רפואי ובריאות לשבוע חדש

ויוי2402

New member
עושים בדיקה נוספת לוודא שאכן RH שלילי

ואז עושים את החיסון. גם בלידה עושים עוד פעם

לילי73

New member
בלידה לא חייבים

אני גם עם RH שלילי ואחרי שהבן שלי נולד בדקו אותו. הוא יצא גם עם RH שלילי ולכן לא קיבלתי עוד פעם
אם הוא היה יוצא חיובי אז כן היו נותנים

כן. בדיקת coombs

בהחלט כן, צריך לעשות בדיקה ספציפית שנקראת coombs indirect שמוודאת שלא פיתחת עד כה נוגדנים. בהתאם לתוצאה שלילית של הבדיקה (כלומר, שלא נמצאו נוגדנים) מקבלים את החיסון. האחות בקופת החולים אמורה לוודא שיש לך תוצאה שלילית ב-coombs לפני שהיא נותנת לך את החיסון.

rroorroo

New member
סקירת מע' שנייה ומשקל עובר

היי בנות.
אשמח לשמוע מכן באיזה שבוע עשיתן את סקירת המע' השנייה
ומה היה משקל העובר בזמן הסקירה.
תודה

רlנית

New member
שבוע 23, 613 גרם -אבל בחלק מהפרמטרים גודל

העובר התאים לשבוע 24.

קצת מביך
גרד בפות

שלום,

אני בהריון בשבוע 15. יש לי כבר כ-3 שבועות גרד חיצוני, בפות. אני לא רואה שם משהו שונה מבד"כ. הגירוד מתחזק מאוד בלילה, ולעיתים אני גם מתעוררות באמצע הלילה מזה מרב שמגרד.
מקלחת חמימה עוזרת להרגיע ואז אני יכולה לחזור לישון, אבל זה מעצבן מאוד.

בפעם האחרונה שהייתי אצל רופא הנשים התביישתי לשאול. עכשיו מרגישה מטופשת כמובן.

אני לובשת רק תחתוני כותנה, לא עם בגדים צמודים, שוטפת שם כל יום, משתדלת לישון בלי תחתונים כדי לאוורר שם...

האם התופעה מוכרת? זה רק "סימפטום" של הריון או יכול להיות משהו מעבר?
יש לי תור עוד שבוע וחצי, אשאל את הרופא אז. תוהה אם אמור להדאיג?
ואם יש למישהי עצות איך למזער את הגרד, אשמח.

נשמע כמו

אבל אי אפשר לדעת כך... את יכולה לקנות משחת אגיסטן למריחה חיצונית (מותר בהריון, לדברי הרופא שלי) אבל לדעתי תמיד כדאי ללכת לרופא, גם אם מתביישים...
שיהיה בהצלחה!

פטריה לא מחייבת הפרשות?

לפי מיטב זכרוני פטריה מלווה בהפרשות מרובות. אם אכן זה המצב- אז יכול להיות שצריך טיפול נגד פטריות
אבל אולי זה פשוט יובש?

פאשון

New member
תופעה מוכרת

הורמונים הורמונים....נשמע כמו פטריה.
תקני טיפול טבעי של אלטמן וגינלי+דרך הפה. פשוט מעולה. לי עזר. בהצלחה!

תודה לעונות, לא בטוחה שזו פטריה

כי אין ריח ואין הפרשות והגרד רק חיצוני, אבל בעצם יכולה להיות פטריה על העור אני מניחה ולא פנימית...?

בכל מקרה נרגעתי קצת ואנסה לחכות עוד שבוע עד התור לרופא. אבקש מבעלי לא לתת לי "לשכוח" לשאול כי גם בפעם הקודמת התכוונתי לשאול.
ואם לא אחזיק מעמד אז אנסה את המשחות.

תודה!

פאשון

New member
בהריון ריח לא חייב להתלוות

ובכל מקרה הטיפול של הביוטיקה של אלטמן מומלץ לאורך כל שלבי ההריון. גם אצלי לא היה ריח וגם לא היה גרד אבל זה הרגיש לא נוח ובתרבית שנלקחה ע"י הרופא נמצאה פטריה.
בהריון הגוף מגיב אחרת......

איזה מוצר?

של אלטמן?

אני רואה שיש להם 3 מוצרים בסדרה של הפרוביוטיק נשים.
אחד זה כמוסות וגינליות שנראה לי פחות מתאים? (הגרד הוא רק חצוני).
עוד 2 מוצרים שהם כמוסות דרך הפה, שלא הבנתי מה ההבדל ביניהם.

http://www.altman.co.il/?CategoryID=793&dbsRW=1

פאשון

New member
מה שאני עושה

וזה ממש הקל זה הוגינלי (לקחתי כמה פעמים במהלך ההיריון. אין עם זה בעייה) ביחד עם כמוסות דרך הפה. השילוב הוא מנצח.
אין לי מושג מה ההבדל בין הכמוסות דרך הפה. אני תמיד תהיתי על זה...בכל מקרה אני לוקחת את הפרוביוטיק פמינה מרוכז במיוחד. כמה ימים של פעמיים ביום ואז רק פעם אחת לפני השינה. אני זוכרת שהיה לי גרד שזה ממש הקל עליו.

מנסה שוב - דימום קל בשבוע 10

היי!! (הפעם אפילו נרשמתי...
)

אני בשבוע 10+2, היריון ראשון, בלי רקע מיילדותי כלשהו.

ביום חמישי הופיעו לי הכתמות קלות, ממש לא דימום טרי אלא יותר חום, כמו סוף מחזור כזה (בעיקר בניגוב), בשילוב דקירות קלות בבטן התחתונה.
זה חזר על עצמו לסירוגין בסופ״ש, ואמנם קראתי שזה שכיח אבל בשביל השקט הנפשי קפצתי אתמול למוקד מכבי. הבדיקה הייתה תקינה - עובר במקום, דופק במקום, בלי סימנים או מקור לדמם כלשהו (הכל בבדיקה בטנית ולא ואגינלית). הרופא שם היה אנטיפת ודי נפנף אותי.

היום שוב חזרה לה ההכתמה (לא דם טרי), בלי כאבי בטן אבל תחושה קלה של לחץ או ״משיכה״ לסירוגין שאני מניחה שהיא סבירה ותקינה בשלב הזה.

אני סה״כ מרגישה בסדר ולא בא לי לרוץ לבדיקה בכל פעם אם זו תופעה תקינה בשלב הזה של ההיריון.

אז... זו תופעה תקינה בשלב הזה של ההיריון?
מתי זה הופך למשהו מטריד? זה קשור למאמץ (עבודה/בית וכו׳)?

אני מנסה לתפוס את הגניקולוג שלי בטלפון, אבל הוא לא זמין...

מה דעתכן? קרה למישהי?

mitmit11

New member
כל עוד לא מדובר ב...

...דם טרי, כמות גדולה או קרישי דם סביר שזה בסדר. טוב שהלכת לבדוק והמשך הדימום יכול לנבוע מהבדיקה עצמה או באמת מכלי דם קטנים באזור שהשינוי ברחם לוחץ עליהם.

למעלה