שרשור צפייה ב"יצורים יפהפיים"!!

aviv32

New member
נראה לי שאם יראו שיש ביקוש אז יתרגמו גם

את שאר הספרים לעברית...

היוש!

טוב הרגע חזרתי מהסרט ואני מאוהבת. ביקורת נוקבת ומפורטת מחר כי אני חייבת לחזור ללמוד, אבל אשמח לשאול כמה שאלות (בלי ספויילרים דיר באלאק) אם יש כאן מישהי/מישהו שקרא/ה את הספרים!

טוב בעצם זה רק שתי שאלות:
- הבנתי שיש 4 ספרים. זהו? כאילו, בסוף הספר הרביעי יש סוף או שצפויים עוד? אני רוצה לדעת אם להתחיל לקרוא או לחכות
- וגם: איך הספרים? אם הם קקי כמו הספרים של יומני הערפד אני אוותר.

הסרט השאיר לי טעם של עוד בטירוף....

מזכירה שוב בלי ספויילרים!!!

תודה רבה

יעלי1232

New member
קראתי את הספר הראשון -
רק לספר ה 1.

אהבתי אותו, נהנתי ממנו, אבל איכשהו לקראת האמצע/ סוף הוא נהיה די מרוח.
אית'ן די חופר שם. ולא מאוד התחברתי אליו.
היה חסר לי מיקוד על בת הדודה (שכחתי את שמה) שהפכה dark, בספר בקושי יש.

הייתה לי תחושה שהסרט יהיה יותר טוב, ולפי הטריילרים + ההתלהבות כאן אני מבינה שלא אתאכזב בשבוע הבא. כל האפקטים של הקסם , והדארק מול הלייט יכול לעבור נהדר בקולנוע, ואיפושהו בספר זה היה טוב, אבל פחות וואו.

זה חד משמעית לא זוועה כמו יומני הערפד (שם הספרים פשוט... בורינג. משעממים ומעפנים) יש כאן כתיבה ויש עומק לדמויות. בעיקר ללינה.
אבל זה לא וואו כמו דמדומים, ששם הספרים פי כמה מהסרטים. ונהנתי גם מזה וגם מזה .

סיימתי את הספר הראשון בלי שום רצון לקרוא את ההמשכים, קראתי את התקצירים בוויקיפדיה וזה הספיק לי (וכבר שכחתי אותם, אז ספוילרים זה לא יהיה )

שמחה שנהנית מהסרט

ועוד נפגש כאן אחרי שאני אראה אותו

יעלי1232

New member
ועוד דבר על הספרים -

הפלאשבקים שיש לאורך כל הסרט (אני מניחה) עם הסיפור של ג'בניב (או איך שקוראים לה) בספר היו די מתסכלים ומשעממים.
אני מניחה שזה עובר לגמרי אחרת בסרט.

כן בספר הם עברו די מהר..

זה דווקא היה נחמד.

תודה על התשובות!! מעריכה את זה

אשמח מאוד לשמוע מעוד בנות שקראו אם יש כאן כאלה, בעיקר אם קראתן את כל ה4... יש לי חשש עז מספרי המשך. משחקי הרעב צילקו אותי לנצח

deathly hallows

New member
קראתי רק את הראשון בינתיים

ממתינה לאחרים הזמנתי בסטימצקי אהבתי ממש ממש ממש
ספר מעולה ואת תהיי בשוק כמה שונה מהסרט לא לטובה ולא לרעה פשוט שונה.
ממליצה לך מאד לקרוא...
כמובן שאעדכן כשאקרא את ההמשכים.

aviv32

New member
שרשור צפייה ב"יצורים יפהפיים"!!

שימו לב בבקשה לספוילרים!!

aviv32

New member
וואאאאאאאאא סוף סוף ראינו!

