התייעצות:

argamon

Member
התייעצות:

שלום לכם: אני לא בטוח שזה הפורום המתאים, ואם יש צורך אשמח להפנייה לפרום המתאים:
לצערי יש לי חסימה רצינית של 90 אחוז באחד מעורקי הצוואר (טרשת עורקים)
אבל המוזר הוא (שאישית כמובן משמח אותי) שבעורק המקביל בצד השני, הכל בסדר.ממש מצב של בריא.
ניגשתי לוועדה רפואית של הביטוח הלאומי שכידוע אוהב מאד לקחת מהאזרח ופחות לשלם לו, עוד במצב חסימה 80 אחוז והם דחו את התביעה בהסבר לא ברור שהבעיה ברמה נמוכה מזאת שמגיע עבורה כסף מהביטוח הלאומי.
> בינתיים המצב החמיר לחסימה 90 אחוז וניגשתי לערעור עם עורך דין של משרד עורכי דין הגונים שגובים את שכרם רק אם התביעה מצליחה, בלי תשלום כלשהו כמו "פתיחת תיק" והבאתי חוות דעת רפואית חדשה על חסימה 90 אחוז וזה לא עזר ותביעתי נדחתה.
השאלה שלי האם עשיתי משהו לא נכון ואם הייתי עושה אחרת אז הייתי זוכה בתביעה מהביטוח הלאומי?
> חוות הדעת שלי הייתה מקופת החולים שלי ולא מרופא פרטי.
בתודה לתשובתכם

חוות דעת רפואית

שלום רב,
על פניו פעלת נכון. העובדה כי הבאת איתך חוות דעת אינה בהכרח מחייבת את הועדה לאמץ אותה במלואה או בחלקה.
אציע להיוועץ עם עורכי דינך בקשר לערעור (בית דין לעבודה, אם מדובר בערעור שני).
לא הבנתי מדוע תביעתך נדחתה? מדוברבתביעה לפטור ממס הכנסה? נכות כללית?
האם אתה עובד ? ייתכן שהדחייה נבעה לא מסיבה רפואית ?
שיהיה בהצלחה.
בברכה,
אופיר.
&nbsp

argamon

Member
תודה עוד אופיר בן משה וזה כך:

> לא חשבתי על זה שחשוב לציין כאן את הדברים שאתה שואל:
> ראשית עורך הדין אמר לי שאין טעם לערער בבית הדין לעבודה.
> מדובר בערעור ראשון לאחר שבפעם הראשונה כפי שכתבתי ניגשתי לבד וביטוח לאומי שמח להודיע לי שדוחה את התביעה.
> מדובר בתביעת נכות כללית.
> בדחייה הם כתבו שאני לא מגיע לרמה מצדיקה נכות, עם כל מיני קודים שהם דאגו לזה שאף אחד חוץ מהם לא יבין את הקודים המסובכים, כדי לא לערער.
> עבדתי 27 שנים באותו מקום עבודה ,ולפני זה במקומות אחרים, אבל התחלתי להרגיש קשיים בהרגשה בעבודה שכללה הרבה פעילות פיסית ופרשתי מהעבודה כאשר ההנהלה הסכימה לסיים את עבודתי כ"צימצומים במקום העבודה" ופיצויי פיטורים 140 אחוז. וכרגע אני לא בעבודה כלשהי ( אני יליד 1950 ואי לכך שנתיים לפני פנסיה )
> המצב התעסוקתי שאני מספר ללא שינוי מאז התחלתי את התביעה מהביטוח הלאומי.
> אגב, אציין את חריצותם ללא לאות של ביטוח לאומי לשלוח לי פנקס תשלומים כדי שאשלם להם דמי ביטוח לאומי כ-לא עובד.

למעלה