בכזו קלות.

חטיפת ילדים מהוריהם זה צעד חמור ביותר ואין לנקוט בו אלא במקרים חמורים ביותר.

אלון רחמים - יו"ר התנועה למען עתיד ילדינו.

אני דווקא שמחה שסוף סוף מוחקים מפה הודעות

כאלה. בתפוז אין מה לעשות, אם מוחקים הודעה אחת אלה שאחריה גם נמחקים. אבל אני שמחה שלא משאירים תעמולה משמיצה.

נטעוסית

New member
מבחינה טכנית, לא ניתן להשאיר תגובות ללא

ההודעה הראשית.
במקרה כזה, ניתן לשלוח לך במסר אישי את ההודעה שלך, ואת יכולה להעלות אותה מחדש לפורום, תבקשי מרענן.

והינה תמצית מה שכתבתי

התייחסתי אלכן ולא אליו כי לעניות דעתי ומנסיוני אין שום טעם להשיב להודעות כאלה
אלא למחוק אותן בלבד.
בעיקרון אמרתי שכבר הופיעו כאן הודעות דומות פעמיים שלוש משהו כזה, וככל הזכור לי הן נענו במלא הרצינות ובאופן מדוייק ביותר על ידכן ועל ידי אחרות בפורום.לי אישית כבר נמאס מ "צייד המכשפות" הזה שכל מטרתו היא להפוך את מקצוען של פקידות הסעד למשהו שטני ומיפלצתי ללא כל בדיקה בוגרת ומעמיקה של כל מקרה לגופו, מה גם שהכותב מתיימר לנהל עמותה כלשהיא ולא "סתם אחד" שמגיב.
אני אומרת שאין טעם להשיב גם מכיון שכל תשובה לא תביא את הכותב לידי מחשבה הגיונית או בדיקה אחראית של הנושא וגם במילא ממש לא אכפת לו משלומם ובריאותם של הילדים , האמהות או האבות שבשמם הוא מדבר,אלא הוא מעוניין רק בסנסציה לשמה. אמנם ישנם מקצועות רבים כגון רופאים עורכי דין ועוד שקורים בהם מקרים רבים של עשיית עוול, אבל את מי זה מעניין, הרבה יותר מעניין וקל להביא סנסציות שבהן מככבות נשים דימוניות שגם מנועות במילא מלענות לאיש " האמיץ" הזה.שלא לדבר על הדעות שכבר שמענו מקודמו שראה את השופטים כחותמת גומי בלבד של פקידות הסעד. כי ידוע שלשופט האומלל אין בררה אלא לאשר כל מה שהחליטה " המכשפה הרעה והזדונית."
ולכן המלצתי לענות לו בקצרה בסגנון- חפש לך עץ אחר, ופשוט למחוק את כל ההשמצות האלה אחת ולתמיד.
ולרענן: מאוד יפה מצידך שאתה מוכן לפרסם הודעה שלו באם ינסח את המיקרה במילים שלו אבל לאור מה שכתבתי קודם זה ממש לא מעניין אותו. כל הקטע כאן זה ההשמצה שבסרטון אחרת לא היה מראש פונה לפקידות הסעד באופן גורף כזה.

puma1034

New member
פתרת לעצמך את כל הבעיות בלי שום נסיון אמיתי

אפילו להתייחס אליהן.

יש כאן בנאדם שמחפש לטפס על עצים ושכל מטרתו היא השמצות צריך למחוק ונגמר.
פשוט וקל.

לאיזה מחשבה הגיונית את מצפה ממני?
שאתמוך בניתוק ילדים מאמא ועוד אמא כזו?
ההגיון שלי בחיים לא יקבל דבר כזה.

שנים ילדים מנותקים מהאמא שלהם. איפה אנחנו חיים?

puma1034

New member
הגישה שלך עדיפה בהרבה על פני זו של חברתך

כאשר אתם הודפות כל טענה נגדיכן כסגנון של ההימ-ליה
אתם מראים לפעילים שאין טעם בכלל לנסות לתקשר איתכן.
וכי הדרך היחידה היא בצורה של לפרסם תכנים באינטרנט הפגנות פעילות בכנסת
וכ"ו

לדעתי ההימ-ליה מבטאת קוד התנהגות שהביא אתכן למקום הזה שבו אתן עומדות היום
שאתן מותקפות ומאשמות בהאשמות כבדות ביותר.

כיו"ר התנועה למען עתיד ילדינו
אני מקבל מספר טלפונים ביום מאזרחים במצוקה.

כמובן שקצרה ידינו מלעזור לכולם כי אנחנו לא עומדים בקצב הרצחני שלכן עובדות סעד יקרות.
ובכל כוחי אני מנסה לשכנע אותם שגם בגירושין או פרידה הם חייבים לחתור ובכל מחיר לביסוס של ייחסי אמון ושיתוף פעולה.