מי שלא ראה שיהיה חכם
ויעשה לעצמו טובה
ולא יסתפיילר- חבל!!
(וכן- little one אחת- אני מדברת אליך!
)

חפירה- עד עכשיו לא עלה לי הפורום בכרום (יחי אקספלורר המציל!
) והיה לי הרבה זמן לחשוב על הכל

אז ככה- בתכלס זה סיפור אהבה. ואיפה שיש סיפור אהבה- קרן שם
אני חיה ונושמת סיפורי אהבה
..
אם כי סיפור האהבה בסרט התקדם מהר מדי לטעמי. בום טראח מתאהב במכשפה. הלו הלו רגע, תנו לקלוט...
אבל (וזה אבל גדול!) ככה זה היה גם בדמדומים- בסרט בניגוד לספר צ'יק צ'אק התאהבו- מחסור בדקות מסך אני מניחה. אולי בספר של יצורים זה גם מתקדם לאט יותר..
הסרט היה ארוך (לטובה), כך שאני מניחה שהם הכניסו כל מה שחשוב והיו צריכים לוותר על חלק מהדברים (כמו השתלשלות סיפור האהבה, כמו יותר עומק לדמויות המאמינות כמו אמילי ושאר האנשים ה"נוצריים". אני צריכה לקרוא את הספר כדי לראות מה עוד חסר).

הסוף- קצת הדמיע
והעציב אותי (אני אוהבת סופים כאלה) ובהחלט עשו אותו באופן מסקרן עד כדי ציפייה לסרט הבא. זה סרט שארצה לראות שוב וזה כבר טוב. נשאר לי לחכות לקרוא את הספרים.

אלדן ארנרייך (איתן)-
חמודדדדדדד, משום מה מזכיר לי ג'יימס דין כזה למרות שהוא ממש לא דומה לו... לאורך כל הסרט הדבר היחיד שעבר לי בראש זה "איזה שיניים יפות יש לו"
.. לא יודעת, אולי זה היה לי בולט מדי במיוחד בגלל השיניים של השחקנית שלצידו?
ומכאן אנחנו מגיעים ל:

אליס אנגלר (לינה)- במבט ראשון היא...
ככה ככה, במבט שני מתרגלים אליה והיא די חמודה
. אבל עדיין לא "יפהפייה" כמו שנראה לי שהיא אמורה להיות.. השיניים שלה ממש.. מוגזמות
ואת צורת ההליכה המוזרה שלה דווקא אהבתי
... אם המטרה של המפיקים היתה לקחת מישהי מסתורית יותר מאשר יפהפיה- הצליחו
וזה מצחיק כי היא מ-מ-ש לא נראית מהממת כמו בתמונה הזו

ורק לי שמות המשפחה שלהם נשמעים יהודים?

איימי רוסום (רידלי)- אמאל'ה מהממת פשוט!
למרות ששמעתי עליה אף פעם לא ראיתי אותה משחקת- והיא מדהימה. לדעתי אפילו היו צריכים לשים אותה בתור לינה. עשתה לי חשק לגגל עליה ולראות עוד סרטים שלה. ואם כבר גוגל- הצחיק אותי הפרסומת להם שחזרה שוב ושוב בסרט (מייקון מתתת על גוגל. הבנו.
).
החברה לשעבר של איתן (אמילי נדמה לי) גם ממש יפה.

יחסית לסרט אפל- היו הרבה רגעים קומיים בסרט..

הכשפים
-
היו ממש יפים. אהבתי במיוחד את סצינת המשפטים על הקירות, זה היה... מרגש
.
החלונות המנופצים בכיתה נראו יותר מדי מלאכותיים, עם כל האפקטים שיש בקולנוע יכלו לעשות את זה הרבה יותר אמיתי אני חושבת.. (ועם כזו כמות של זכוכיות כולם היו צריכים לצאת מרוטשים! ולא עם כמה שריטות שבקושי רואים...).
כנ"ל השלג. נו באמת, זה היה נראה כל כך לא אמיתי! (היה איזה פתית שלג שנתקע ללינה בשיער והיא הזיזה אותו והוא נראה יותר כמו כדור קלקר
) אבל הסערה בסוף הסרט נראתה ממש אמיתית, הרגשתי כאילו אני בתוך הוריקן..

סצינת המוות של מייקון- (נדלקתי על השם הזה, מתגלגל לי טוב בלשון
) היתה יבשה
מדי
איפה הרגש? איפה הבכי? סתם ממש, לא הרגשתי את הקירבה והאהבה שלה אליו..
הסצינה שאמה קולטת שאיתן לא זוכר את לינה- זה היה ממש מרגש, הדמעות בעיניים של אמה... הרגשתי מחנק בגרון, כ"כ עצוב..

הבית של מייקון-
מוזר לאללה- ולא דווקא לטובה..

השחקנים- כולם היו מעולים (במיוחד אמה תומפסון.
מופרעת!).

התלבושות- היו בחלקן מהממות (במיוחד אהבתי את התלבושות של הסבתא עם השיער הורוד) ובחלקן ממש לא נראות בעין, אני לא זוכרת בכלל מה הם לבשו רוב הסרט.. יכלו להשקיע הרבה יותר.

