באמת?

Justacook

New member
באמת?

בשביל להביא לכם את הפינה הזו עבדתי קשה הפעם. המחקר שלי הוביל אותי ברחבי ויקיפדיה, לFDA, למשרד הבריאות ואפילו לטכנולוג מזון, הכל כדי להתמודד עם אחת המפלצות המפחידות של עולם המזון, הMSG
[מוזיקה ממש מפחידה וצעקות אימה
].

לא צעקתם? הגיוני, רובכם מכירים את הMSG כמונוסודיום גלוטומט או כE-621.
לאורך השנים היו אין ספור מחקרים ומאמרים על משפר הטעם הזה.

מה לא אמרו עליו? הוא משפר טעמים ומעורר אצלנו את הטעם אוממי. הוא גורם לסנדרום המסעדה הסינית, אמנזיה, אסתמה ובעיות בהתפתחות המוח.

הכל נאמר ונחקר אבל אני רוצה לתת לכם תשובה חד משמעית, עוד שבוע... (אחרי הכול מה הטעם בחידה?)

בנתיים נסו אתם, לכו ובדקו את הנושא, הביאו מאמרים וכל מקור אחר שתרצו. האם מונוסודום גלוטומט מזיק/לא מזיק?
ושאלת הבונוס שלנו (שאלה כפולה), מה הוא המאכל הכי עשיר בMSG תוצרת ידי אדם ובצורה טבעית?

motior

Member
MSG טבעי ואין שום הוכחה לכך שהוא מזיק

לדעתי השם הרע שיצא לו הוא בגלל השם המפחיד.
&nbsp
אין לי מושג מהו המאכל העשיר ביותר ב-MSG... רוטב סויה? אבקת מרק?

חנהפ

Active member
אומרים שאצות...

היום כבר מתחיל להתברר שממש לא כצעקתה, וMSG ממש לא בעיה

Justacook

New member
אני זוכר את הבהלה של שנות ה90

כמה חטיפים הפסדתי בגלל זה חחחח

Justacook

New member
תשובה

אני שמחתי לשמוע שהדעות הקדומות על MSG נעלמו. באמת שחששתי שהחידה הזו תיתקל בשנאה רבה בגלל החשש לעתיד ילדנו.
&nbsp
אז באמת היום אנחנו יודעים שאין שום סיכון במונוסודיום גלוטומט, למורות שקישרו לו את סינדרום המסעדה הסינית ואין ספור בעיות אחרות. אין לנו שום הוכחה אמתית שיש סיכון בMSG.
&nbsp
יש רק לציין שלמורות שאין סיכון גם הFDA וגם משרד הבריאות בישראל מחייבים יצרנים לציין אם יש MSG במוצרים.
&nbsp
חפירה כימית קצרה: מונוסודיום גלוטומט מכיל סודיום (מלח) וגלוטומט ( אחת מ 20 חומצות אמינו). שניהם קיימים ומתרחשים טבעית בטבע.
&nbsp
לגבי המאכלים:
תוצרת ידי אדם הזוכה הוא גבינת הפרמזן עם 9850 מ"ג על כל מאה גרם.
הטבע לא מפגר הרבה מאחור עם אפונה שמכילה 5580 מ"ג על כל מאה גרם.
&nbsp
מקווה שלמדתם ונהנתם מזה, נתראה בחידה הבאה.

למעלה