האלטרנטיבה במציאות הישראלית היום היא לחלוטין בלתי אפשרית.

אני לא בטוח כמה אתן מנסות או עברתן הכשרה להבהיר ולשכנע את הצדדים הניצים לבסס יחסי אומון ושיתוף פעולה למרות הפרידה.
אבל אם הייתן עוברות הכשרה מתאימה בנושא ולוקחות על עצמיכן את המשימה הזו כמשימה בעלת סדר עדיפות עליון.
הרבה ילדים היו ניצלים ממשבר גירושין שהולך ומסתבך כאשר הרשויות רק מעצימות סיכסוכים במקום להרגיע.

אם היה עם מי לדבר הייתי מבקש מכן עובדות סעד יקרות שתקחו לתשומת ליבכן שזו משימה שעם הכשרה מתאימה תוכלו למלא ופשוט לחסוך מילדים רבים סבל ומשברים לחלוטין מיותרים.

זו רק דוגמה אחת.

netad2

New member
קודם כל אל תנקוב בשמות

ואל תשמיץ אף אחת מחברי הפורום.
שנית, אל תהפוך אף אחד לחבר שלי!!!
ותקרא מה שכתבתי על המונחים למטה...
ודבר אחרון- אם אתה כל כך נדיב ורוצה לעזור תמליץ לכולם להתחיל לשתף פעולה ולא להילחם. כי עו"ס מטרתם בראש ובראשונה היא לעזור ואם נלחמים בהם אז דבר טוב לא יוצא מזה..

נתקלתי בהמון המון ילדים שהוצאו מבתיהם ולא ראיתי אפילו אחד שהיה לי ספק אם זה לא היה נכון..
ולגבי הדוגמא שנתת- אתה חושב שעו"ס היא הסיבה לגירושין וסכסוך בין בני זוג?? זו לגמרי השלכה.. וזה אנחנו יודעים לזהות מרחוק..

raanansh

New member
אני מסכים איתך, ואין סיבה לשתוק

אך הקודים של התנהגות המקובלים בפורום חייבו נקיטת הצעד של הורדת ההודעה הראשית שבעקבותיה נמחקו התגובות.
אני בהחלט לא חושב שיש לשתוק או לעבור בשתיקה על השמצות, אך חשוב להבין שהן באות ממקום של מצוקה וכאב אנושי. אותם אלו היוצאים נגד פקידי הסעד צריכים לשאול את עצמם מדוע זה כך? האם זה ממקום של כעס ורגש או פשוט עקב חוסר הבנה של תפקי פק"ס . האם אלון יגיד שבמקרה של אמא טאליבן היה צריך להשאיר את הילדים אצל האם ? האם אצל גואל רצון צריך לאפשר את הקומונוה הביזארית ?

netad2

New member
אולי צריך כבר להתחיל בשינוי המונחים..

אף אחת כאן לא פקידה ואף אחת לא מטפלת בסיעוד אנשים!
וזו הבעיה העיקרית- האישה בסרטון אמרה על העו"ס- היא בסה"כ פקידה! וזה הדבר שהכי הדליק אותי.
בסמסטר הקודם היה לנו קורס שלם בנושא של ההתייחסות לעו"ס במיוחד בלשכות לשירותים חברתיים..
זה מכעיס!!!

ועוד האנשים האלו חושבים שהם למען עתיד ילדנו.. ילדים של מי?? כי בטוח שהם לא מייצגים את העתיד של ילדי!!
וזה אוכל אותי שכעו"ס אנחנו מהנהנים בראש וממשיכים הלאה!!!

puma1017

New member
לשאלתך לגבי אמא טליבן וגואל רצון

אין להשאיר ילדים בבית שמהווה סכנה אמיתית עבורם.

האמא בסרטון לא מהווה שום סכנה לילדיה ואני לא מבין איך הגיע דברים עד כדי כך
אני לא רואה שום נכונות שלכם לברר שום דבר.

מחר אנחנו בהפגנה מול ביתו של שר הרווחה.

לא נאפשר לכם להמשיך במעשים האלה.
מכוון שאנחנו לא מסוגלים להיות בכל מקום שאתן מפרידות ילדים מהוריהם ללא שום הצדקה.

אנחנו נפעל נגד הממונים עליכם.
זה לגמרי תפקיד שלהם לוודא שסיפורים כמו זו של אותה אמא לעולם לא יקרו בישראל שלנו.
ברור שגם בסיפור הספציפי הזה אני רוצה לראות אתכן פועלות לאלתר להביא לסיום שבו האמא וילדיה מתאחדים.
ותנסו לעשות את זה בלי להפריד אותם הפעם מהאבא.