היה חסר לי פנים לדמות של סרפין- לא ראו את הפנים שלה וזה היה מסקרן, כל הסרט חיכיתי שיראו אותה כבר ובסוף לא ראו..

השחקנית של ז'נבייב- זו לא האחות של אלנה מיומני הערפד?!

השוואה לדמדומים מתבקשת לי כאן כי היו מלא נקודות דמיון שהרגשתי כאילו שמו אותן בכוונה:
בסצינת הקריאה של לינה בספר המכושף בספריה היה מאחוריה כמו כנפיים כאלה, זה הזכיר לי את סצינת המעבדה בסרט הראשון של דמדומים.
המשקפיים-מטפחת-כפפות אדומות של רידלי- קופי אליס בניו מון. מה נסגר?
המוזיקה בסצינת השלג- ממש ממש דמתה לסצינת הסיום של דמדומים בנשף.
אר יו סיריוס פיפל?? היה נדמה כאילו הם מנסים לרכב על גל ההצלחה של הסרט הראשון של דמדומים (למרות שאין מה להשוות בין שני הסרטים אלו שני דברים שונים לגמרי), זה ממש הצחיק אותי בזמן הצפיה..
נדמה לי שהיו עוד 2-3 דברים שהזכירו לי את דמדומים.. הא! גם הנגינה של מייקון על הפסנתר. כל מה שיכולתי לחשוב עליו באותו הרגע זה "איפה לעזאזל אדוארד?!"

שורה תחתונה-
אהבתי את הסרט,
אני אראה אותו שוב (לא בטוח שבקולנוע),
מחכה לתורי בספריה כדי לקרוא את הספרים...

אז מי עוד היה וראה ושמע וצפה??

יעלי1232

New member
עונה לך (מתוך קריאה של הספר )
לספר 1

קודם כל, לא ראיתי את הסרט אבל קראתי את הספר. אז..

הליהוק: בספר לינה מתוארת מאוד מאוד יפה. צריכות להיות לה עיניים ירוקות, היא מאוד חיוורת ושיער שחור ארוך (רק בזה הם קלעו) עם זאת זה דווקא נחמד ללהק מישהי שהיא לא רק פרטי פייס. אני אוהבת את הרעיון.

רידלי - מהממת גם בספר. וגם שם חסר לה עומק וזה ממש מתסכל, כי היא דמות נהדרת. וגם בספר חיכיתי שיתמקדו בה יותר. לא קרה.

הכשפים- לזה חיכיתי לסרט, כי בספר הם אמנם מתוארים נהדר. אבל זה יכול לעבור מצוין אפילו יותר בסרט. היה את הקטע עם החצי ירח על הפנים של הבנות הביצ'יות בכיתה?
והשלג... טוב, גם בספר הוא היה שלג של מג'יק.

המוות של מייקון : בספר זה מקבל את המקום הראי לו, ולינה ממש מתייפחת ולמשך זמן מה לא יוצאת מזה. בספר זה היה מרוח מדי. אני מניחה שהם לא מצאו את האיזון הנכון בעריכה לסרט . חבל. מייקון הוא דמות משמעותית מאוד. וזה לא סוף פסוק

השוואה לדמדומים

אני אוהבת דמדומים, מאוד, והרבה יותר מאת הספר הזה. אבל לא היה בו השוואה.
זה לדעתי בגלל שאת *מאוד* מאוהבת דמדומים, אז ניגון על פסנתר מזכיר לך את אדוארד, אבל זה לא דבר כל כך ייחודי, פסנתר.
הבגדים של רידלי היו מאוד מפורטים גם בספר. הכפפות . הכל. הספר יצא ב 2009, ואני לא חושבת שניו מון היה אז בקולנוע. בכל מקרה, אין כל קשר לדמדומים. יש כל כך הרבה שוני.
בספר הזה לשם שינוי הגיבורה היא לא תלותית ומעצבנת (ושוב, אהבתי מאוד את דמדומים. ועדיין. ) - היא חזקה עם דעות משלה , ואמנם גם קשיים אבל זה כל כך , כל כך שונה. ואין שם את המתח המיני הנבנה כמו שיש בדמדומים. למשל.

אם את בעניין, ממליצה לקרוא באנגלית. התרגום היה קצת... ליימי ממה שראיתי בספריה. אבל אני תמיד מעדיפה מקור.

aviv32

New member
זהו בדיוק!

