מה קראנו/ראינו/שמענו השבוע?

is00

New member
הקוסם האחרון - ליסה מקסוול.

את הספר הנ"ל קניתי בכנס אייקון האחרון. היו בדוכן המון ספרים אחרים, אבל דווקא הנ"ל משך את עיני, אז קניתי אותו ביחד עם ספר, שידעתי מראש שאני הולך לרכוש, אם אני אמצא אותו בדוכן. בעבר יותר מפעם אחת רכשתי ספרים בכנס, שראיתי לראשונה שם, והתאכזבתי מהם, אבל דווקא הספר הזה היה אחת הרכישות היותר מוצלחות שלי. זה ספר ארוך שמתרחש בכמה קווי זמן והייתי מגדיר אותו כפנטסיה אורבנית, וההוצאה שלו הגדירה אותו כפנטסיית נעורים. הספר עצמו מאוד ארוך. כמעט 600 עמ', והוא כנראה הראשון בסדרה, למרות שזה לא מצויין על עטיפת הספר עצמו, וזה בהחלט אכזב אותי, כי לטעמי הספר היה בקלות יכול היה לעמוד בפני עצמו, עם קצת שינויים בסוף שלו. הוא, לטעמי, נמרח מאוד, וכל הטוויסט בסוף נראה לי כמו תרגיל זול ליצור סדרת ספרים. באמת לא ברור לי למה כל כך הרבה סופרי פנטסיה מרגישים שהם חייבים לכתוב סדרות ספרים, ונראה שהם לא מסוגלים לכתוב ספרים שעומדים בפני עצמם. חוץ מזה שהספר נמרח מאוד ושלא אהבתי את הטוויסט בסוף, הספר היה קריאה טובה. הוא הצליח לעורר בי עניין, לרתק אותי לפרקים ובסה"כ לזרום בצורה טובה, למרות הקלישאות הספורות בו שחוזרות ונשנות כמעט בכל ספרי הפנטסיה לנוער. בסה"כ היה מוצלח, אבל הבעיות שאני מצאתי בו, לצערי, הופכות אותו לקריאה טוב, אבל לא מעבר.

גלקטור

New member
היום שאחרי

היום שאחרי (Daybreak) נטפליקס, סדרה סופר חמודה וכיפית מבוססת קומיקס, בקצרה: עולם פוסט אפוקליפטי, כל המבוגרים ששרדו הפכו לזומבים, אבל בני הנוער בעיירה גלנדייל, קליפורניה - שרדו (ניתן הסבר מדעי בערך למה דווקא הם שרדו) ויצרו שבטים שונים, סטייל מקס הזועם (הספורטאים, המעודדומאזונות, הגיימרים ועוד). במרכז העלילה של העונה נער שלא שייך לאף קבוצה, מנסה למצוא את חברתו-לשעבר. עם זאת, כל פרק מציג את הסיפור של דמות אחרת, כאשר המגניבה מכולן היא אנג'ליקה הגאונה הפסיכוטית. לדעתי עשוי מצויין, מעניין, והדבר שהכי הפריע לי זה שהם כל הזמן מזכירים את המבוגרים שהרסו את העולם. הממ.. הם מנסים לרמוז לנו משהו?
&nbsp

למעלה