ילדים צריכים את שני ההורים שיש להם, במיוחד אם ההורים גרושים.

ובמקרה של אותה אמא ברור שמדובר בהתחשבנות או נסיון להעמיד במקום או אני לא יודע מה וגם לא מעניין אותי
אסור היה לכן להרשות שהדברים יצאו עד כדי כך משליטה ויגיעו עד כדי ניתוק ובוודאי שכזה ניתוק ממושך של שנים.
לא רוצה להשתמש במילים קשות כי אין בזה טעם. אבל עברתן את כל הגבולות.

התשובה בגוף השאלה

מדהים לא?
שימו לב למילים: " קצב רצחני" שאי אפשר לעמוד בו מול פקידות הסעד שבלהיטות רבה עושות לילות כימים
רק כדי לחטוף ילדים.חטיפת ילדי תימן הם כאין וכאפס לעומת "הקונספירציה האמיתית" של פקידות הסעד נגד נשים אומללות שכל חטאן הוא שהסתכסכו קצת עם בן הזוג וכבר מתנפלת עליהן פקידת סעד שכל תשוקתה בחיים הוא לגזול ילדים.
ולטענות הללו אתם מנסים להשיב ברצינות ובהגיון.
לכותב אין כל מושג מה היא עבודתה של פקידת הסעד וכיצד היא מתבצעת, יתרה מזאת,הוא סבור שכולנו פקידות סעד ואם לא אז משתוקקות להיות כי בטח לכולנו ישנם איזה גנים שטניים שכאלה מעצם היותינו עובדות ועובדים סוציאלים.
האמת העצובה שרובינו נמנעים ונמנעות מתפקיד זה ורבים שמילאו תפקיד זה החזירו את המינוי של התפקיד "הנחשק"
הן בגלל עבודה קשה מאוד ובלתי מתגמלת והן בגלל גאוני הדור כגון הכותב שמסייעים להשמיץ את התפקיד הזה שאף אחד כמעט לא רוצה למלא.
אני עצמי עבדתי עם פקידי סעד וכתבתי תסקירים אם כי לא יכלתי לחתום עליהם באופן בלעדי מכיוון שלא היה לי מינוי. אגב אני חייבת לומר שבמשך שנים שעסקתי בכך שמעתי מהפונים שלי הרבה הכרת תודה גם במקרים סבוכים וקשים ביותר, ובניגוד גמור למה שכתב, שוחחנו גם אני וגם פקידי הסעד רבות עם זוגות על גישור ועל דרכים להגיע לפשרה במקום לפרנס את עורכי הדין שלהם שעודדו בדרך כלל את שני הצדדים לעשות ההפך.
אבל פה ושם מבחוץ דווקא, נישמעו נשמות טובות כגון הנ"ל שאף הגיעו לתקשורת ופרסמו סיפורים על אנשים מוכרים לשרותי הרווחה וכל זאת מבלי הגינות בסיסית של בדיקת הסיפור ושמיעת שני הצדדים, שאת זה אפילו אדם בור מהרחוב יודע שצריך לעשות לפני ששופטים מישהו.
ולכן ויתרתי על המינוי היוקרתי הזה. חשוב לי מאוד לעזור וראיתי שאני יכולה לעשות זאת גם בלי מזוכיזם. לא צריכה "אלונים" שכאלה בחיי.
ולכן אני חושבת שלא רק את ההגדרה של פקידי סעד צריך לשנות אלא לעשות חשיבה גורפת ולשנות את התפקיד הזה לחלוטין. ועד אז שהמשטרה ובית המשפט בתמיכתו של אלון וחבריו יבצעו לבדם את תפקיד פקידי הסעד.

puma1034

New member
אתם לא מסוגלות לצאת מתוך עצמכן ומתוך

ההתגוננות התוקפנית שלכן ולברר עניין בצורה עניינית.

צר לי מאוד ואני אומר את זה בכאב.

אני גם שאלתי את עצמי איך בחורה שהולכת ללמוד עבודה סוציאלית מתוך מטרה באמת לעשות רק טוב.
בסופו של דבר מואשמת בהאשמות כל כך חמורות.

יכול להיות שהתפקיד שוחק ומה שרואים מכאן לא רואים משם.
יכול להיות שבגלל העבודה עובדות הסעד מתחילות לפתח כהות חושים והם לא מסוגלות לראות יותר
שהם גורמות לטרגדיות אנושיות.

כול טענה כלפיהן מייד מובילה להתגוננות תוקפנית.

תקחי את הסרטון על האמא שניתקתן מילדיה סתם בלי סיבה אמיתית
ותתני למישהי שעכשיו מתחילה את הלימודים שלה בעבודה סוציאלית לצפות בסרטון
היא תזדעזע ויש סיכוי גבוה שהיא תבכה תזיל דמעות ממש.

