Billy Shirs

New member

הייוש,
אני רוצה סתם לחלוק איתכן משהו מחיי, לאלה שעוד נמצאות כאן

אני בחופש גדול, מינוס למידה למועדי ב', וחשבתי לקחת עבודת קיץ קלילה כי אכלתי יותר מדי מהחסכונות שלי של אחרי הצבא. 'מה יותר קליל ממלצרות?' חשבתי. Never have I been so wrong.
פעם ראשונה שהידרדרתי לעבודה שכזאת, שממבט ראשון נראתה די כיפית. ברור, יש מדי פעם לקוחות מעצבנים, אבל סה"כ זאת הזדמנות לדבר עם אנשים ולזוז הרבה, אחרי שבשנה האחרונה הייתי בעיקר דבוקה לכיסא עם העיניים במחשב כל היום. מצאתי עבודה בבית קפה, בהתלמדות שאמרו שהיא בתשלום
. הייתי שם סה"כ שעתיים לפני שהם ביקשו ממני ללכת כי לא הייתי מספיק זריזה לטעמם, אבל באמת שזה לא הפריע לי - הרי רציתי רק להרוויח קצת דמי כיס, לא להיטחן שם 5 פעמים בשבוע, 8 שעות כל פעם כפי שהסתבר שהם דורשים, ועוד בלי פאקינג מזגן><
אחרי כמה ימים שהם לא יצרו איתי קשר התקשרתי אליהם ושאלתי מתי הם ישלמו לי, אמרו שיחזרו אליי. לא חזרו שלושה ימים. התקשרתי שוב לאחמ"ש, הוא בדק עם המנהלת - הופ מתברר שהיום הראשון של ההתלמדות הוא ללא תשלום, ובגלל שעבדתי רק שעתיים אז בכלל לא מגיע לי כלום. "זה לא חוקי", טענתי, "אתם צריכים לשלם לי על כל שעת עבודה". "זה כן חוקי, ביי," הם אמרו.
נכון, מדובר "רק" על 46 ש"ח, אבל על כסף שהרווחתי בכל כך הרבה זיעה, ליטרלי, ממש לא הסכמתי לוותר. בדקתי באינטרנט ומן הסתם, זה באמת לא חוקי - חייבים לשלם על כל שעת עבודה. לקח לי יומיים להשיג שוב את האחמ"ש. אמרתי לו שוב שזה לא חוקי, הוא שאל מאיפה אני יודעת, אמרתי שממשרד התעסוקה והוא הסכים לשלם לי היום.
כמה מפתיע שפתאום הוא השתכנע כל כך מהר - הרי אם הוא היה כזה בטוח שמה שהוא עשה חוקי, למה הוא לא בדק בעצמו? באותה צורה יכולתי להגיד לו שכתוב שיש חדי קרן סגולים לפי משרד התעסוקה והוא היה הולך לראות אותם בגן החיות. הסקתי מההסכמה הפתאומית שלו שוואלה, הוא סתם ניסה בדרכו הנכלולית לגנוב עוד כמה גרושים מעצמו, ואני בטח שלא הראשונה שהוא עשה לה את זה, אבל אולי הראשונה שמתעקשת.
בכל מקרה, זה אמנם ניצחון קטן, אבל אני עדיין די גאה בעצמי שלא ויתרתי סתם ככה ונתתי לו לרמוס אותי, כמו שבדרך כלל הייתי עושה.
בינתיים השגתי עבודה אחרת, גם כן במלצרות, ואני באמת לא טובה בזה
הטיפים שלי לא מכסים את המינימום וחשבתי לפרוש, אבל מסתבר שהם עושים את זה כבר עבורי - לא קיבלתי משמרות והאחמ"ש מתחמק ממני. האם אני מפוטרת? מי יודע. אבל בכל מקרה הם חייבים לי השלמה למינימום ואני כבר יודעת איך זה יסתיים, בהרבה מרדפים, סינונים, שיחות ומה לא. באמת שאין לי בעיה שיפטרו אותי, אבל שיתנו לי את מה שמגיע לי ולפחות שתהיה להם את ההגינות ליידע אותי על זה בצורה קצת פחות פאסיב-אגרסיב.
בכל מקרה אני עם מלצרות גמרתי, מעדיפה להשתעמם בבית וללמוד למועדי ב' ולא לעבוד שוב בענף הנצלני והמגעיל הזה. אני באמת ממליצה לכולן להתרחק מהמקצוע הדוחה הזה, ששובר את הגב וגם את הארנק, שמעייף את הרגליים מריצות אחרי הבוס כדי שייתן את המינימום שבמינימום שמגיע לך. עדיף כבר לעבוד כבריסטה, לפחות הם מקבלים שכר שעתי הוגן...