לגבי מייקון- הוא לא היה משמעותי בסרט, למרות שאני יכולה להבין למה כי היו יותר מדי דמויות משמעותיות לתת להן מקום בפחות מדי זמן.. אני מניחה שזו גם הסיבה שהסרט היה שעתיים ולא שעה וחצי כמו רוב סרטי הנעורים- באמת ניסו להכניס הכל..
ואת צודקת לגבי המתח המיני שנבנה בדמדומים...
לגבי האנגלית- לא חושבת שיש בי כוחות לקרוא אותם באנגלית כמו שקרה לי עם דמדומים.. אבל לכי תדעי- אולי אחרי שאקרא אותם בעברית ארצה גם אינגליש

idant26

New member
המלצה לסרט יצורים יפהפיים

הייתי אתמול בסרט יצורים יפהפיים ואני רוצה להמליץ עליו!
הסרט רבוי אפקטים יפים, עלילה קלילה על קללה שרובצת על נערה הגורמת לה להצטרך לוותר על אהבת האמת שלה ובין לבין בדיחות משעשעות.
הסרט קליל ומצחיק, באמת כייפי.
קצת דומה לדימדומים בז׳אנר של הסרט, אבל לא ממש דומה לו. הלכנו כל המשפחה וכולנו נהנינו. ממליץ! ;)

חוויית הצפייה שלי בסרט!

טוב נתחיל מהסוף: אהבתי מ מ ש ! ! !
לא ציפיתי להנות, באתי עם ציפיות ברצפה וממש אהבתי.
כמה נקודות מרכזיות
השחקנים: המשחק היה פשוט מ-עו-לה!! כל אחד יותר טוב מהשני... וזה ממש היה תענוג לצפות. כמובן שעם אמה תומפסון, אמי רוסום, ויולה דייויס וג'רמי איירונס זה לא מפתיע.. אבל גם שני השחקנים הראשיים שהם די אלמוניים (מבחינתי לפחות) היו מעולים! והכימיה ביניהם..... אששששששש
וואו. ממש אהבתי. ואלדן הזה חתיייייייך! וואו. מגה גרררר
ואליס מהממת בעיני. גם באופי (זתומרת, באיך שהיא עשתה את הדמות) וגם נראית.. לא יודעת איך להסביר את זה, מתאימה. פשוט הרגישה לי מתאימה. כמובן שמכיוון שלא קראתי את הספרים אני לא באמת יודעת.. אבל ככה הרגיש לי.

התפתחות העלילה: למרות שהכל זז די מהר, הרגשתי שהכל בנוי ממש יפה ושמובילים אותנו למקומות כמו שצריך. כמו תמיד החלק של ההתאהבות קרה מהר מדי.. אבל אין מה לעשות, זה משהו שבסרטים לוקח זמן לבנות אותו. מה גם שלא קראתי את הספר (עדיין) אז זה פחות הפריע לי.

הפסקול: וואו. מושלם. אני מתכננת רכישה שלו מיד אחרי דארכוש את הספרים.. מוזיקה מעולה!! זה כל כך מוסיף לסרט, והשירים פה פשוט התאימו בול.

מכאן יהיו כמה
ים לסרט.. אז תפסיקו כאן אם אתם לא רוצים לדעת!
כשאמה מבינה שלינה מחקה לאית'ן את הזכרון: פשוט מהרגעים האלה, שיוצרים של סט מצליחים במבט אחד להעביר כאלו עוצמות של רגש.. שזה מפרק אותי. בכיתי כמו תינוקת. המבט הזה של אמה כשהוא מדבר על לינה כאילו אין לו מושג מי זו.. פירק אותי מבפנים. ויולה דייויס מוכיחה שוב שהיא שחקנית מהמעלה הראשונה. סצנה מושלמת. אפילו עכשיו כשאני חושבת על זה אני בוכה.

הסוף: ממש חששתי שישאירו אותנו עם סוף שבו הוא לא זוכר אותה.. והרגע הזה שהוא יוצא מהאוטו וצורח את השם שלה.. אוחחח.... הייתי צריכה את זה ממש. עשה לי טוב. וגם כאן, המבט שלו היה מושלם. אני כל כך מעריכה שחקנים שיכולים לבטא כל כך הרבה במבט אחד.. זו תכונה נדירה. ולאלדן ארנרייך יש אותה ובגדול. כפרעליו. סוף מרגיז מצד אחד כי חתכו אותו באמצע... אבל מושלם מצד שני כי הוא חזק בטירוף.