אבל תראי את אותו סירטון לעובדת סעד מנוסה. זה לא יזיז לה כלום.
היא עוד תרגיש מותקפת שעושים לה דמוניזציה סתם נטפלים אליה אנשים עם אגנדה שרק רוצים להכפיש.

ככה מערך הרווחה לא יכול להמשיך ולהתקיים.

נתקלתי בעובדת סעד בעלת אישיות כובשת מלאת כריזמה. אם רק היו מדריכים אותה איך להשכין שלום בין בני זוג פרודים
היא הייתה עושה את זה לגמרי בקלות.

היא הייתה יכולה להכנס לבתים כמו מלאך ולהציל נפשות של ילדים.

אבל במקום זה היא לומדת מחברותיה איך לסכסך איך למעול באמון איך להלך איימים איך לרסק בני אדם שממילא נמצאים בתקופת משבר.
במרכז כל הסיפור הזה יש גם ילדים.

תשנו את הגישה מרע לטוב ותשיגו הרבה יותר בזמן הרבה יותר קצר. (אם זה עדיין בכלל מעניין אתכן)

אם היה לכן את היכולת לדוגמה לפשר ולגשר בין האמא שבסרטון לבין האבא. כמה סבל וצער הייתן חוסכות מהעולם שלנו.
לא רק מהאמא אלא גם מילדיה ואני בטוח שגם לאבא לא קל. כי הוא צריך להתמודד עם גידול של שני ילדים לבד.

האם למערך עובדות הסעד יש תוכנית הדרכה לזוגות פרודים? זה א-ב האם עברתן הכשרה בגישור ופישור בין בני זוג פרודים.
האם זו בכלל משימה שמערך עובדות הסעד בכלל נטל על עצמו?

אתה לא מסוגל לצאת

מתפקידך כמטיף מוסר לאומה.
מאין זה בא? אני ממש מקנאה באלו שמרגישים עצמם כל כך מושלמים שכל מה שנותר להם
זה לבקר אחרים.
חינוך נאה לכל ההורים הזוגות והילדים: מעתה אל תקחו אחריות על חייכם, אל תעבדו על היחסים הבין אישיים שלכם ממש לא צריך
יש את מי להאשים: את פקידות הסעד, את אמא,את הגננת, את רוכבי האופניים וכו...
איזה חיים מתוקים.
עניתי בצורה עניינית ביותר ובשיא הרצינות ואני מציעה לך ולחבריך להרים את הכפפה. במקום לדבר גבוהה גבוהה הציעו את עצמכם כתחליף לפקידות הסעד. הלואי שפקידי ופקידות הסעד ישמעו אותי, יקבלו שכל ויחזירו בהדרגה את המינוי שלהם. הגיע הזמן שהמדינה תבדוק אייך היא מתנהלת ללא פקידי סעד. מה כבר יקרה? אם נאמין לכותב אז רק טוב יצא מזה וכולנו נצא נישכרים רק ש... לא יהיה את מי להאשים? השופטים לא יקבלו האשמות כאלו בשתיקה ובחביבות ואי אפשר להאשים עמותות כאלה ואחרות בכלום כי הם לא אנשי מקצוע... איזה באסה... נו טוב... החיים לא מושלמים.

puma1034

New member
אני לגמרי בעד שעובדות הסעד יחזירו את המינוי

ולא בהדרגה אלא בבת אחת עדיף.

אל תשכחי שאתן מתפרנסות מכספינו.
אתן מקבלות משכורת כדי לפתור בעיות לא כדי להתעלם מהם.

ברור שכל אחד צריך לקחת אחריות על חיו.

אבל גם ברור שברגעי משבר בני זוג מקבלים החלטות הרסניות לעצמם ולילדיהם.
וכאן אתן צריכות להכנס לתמונה ובשביל זה אתן מקבלות משכורת.

מה הרעיון לשלם לעובדות סעד משכורת אם במקום לעזור ברגעים האלה
הן רק מסכסכות לוקחות צד מהלכות איימים מועלות באמון?

אז אנחנו צריכים לממן עובדות שרק מסלימות את המצב?

זה לא השרות שאנחנו כמשלמי מיסים הזמנו.

אם לא בא לכן להשתנות אז תחזירו את המינוי.

כנראה שאין צורך ב 15 אלף עובדות סעד. 500 זה מעל ומעבר.

אני לא פקידת סעד חביבי

וכבר הסברתי קודם מדוע אבל את החלק הזה וודאי לא קראת.
אני בטוחה שהמשכורות המנופחות של כולננו נגזלו מכיסך הדל...

למעלה