N o R i K o

New member
טוב עשית

כולם אומרים לי שאני צריכה למלצר עכשיו אם אני רוצה להרוויח הרבה כסף, אבל בכנות שכל העסק הזה תמיד נשמע לי מסריח. מעסיקים חושבים שהם אלוהים ושהכל יכול לעבוד לפני התנאים הלא הוגנים או הגיוניים שלהם ואני לא ילדה בת 17 שנואשת לכסף הזה בכל מחיר, גם אובדן הכבוד שלי.
הכי כיף להתבטל בבית! D:
בהצלחה במבחני ההמשך!!!11

Billy Shirs

New member
לדעתי את לא צריכה להתבטל בהכרח

יש הרבה עבודות בשביל כסף מהיר, מספיק לעבור בקניון חנות חנות ומישהו כבר יעסיק אותך ועם תנאים הוגנים.
הייתי בטוחה שבגלל שהמקום החדש הוא מסעדה בשרית אני ארוויח המון, אבל זה לא קורה - או כי אין הרבה לקוחות או כי מי שכן מגיע לא משאיר לי מספיק:\
בכל מקרה, כל מקום שבו אני צריכה לוותר על כל כך הרבה זכויות ועוד בשביל פאקינג מינימום ממש לא שווה את הזמן שלי. אחד הדברים שהכי מעצבנים אותי שם זה שמי שעושה פתיחה בבוקר מקבל את השכר על זה מכל שאר המלצרים בעצם, ולא מהמסעדה עצמה. זה פשוט בלתי נתפס עבורי, *אני* צריכה לשלם לבנאדם משכורת על העבודה שלו או הבעלים של המקום?
שילכו לחפש, נמאס כבר:\ אני אחכה שנה ואולי יסכימו לקחת אותי באיזה סטארטאפ.

N o R i K o

New member
אני ממש לא מתבטלת, אל תביני אותי לא נכון

אני עובדת איפה שעבדתי תמיד ואפילו ביקשתי לתת כפולות!
אבל חשבתי לקחת עוד עבודת מלצרות מהצד והגעתי למסקנה שזה לא שווה את זה.

Billy Shirs

New member
לא התכוונתי לבטלה כדבר רע...

הלוואי שהייתי יכולה להתבטל כל החופש אבל גיליתי פתאום שיש לי מועד ב' בחדוא עוד חודש ושבוע אז הגיע הזמן לתת גז
מאיזשהי סיבה הייתי בטוחה שיש לי הרבה יותר זמן עד למבחן הזה.
ואת צודקת לגמרי, ממש לא שווה את זה. כמה זמן אצלך זה כפולה?

Black Stain

New member

נשמע מזעזע.. טוב מאוד שעמדת על שלך.. התעשייה הזאת מזעזעת וצריך לטפל בזה.. רוב המסעדות ששמעתי עליהן עובדות בשיטה הזאת של הטיפים הם המשכורת.. או שהם מביאים בסיס של 10 שקל לשעה, ואם את לא מצליחה להגיע למינימום מהטיפים אז הם משלימים לך, וואו תודה. :\

Billy Shirs

New member
אכן מזעזע

הבעיה היא שזה לא ישתנה בחיים. לאף אחד אין כוח להגיש תלונה או לתבוע, זה סוחב ומעצבן נורא, וכנראה שרוב המלצרים כן מצליחים להרוויח מעל המינימום אז זה גם לא מפריע להם עד כדי כך. השלמה למינימום זה הדבר הכי נורמלי שמצאתי, וממילא כמעט אף אחד לא רצה להעסיק אותי בלי ניסיון (זה לא ניתוח מוח, סה"כ לוקח יום ללמוד את זהO0).

Black Stain

New member
אתם לא תאמינו איזה נס קרה לי!@#%#

האוניברסיטה הפתוחה מביאה לסטודנטים שהיו צריכים לגשת לבחינות בקיץ אבל דחו אותם לתאריכים מאוחרים יותר בגלל המלחמה
-- רגע פאוזה דרמטית ולקיחת אוויר --
לא לגשת ולקבל ציון עובר שלא יחשב בממוצע אבל הנקודות זכות כן!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
&nbsp
מיקרו כלכלה, לכי תמותי ושאני לא אראה אותך יותר בחיים
אני חושבת שבכיתי מרוב אושר איזה שעה ככה בכיף.. שתבינו שאין לי שום מושג מהחיים שלי בקורס הזה, המקסימום שאני יודעת זה איך לצייר את רוב הגרפים, והייתה אמורה להיות לי בחינה עוד שבוע וחצי@#%
יאללה אני הולכת למלא לוטו

Billy Shirs

New member
לול, עובר בינאריXD

אני חלמתי על כזה במשך כל תקופת המבחנים, בסוף לא קיבלנו כלום כי חיפה לא השתתפה במצב כל כך. שוקלת לעבור לב"ש

גם לי היה קורס קטן בכלכלה אבל הוא נשמע פחות מאיים - עקרונות הכלכלה למהנדסים, הוא היה דווקא האהוב עלייXD
תגידי, היית צריכה לעשות מת"מ ואת"מ?

Ayelet 363

New member
כל הכבוד שלא וויתרת

שמעתי בסך הכל רק על מקום אחד שמשלם למלצרים והשכר שלהם הוא לא רק הטיפים (אולי שמעתי על עוד, אבל רק אחד ידוע לי ככזה) ועל מקום שבמקום לפטר אמר שיודיעו מתי המשך ההתלמדות ומאז עברה יותר משנה. חבל שאנשים מוותרים למקומות כאלה.

Billy Shirs

New member
תודה

מעניין איפה המקום הקסום הזה. חבל לי שמלצרים לא תובעים את המקומות שמרמים אותם, אולי אחרי כמה מקרים כאלה יתחילו להתייחס אליהם כבני אדם ופחות כעבדים. אני בכל מקרה מעדיפה כבר לגווע ברעב:\

למעלה