הוי. בקיצור נהנתי ויצאתי בחשק עצום לקרוא את הספרים. אפילו עצרתי בסטימצקי בסינמה סיטי בדרך החוצה מהסרט, אבל היה להם רק את הספר הרביעי
אז וויתרתי...איאלץ לחכות בינתיים.

אז לסיכום - היה מעולה, כנראה שאתמכר עכשיו לעוד סדרת ספרים, ותודה רבה לתפוז על ההקרנה המעולה!

יעלי1232

New member
איזה כיף שנהנית
אני בשוק !

מגיבה רק על דבר אחד
הסוף- אני בשוק על הסצינה של מחיקת הזיכרון !
זה לא היה בספר . בכלל. לא בספר הראשון בכל אופן . זה נשמע סצינה עוצמתית ומעולה.
ובכלל, מחזק שוב את הדעה שלי שהפכו את הסרט ליותר טוב מהספר.

האמת שזה גם לא ממש יכול היה להיות בספר, כי הוא מסופר מה POV של אית'ן. ורק הסצינה של הקרב הסופי בסוף אחרי שאיתן מתעלף ולינה מחליפה אותו במייקון, רק אז זה מנקודת המבט של לינה.

משכנעות אותי ללכת לראות את הסרט, למרות שאני יודעת את הספוילר הזה (לא חשבתי שיהיה לי ספוילר אם כבר קראתי את הספר ... )

aviv32

New member
איזו תגובה!

אז ככה:

השחקנים- אני ממש מסכימה איתך לגביהם, הם שיחקו מעולה! לגבי לינה אני עוד לא ממש משוכנעת כי היה נדמה לי שהיא אמורה להיות מהממת (יצורים יפהפיים או לא?
) אבל היה נדמה שהמפיקים בחרו מישהי מסתורית יותר מאשר יפה ופה- כמו שאמרתי- הלך להם.
ההתפתחות- בדיוק כמו שאני אמרתי. צ'יק צאק בום טראח
אבל זה ברור ומובן ומתקבל- חוסר זמן זו בעיה, לא כולם מוכנים לראות סרט של שלוש שעות

הפסקול- לא הקשבתי להם כ"כ, הייתי מרוכזת יותר בסרט ובד"כ כשאני רואה סרט בפעם הראשונה- אלא אם כן אני מכירה שיר מתוכו- אני לא מתרכזת בפסקול. אבל! השיר בסצינת השלג נחרט לי בראש רק כי הוא דומה לסצינת הסיום בדמדומים

המחיקת זיכרון- וואו, לגמרי מה שכתבת! עשית לי צמרמורת! אמנם לא בכיתי כמוך אבל ממש צבט לי בלב, זה היה מעולה!! חבל רק שבסצינת המוות של מייקון לא הצליחו להעביר את העוצמה באותה צורה.
הסוף-
אני מתה על סופים כאלה, שיש טעם של עוד. וכנראה שזה מה שהם רצו להעביר, בהתחשב בכך שיש עוד ספרים ויהיו בטח עוד סרטים. אכן "תחכו באמצע" כמו שכתבת חחח לא חשבתי על זה ככה..

deathly hallows

New member
שיט למה לא נכנסתי בסינמה

כי בסטימצקי קרוב לבית שלי היה רק את השלישי
את הראשון כבר קראתי כך לאט לאט הייתי משלימה ספר אחד מכל סניף חחח

מתה שיבואו כבר הם מוזמנים עבורי

Simon93

New member
תגובה לסרט

סרט מעולה מעולה מעולה!
העלילה מתפתחת טוב, ולמרות שיש לך הרגשה שראית כבר 10 סרטים מאותו סגנון, אתה עדיין נהנה ממנו!

ממליץ לכולם ללכת לראות אותו, לא תתאכזבו, והוא גם לא ארוך מדי (שעתיים).

aviv32

New member
מסכימה לגבי האורך, אני אוהבת סרטים ארוכים

בד"כ רוב הסרטים מהסוג הזה הם באורך של שעה וחצי ותמיד הרגשתי שנגמר לי מהר מדי... בקטע הזה- כמה שיותר ארוך זה יותר טוב, כי אלו סרטים קלילים שכיף לראות (טיטאניק, מישהו?
)

למעלה