שלום, אני נוסעת...

never give up

New member
שלום, אני נוסעת...

ראשית אומר שממש מחמם את הלב לראות שגולשים נוספים מצטרפים מדי יום, ושהפורום פעיל

ולדבר העיקרי - אני טסה לנופש של חמישה ימים בורנה, מלון חצי פנסיון. אמי בולגרייה, אז אני די בטוחה שהיא תציע לי לאכול ממגוון מאכלי העדה, וכבר מהארץ אני חושבת ומחשבת מה אבחר לאכול ועל מה אוותר, כמה אוכל מכל דבר, האם לקזז בארוחות האחרות וכו'...

ופה אני רוצה לשמוע אתכם:
כשאתם בנופש, אתם מנהלים את האוכל או שהאוכל מנהל אתכם?
האם אתם לוקחים אוכל מהבית?
האם אתם מתכננים מה תאכלו או שאתם ספונטניים וזורמים עם מה שיש?
האם בנופש אכילת היתר מקבלת מקום של כבוד או דווקא מודחקת?

אני טסה מחר בבוקר, ומכיוון שאף אחד לא הציע את עצמו להיות גולש השבוע, הפינה תפתח במוצ"ש הבא.
אנא שמרו על עצמכם, פזרו חיבוקים וחיוכים, תימכו ועודדו - הפורום הוא בשבילנו!

שבוע טוב,
רותם

מינהר

New member
רותם, תהני בבולגריה , ארץ יפה.

כשאני בנופש אני משתדלת לאכול חצי קג ירקות בצהרים ובערב.
3 פעמים ביום - מנת חלבון סבירה ולא שמנה.
בבוקר ובערב פרוסה או חצי כוס אורז. בבוקר גם רבע קג פרי.
אם אצליח אצרף לך תמונה יפה מבולגריה, שחברה שהיתה שם שלחה לי.

קשר חדש

New member
אוכל וטיולים זה נושא בעייתי

@ בטיולים האוכל מנהל אותי. אם זה ארוחת הבוקר במלון, שאני לא יכולה להפסיק ואז גורמת לי לעייפות ורצון לישון. אם זה החיפוש הבלתי פוסק אחרי פיצה, כיוון שזה האוכל שאני תמיד ובכל מקום אוהבת. אני לא מאנשי הגיוון והטעמים החדשים. להיפך. לכן הנאה גדולה ממסעדות או מאוכל רחוב מקומי אין לי. @ בדכ מביאה הרבה אוכל מהבית. @ לא ממש מתכננת, אלא כפי שכתבתי קודם מחפשת אוכל מוכר. @ בנופש אני לא מנסה לבדוק יותר מדי למה ואיך אכלתי. נותנת חןפש חעצמי, ובהתאם עולה במשקל.

Gali112

New member
נסיעה טובה

&nbsp
נוסעת יחסית הרבה וחוזרת בלי עליה ולפעמים אפילו עם ירידה
הכללים שלי בחול: מתארגנת מראש על תפריט עשיר יותר מהרגיל אבל עדיין עם גבולות. הרבה הרבה פעילות במהלך היום - בעיקר הליכה תוך כדי טיול אבל אם אפשר ויש חד"כ/ בריכה במלון אז גם זה. לפעמים לוקחת מהבית - בעיקר כדאי ליום הראשון שלא תגיעי לארוחת ערב במלון מורעבת . בד"כ לוקחת סנדביצים ליום הראשון, פריכיות. אפשר גם למצוא מכולת מקומית ולעשות השלמות לארוחות הביניים
נסיעה טובה !!

תעשי חיים!

קטדם כל אוכל מקומי הוא חלק מהחופשה והחוויה, כך שאני לא מונעת מעצמי דברים.
אבל אוכל הוא לא המרכז בחופשה בחו"ל.
עבורי בחופשה בחו"ל מתקיים אורח חיים יוצא דופן/חריג של אכילה.
מכיוון שהמטרה (שלי, בכל אופן) היא לראות כמה שיותר, ולהסתובב כמה שיותר-נובעים מכך כמה דברים:
1.אני כל הזמן פעילה-כל הזמן על הרגליים, הולכת ,מטיילת , מסתובבת[
2. אני הרבה פחות חושבת על אוכל- מן הסתם, חושבת על הארץ בה אני נמצאת, ועל מה אפשר לעשות בה
3. אני אוכלת הרבה יותר מסודר (בוקר , צהריים וערב, וארוחת ביניים כלשהי).
אני אוכלת מאכלים רגילים (כלומר לא דיאטטיים) ,ממאכלי המקום, במסעדות ובתי קפה. כל שהאוכל אולי משמין יותר מהאוכל שאני אוכלת בד"כ, אך זה מתקזז עם כל ההליכה. כך שיוצא שאני חוזרת מחופשה באותו משקל איתו התחלתי את החופשה או אפילו פחות.

never give up

New member
היי לכולם

עכשיו רק הגעתי למלון, גמורה מעייפות ועם קיבה מלאה ג'אנק וקצת אוכל מקומי.
והנה המקרה:
התעוררתי בבוקר וחשבתי: "יש לי נסיעה ארוכה ולא יהיה לי זמן לאכול הרבה שעות, אז אוכל הרבה מעכשיו." ואכלתי לא מעט.
בדרך התבשרנו שהטיסה נדחתה בשלוש שעות, אז חלפה בראשי המחשבה: "אנחנו נפספס את א. הערב ונגיע מאד מאוחר, אז אקנה סנדביץ', מילקשייק וחטיף כדי שלא אהיה רעבה אחר כך..."
הגענו לדיוטי פרי והיו לנו 5 שעות לשרוף. מה נעשה? נאכל, כמובן! אז נוספו לחגיגה גם גלידה אמריקאית גדולה, ופלים, גליל פרינגלס וחצי בגט עם בשר וירקות.
במטוס חיללקו קרואסון שוקולד. חינם! לא נאכל? ברור שכן! אכלתי גם אותו.
בדרך למלון אמרו לנו שבשבילנו חדר האוכל פתוח עד שעה מאוחרת. מה, לא נלך לחדר האוכל לטעום קצת מהאוכל המקומי? ודאי שכן! ולא נפספס את הקינוחים...
&nbsp
וכך הגעתי למצב שאני מסתכלת על עצמי במראה וחושבת: "היה שווה? איך אלך מחר לים? ובכלל, המכנסיים לא יעלו עליי!"
ובתחושת התסכול הזו אני פותחת נופש.
&nbsp
לא מאחלת את החוויה הזו לאף אחד מכם! כבר לא בא לי פנה ולא מוסקה, לא בניצה ולא סלסיצ'ה.
בא לי לא לאכול שום דבר מהשפע הזה. בא לי לחזור כבר לארץ, לשגרה המאוזנת והשפויה.
&nbsp
לילה טוב.

מינהר

New member
רותם, טוב לשמוע ממך, ושהגעת למלון.

תהני מן הנופש. לאכול צריך, אל תתיסרי. אבל הממתקים היו מיותרים. לא?

למעלה