אפקטים אחרי צילום

אפקטים אחרי צילום

הרבה תמונות עוברות פוטושופ אחרי צילום, וזה נהיה כבר חלק בלתי נפרד מפוטושוטס טובים. אבל מה כאשר לא מדובר בשיפור תאורה/טשטוש פצעים/דברים טכנים אחרים? מה קורה כשמדובר בהוספת אפקטים סטייל עיניים זוהרות, פיצוצים מהידיים, רקע שונה, וכו'?

איפה מבחינתכם עובר הגבול? מה בעינכם נחשב לגיטימי, ומה לדעתכם יראה מגוחך? (ואני לא מדברת פה על יכולת פוטושופ ירודה
)
האם אתם מעריכים תמונה עם אפקטים מיוחדים באותה מידה כמו תמונה שהקוספלייר ניסה לגרום במציאות לאפקט המדובר? - סתם דוגמא שעולה לי לראש, זה העין של BRS, שראיתי נסיונות לעשות אותה גם במציאות וגם בתוספת אח"כ לתמונה. או נגיד שינוי צבע עיניים בעריכה במקום עדשות... ובטח יש עוד הרבה מקרים שאני לא זוכרת כרגע.

או מקרה היפותטי לחלוטין (
) - אם יש כמה תמונות בתחרות כלשהי בפייסבוק, האם הימצאות או חסר באפקטים מיוחדים בתמונה ישפיעו על הבחירה שלכם בתמונה המועדפת?

יצא לי לחשוב על זה לאחרונה ומעניין אותי מה שאר הדעות בעניין X:

Stuchi

New member
אני חושבת שצריך לערוך על גבול הטעם הטוב

שזה בעצם אומר, טשטוש פגמים בפנים (פצעים, חצ'קונים וכדומה) ואולי באמת שינוי צבע עיניים במקום עדשות, או הבהרת העיניים הקיימות (אם יש עדשות)
בקשר להבהרה, אני חושבת שצריך להבהיר את התמונה כולה ולחדד אותה כדי להגיע לאיכות מקסימלית D:
אני ממש לא אוהבת כשעורכים אנשים וזה גורם להם להיראות כמו בובות חרסינה... כאילו, ממש טיוח כזה של הפנים בצורה שלא נראית טבעית בכלל XD~ (אבל זאת צורת עריכה אחת, אני לא מתווכחת עם זה ם: )

למעלה